Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten szerint aki nem...

Ha Isten szerint aki nem vallásos már az is pokolra kerül akkor hova kerül aki népirtást követ el? Pl Hitler, Sztálin.

Figyelt kérdés
Ezt csak azért kérdezem mert sok embertől hallom hogy minek éljek TELJESEN a biblia szerint ha úgyis pokolra jutok?Vagy ez egyátalán hogy működik? Én igyekszem teljen erkölcsösen élni, adakozni, segíteni másokon ezért nem is értem az ilyen mentalitású embereket, viszont szeretném megérteni a gondolkodásmódjukat.

2017. okt. 18. 20:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Úgy működik, hogy sajnos mindenki vétkezett. (Ezek költői kérdések, nem kell nekem válaszolnod: Hányszor hazudtál valaha? Hányszor vetted el azt ami nem a tied? Hányszor fordult elő, hogy valakit nem szerettél feltétel nélkül?)


Az a baj, hogy Isten ítélete is olyan, mint amikor egy bíró ítél. Mondhatod a bírónak hogy "Bíró Úr megszegtem a törvényt, de egy hajléktalannak adtam egy százast".

Meg mondhatod azt is hogy "Bíró Úr, én megszegtem a törvényt, de Hitler meg Sztálin népirtók voltak!".

A Bíró Úr egyik esetben sem fogja azt mondani hogy "egye fene, akkor tegyünk úgy mintha mi se történt volna".


Amit a Bíró Úr megtehet, hogy az ítéletet kimondja, de ha nagyon szeret téged, akkor a tárgyalás után leveszi a talárt, és mondjuk kifizeti helyetted a bírságot. Ugyanezt tette Isten is.

Ugyanis csak Jézus élt tökéletes életet, hiszen tökéletessége és csodái révén 100%-ban Isten volt, ugyanakkor 100%-ban ember (mivel emberi teste volt emberi érzelmekkel). Mégis elszenvedett minden büntetést helyetted a kereszten (mivel ő tökéletes volt, ő nem érdemelt volna semmit).


Amit felajánl Isten hogy mi kell az üdvösségért cserébe:

1. Bűnbánat

2. Bízni Krisztusban


Ebből következik az is, hogy nem azért kell a jót cselekedni hogy utána elmondhassam magamról hogy "hát igen, és amúgy adakozó ember vagyok".

Meg nem is azért, hogy utána bármit elvárj attól akin segítettél!

Azért kell, mert hálával tartozol Istennek a megváltásért, és mert szeretnél olyan lenni mint Jézus, akinél a szeretet valóban FELTÉTEL NÉLKÜLI!

2017. okt. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
36%

Bocsánat!


*Ami az üdvösséghez kell:

1. Bűnbánat

2. Bízni Krisztusban

2017. okt. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

És igen nem szerettem mindenkit feltétel nélkül az életembe habár próbáltam minden emberbe valami jót találni Viszont adakozni kizárólag csakis azért szoktam hogy másokon segíthessek.

2017. okt. 18. 21:02
 4/17 anonim ***** válasza:
44%

A felebaráti szeretet, a szívjóság, az irgalom, a jótettek biztos, hogy meghozza a gyümölcsét.

Az undokok a pokolba jutnak, az undokabbak a poklabba Sztálin meg a legpoklabba került (szerintem).

2017. okt. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudjuk, hogy ki hova kerül. Vallásos is kárhozhat el és ateista is üdvözülhet szerintem.


Szerintem erre nagyon jó Bibliai rész, amikor Jézus elkezdi sorolni, hogy éhes voltam és enni adtatok, beteg voltam és meglátogattatok, stb...

2017. okt. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
26%

Az, hogy nem vallásos, a kereszténység szerint sokkal nagyobb bűn, mint a népirtás.

Hitlernek még meg lehet bocsátani szerintük, de annak, aki SZÁNDÉKOSAN utasítja el őket, nem.

2017. okt. 19. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
6-os ezek az undorítóan torz gondolataid sajátok, vagy valakitől veszed jó pénzért? Már kész röhej, amit művelsz a 'vallás' kategóriában.
2017. okt. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, hetes, csak azt mondom, amit a keresztények maguk mondanak. Annyi a különbség, hogy összeszedtem egy mondatba, mert ők külön mondják - és nem gondoltak bele, hogy ennek együtt is igaznak kell lennie.
2017. okt. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
20%
Ja, és köszönöm a szeretet nevében a lepontozást is. Tipikus keresztény viselkedés. Jézus is ezt mondta, nem? Hogy utáld a másikat...
2017. okt. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%

a keresztények NEM mondanak ilyeneket

-csak a keresztény-gyűlölők.

2017. okt. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!