Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Otthon tudnék gyónni egy...

Otthon tudnék gyónni egy Istennek?

Figyelt kérdés

Annyi bűnöm van magammal és másokkal szemben, amit nem tudok megbocsájtani, hogy teljesen felemészti a belsőmet. Nem tudom, mitévő legyek, semmi sem segít. Már kétségbeesésemben istenekhez fordulok.

Ki a te istened? Feloldozna engem a bűneim alól?



2017. okt. 9. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Nem. Legalább is a hagyományos értelemben. Szerintem a bűnbocsánathoz feltétel a hit is, ami benned nyílván nincs meg. Máskülönben miért írnál isteneket.


Viszont hiszem, hogy a hitetlen emberen is megkönyörülhet Isten halálakor, ha életében felismerte bűneit és igaz bűnbánat emésztette lelkét.


Egyébként gyónni nem lehet otthon, ha csak nem saját magad akarod feloldozni.

2017. okt. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
54%
Ez nem így működik! Attòl függ milyen vallású vagy. A keresztènyek (reformátusok, görög ès ròmai katolikusok) Istenben hisznek ès Jèzus Krisztusban.Jehova tanùi nagy szerepet tulajdonìtanak az angyaloknak is ès az ő istenük neve Jehova. A hindu vallásùak Krisnában hisznek... ès mèg sorolhatnàm. Ha csak azèrt akarsz imátkozni, mert tele vagy bűnökkel, amiktől megszabadulnàl, de nem vagy vallàsos, akkor szerintem előbb ismerkedj meg a vallásokkal, és èlj aszerint, majd ha ùgy èrzed, hogy tudsz vele azonosulni, akkor imátkozhatsz.
2017. okt. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Mansour ***** válasza:
69%

Gyónni katolikus papnál lehet. De ha őszintén bánod a bűneidet, akkor otthon is megvallhatod Istennek. Bár Isten úgyis látja a lelkedet, a bűn megvallása azért fontos, mert így felszínre kerül minden, benned is tudatosul és rögzül, hogy mi az, amivel szakítani akarsz.

Az őszinte bűnbánat arra indít, hogy jóvá akard tenni, amit lehet, és hogy meg akarj változni, hogy többé ne kövesd el ezeket a bűnöket.

2017. okt. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Az az Isten, akit a Bibliából megismertem, nem azt akarja, hogy bűntudatban fetrengj, és ostorozd magad, hanem hogy hagyd abba a bűnös cselekedeteidet. Ő nem akar elítélni.

János 8:1-11

Jézus pedig kiment az Olajfák hegyére. Korán reggel ismét megjelent a templomban, ahol az egész nép köréje sereglett. Leült, és tanította őket. Az írástudók és a farizeusok odavittek hozzá egy asszonyt, akit házasságtörésen értek. Középre állították, és azt mondták Jézusnak: »Mester! Ezt az asszonyt házasságtörésen kapták. Mózes a törvényben azt parancsolta nekünk, hogy az ilyeneket meg kell kövezni. Te ugyan mit mondasz?« Ezt azért mondták, hogy próbára tegyék, és hogy bevádolhassák. Jézus azonban lehajolt, és ujjával írt a földre. Amikor azok tovább faggatták őt, fölegyenesedett, és azt mondta nekik: »Aki közületek bűn nélkül van, az vessen rá először követ.« Aztán újra lehajolt, és írt a földre. Azok pedig ennek hallatára egymás után elmentek, kezdve a véneken, s ő egyedül maradt a középen álló asszonnyal. Jézus fölegyenesedett, és azt mondta neki: »Asszony, hol vannak ők? Senki sem ítélt el téged?« Az erre így szólt: »Senki, Uram!« Jézus ekkor azt mondta neki: »Én sem ítéllek el. Menj, és többé már ne vétkezzél!«

2017. okt. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Szia #4-es vagyok újra.

A János 8:1-11-ben írt történetben Jézusnak, mint Isten Fiának volt hatalma arra, hogy meg is bocsássa a bűnöket itt a földön. Erről ír a Máté 9:6

"De azért, hogy megtudjátok, az Emberfiának van hatalma bűnöket megbocsátani a földön – ekkor ezt mondta a bénának: Kelj fel, vedd az ágyadat, és menj haza!"


Jelenleg Jézus nincs itt a földön, és nekünk, embereknek sem semmiféle úgynevezett istennek nincs hatalmunk bűnöket megbocsátani. Azért hogy a bűneid meg legyenek bocsátva, és ne érhessen több vád és kárhoztatás senki részéről, szükséges lenne megismerned Isten tervét az üdvösségre.

Ha akarod, tudok ebben segíteni, de ide többet nem akarok írni, mert túl hosszú lenne, és jobb lenne párbeszéd formájában csinálni, nem pedig monológban, hiszen így csak feltételezem, hogy mi lehet a helyzet veled.

Ha segíthetek, kérlek írj privátot!

Azt mindenesetre láthatod a János 8:1-11-ből, hogy mi Isten szándéka. Nem akar vádolni, nem akar elítélni, és hisz benned.

2017. okt. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Igen az Ur Jezusnak
2018. febr. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!