Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol találhatnék ÉRTELMES...

Hol találhatnék ÉRTELMES emberektől segítséget a Szent Biblia értelmezésére és szimbolikulikus írottságának fordítására?

Figyelt kérdés
2017. okt. 10. 20:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
Szervusz. Definiálnád mi számít neked értelmes embernek? Így eléggé problémás válaszolni.
2017. okt. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
olyan aki nem ösztönlény szinten van, és ha leírok pl. egy 5 soros összetett mondatot azt megérti, tehát nem funkcionális analfabéta.
2017. okt. 10. 20:47
 3/17 anonim ***** válasza:
Szia, minden egyházban vannak ilyen emberek. Nevezik őket papnak, lelkésznek, pásztornak vagy vénnek. Melyik egyház értelmezésére vagy kíváncsi?
2017. okt. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
94%
Kezdd akkor te, hogy előbb helyesen leírsz egy mondatot.
2017. okt. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 KZitus ***** válasza:

Szia


Támaszkodj magára a Bibliára, hiszen nem űrlényeknek, nekünk embereknek íratta le Isten.

Ézsaiás 41:10

"Ne félj, mert én veled vagyok. Ne tekintgess magad köré, mert én vagyok Istened. Én megerősítelek. Valóban megsegítelek. Szilárdan támogatlak igazságos jobbommal.« -kell ettől jobb segítség?

csak fogadd el a tanítását, alázattal:

Ézsaiás 48:17, 18

... „Én, Jehova, vagyok a te Istened, aki arra tanítalak, ami javadra válik, aki azon az úton vezetem lépteidet, amelyen járnod kell. Ó, bárcsak odafigyelnél parancsolataimra! Akkor olyan lenne békéd, mint egy folyó, és igazságosságod, mint a tenger habjai."

2017. okt. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Akkor kezdd te 4 es v 5 ös aki beszólt, hogy érvelsz az állításod mellett, mert az IQ az érvelési képességet méri (angolul reasoning ability.)
2017. okt. 11. 17:59
 7/17 anonim ***** válasza:

A leginkább szimbolikus könyv a Jelenések könyve, ennek találtam egy jó magyarázatát itt:


[link]


Egyébként abban az egyházban, ahova járok foglalkozunk azzal, hogy segítsünk olyanoknak, akik szeretnék megismerni Istent a Biblián keresztül. Ha ez érdekel, írhatsz privátot, és meglátod, hogy kielégítő-e számodra, amit nyújtani tudunk.

2017. okt. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Itt biztos nem. Objektív értelmezést pedig gyakorlatilag sehol. A szimbólumok ezért is kockázatosak, mint eszközök, hiszen mindenki úgy fordítja (sokszor ferdíti) őket, ahogyan éppen szüksége van rá. Ha a saját felekezeted nézőpontjait akarod alapul venni, akkor a helyi közösségben érdemes segítséget keresned.
2017. okt. 12. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 DR. HOFFMANN GÉZA ***** válasza:
Ha a Bibliához hozzá akarsz nyúlni fordítás tekintetében, először is Istent kellene segítségül hívnod! Ő itt van jelen e földön, itt él köztünk! Ha nem az Ő akarata amit csinálsz, az ÉLETEDDEL játszol, mert Isten ellen fejtesz ki akaratot. A fellelhető egyik legjobb magyar változat a Károly féle, de ajánlom betekintésre a Szent Pál Akadémia fordításait is. Fellelhetőek az Új Exodus régebbi példányaiban is. Ők erre engedélyt kaptak Istentől, évek óta támogatja a fordító csapatot a Szent Szellem. Úgy haladnak, ahogyan azt Isten diktálja részükre! A biblia szellemben íródott szellemi lényeknek! Ezért van rögzítve, hogy a betű az öl, a szellem az, aki megelevenít!
2017. okt. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

6# Azt állítottam, hogy nem tudsz leírni helyesen egy mondatot. Ez egy tény, nem kell érvelnem mellette.

Másrészt hogy hol találsz (számodra) értelmes embereket, akik segítenének neked a Biblia értelmezésére és szimbolikus írottságának fordítására, azt nem tudom, mert számomra az értelmes ember ott kezdődik, hogy le tud írni helyesen egy mondatot. Úgyhogy akit én értelmesnek titulálok (előbb magyarban legyél vitéz, aztán jöhet angolul is a pofátlanságod), azt te úgysem értenéd.

2017. okt. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!