Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Tanúknál milyen ünnepek...

A Tanúknál milyen ünnepek vannak és mikor?

Figyelt kérdés
2017. szept. 24. 10:19
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Megváltó királyunk, konkrétan egy "ünnep" megtartására adott konkrétumot.

Ezt Ő vezette be, a halála előtti napon, amikor is abban a bizonyos felső szobában, megkötötte az újszövetséget, az első követőivel, akik alapját képezik a 144.000 társ uralkodóknak.

S egyúttal bevezette a haláláról való megemlékezést, aminek addig kell történnie, míg Jézus le nem zárja a jelenlegi emberek által irányított rendszert, és elkezdődik a Királyságának uralma.


Tulajdonképpen ez váltotta fel a valamikori pászka vacsorát, amit az Egyiptomból való kiszabadulásuk után Jehova bevezetett, és a messiás haláláig érvényben volt, maga Jézus is megtartotta addig.


Egyéb ünnepekről nem esik szó. A Bibliában nem találunk semmi konkrét olyat, amit a keresztényeknek tartania kellene.


S itt kihangsúlyozom, hogy nem tilos az ajándékozás, vagy egy kis családi összeröffenés, csak nem kötjük, meghatározott napokhoz.

2017. szept. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Mikor?


A Zsidó naptár szerint, niszán hónap 14-én van ez a megemlékezés naplemente után.

Ez 2018-ban március 31-re esik.

2017. szept. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

NA ez az érdekes.

A kérdésre válaszoltam. Ennek ellenére valaki nullát koppintott, pedig igazat írtam.

2017. szept. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%
#3 Az a baj, hogy ha a forrás hazugságra épül, akkor a forrásból vett válaszok is azok lesznek. Te Opendoor egy hazugságokra épülő szervezetet képviselsz, az alig 150 év alatt a szervezetnek több száz hazugsága kerül napvilágra, még a vezető testület egyik tagja is leleplezett titeket. Ha 20 év múlva akarsz majd a szervezet keretein belül az "igazságról" beszélni, akkor is a válaszod helytelen lesz, mert rossz forrásból merítesz, nem számít, hogy mikor, vagy hol teszed ezt. Amíg a szervezet igája alatt vagy, addig sajnos egy emberek által vezetett, nem ihletett, és tévelygő szervezet hazugságairól beszélsz.
2017. szept. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 KZitus ***** válasza:

:-)


Róma 14:4; 10-12 "Ki vagy te, hogy megítéled más háziszolgáját? Saját urának áll vagy esik. De meg fog állni, mert Jehova tenni tud azért, hogy megálljon.

10 "Te pedig miért ítéled meg a testvéredet? Vagy miért nézed le a testvéredet? Hiszen mindnyájan az Isten bírói széke előtt fogunk állni; mert meg van írva: „»Élek én — ezt mondja Jehova —, hogy nekem fog meghajolni minden térd, és minden nyelv nyíltan vallást tesz majd az Istenről.«” Így hát mindegyikünk önmagáról fog számot adni az Istennek."


Kedves hozzászólók elhiszitek ezt Jehovának? Ő fog megítélni az összes ünnepért(titeket is, minket is), azért is ha megtartjuk, és azért is ha nem :-) nektek mi közötök van hozzá a fenti idézet fényében?

2017. szept. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5 A jehova név egy ember által lett kitalálva. Az egyetlen akinek félnie kell a szervezeted, akik egy halott, és bálvány névhez imádkoznak. Elképzelheted, mi lesz azoknak a büntetése, akik kicsiket, nagyokat egy halott bálványhoz azaz a Sátánhoz vezetik, méghozzá világ méretű prédikáció által. Ne engem ítélgessél Zituska, hanem a hazugságokra épülő szervezetet, aki a saját beteg anyukámmal próbált érzelmileg zsarolni, és heti rendszerességgel hallgattam végig a fröcsögő szájú tanúkat, ahogyan jókat mulattak a keresztény egyház felekezetein a különböző szituációs játékokban. Ha te úgy érzed, ez Isten szeretete, hogy a gyülekezete ilyen dolgoknak adjon otthont, a rengeteg hazugságról, és a téves bálvány imádatról már nem is beszélve, a Biblia hamisításról, átírásról, akkor sajnos nem lehet veled mit kezdeni, majd talán az Úr Jézus magához hív, és felnyitja a szemedet, ahogyan velem is meg tette.
2017. szept. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 KZitus ***** válasza:
"Ne engem ítélgessél Zituska,..." amit írtam, az részlet a Bibliából!!! nem vetted észre? Van Isten aki ítél, és előre leíratta, mi lesz az ítéletének az alapja...nehogy már ezzel is engem vádoljál, a porszemet :-)
2017. szept. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KZitus ***** válasza:
elnézést, a 6-os hsz-nak írtam, és nagyon kérem, nyugodjál le, mert van az életben sok minden ami tényleg aggódásra ad okot, nem kell azt föltupérozni felesleges dolgokkal....jó egészséget, és megnyugvást kívánok neked.
2017. szept. 25. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 Isten áldjon Zitus, remélem egy nap sikerül megtalálnod Istent, és a szeretet =)
2017. szept. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!