Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogyan szoktatok evangelizá...

Ti hogyan szoktatok evangelizálni?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogyan evangelizáltok a munkahelyen, iskolában, vagy épp a nem hívő barátaitok körében? Hogyan tesztek tanulságot a hitetekről?

2017. okt. 24. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy terelődik a beszélgetés, megkérdezem, hogy meghallgatná-e hogy mi az amiben én hiszek. (Ha nem, akkor nincs semmi probléma, én aztán nem vagyok erőszakos...)


Lényegében elmtudom mondani az Evangéliumot...

-Minden ember bűnös. (Ha nem hiszi el: hány hazugságot mondtál valaha? hányszor vettél el olyat ami nek, a tied? stb...)

-A bűn elválaszt Istentől (-> üdvösség vagy kárhozat)

-El vagyunk választva Istentől, de mindenki a teljes életre törekszik (sikerek, pénz, élvezetes dolgok hajhászása, stb.), de soha nem lesz teljes Isten nélkül

-Krisztus a kereszten minden bűnödért eleget tett, mivel Istenként tökéletesen élt, ártwtlan volt, de mégis emberként ölték meg

-Ami kell: bűnbánat + bízni Krisztusban


Ha van kérdése keresztyénseggel, egyházakkal, etikával, filozófiával, vagy ilyesmivel kapcsolatban, akkor igyekszem válaszolni. Van pár gyakori kérdes ami mindig visszatér. De ha valamire nem is tudnék válaszolni, megmondom, hogy ezt sajnos nek tudom, utánanézek.


Eleinte elég kényelmetlenül éreztem magam hogy ilyen bensőséges és egyébként nem egyszerű témákról beszéljek, és eléggi izgultam is. Ma már teljesen könnyedén megy a dolog.

2017. okt. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem elég nehéz kaptafára "evangelizálni."

Aki nem hisz Istenben, talán meg lehet kérdezni tőle, hogy mit gondol, mi az értelme az életnek, boldog-e, miben hisz (mindenki hisz valamiben).

Meg lehet kérdezni, érdekli-e, te miért hiszel.

Aki vallásos keresztény, de úgy gondolod, nem jó úton jár, talán nyitott arra, hogy megnézzen veled a Bibliából idézeteket, amelyek helyreigazítják a gondolkodását. Persze, ha elfogadja a Bibliát mint Isten Szavát.

Sok embert be lehet vonni karitatív programokba, ha szervez ilyet az egyházad, ott ismerkedhet keresztényekkel.

Amúgy az utcán is lehet embereket hívni olyan programokra, ahol keresztényeket megismerhetnek. Azt legalább nem kell egyedül csinálni, hanem lehet pl. kettesével menni.

De pl. a GYK-nak ez a rovata is egy lehetőség, bár sok ellentmondó gondolat jelenik meg, nem hinném, hogy túl hatékonyan ki tudja valaki bogozni ebből, mi az igazság.

2017. okt. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én igyekszem,a bennem lévő reménységgel élni.

Élvezem,és csodálom a teremtett világ szépségeit.Ezt az érzésem nem titkolom.Tekintetemről bárki leolvashatja.

Igyekszem észrevenni azokat az embereket,akik láthatóan nem boldogok,és közvetíteni feléjük Isten jósága,a teremtett világ szépsége örömét.

A megszólított emberekből segítő beszélgetés módszerével kibeszéltetem szorongásuk,bánatuk okát.Rendszerint sok gond feszül bennük.

Amikor úgy tűnik-számukra kínosan-sok mindent elmondtak nekem,igyekszem életpéldáimmal Isten szeretetét,gondviselését közvetíteni nekik.

2017. okt. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Magam nem szoktam kifejezetten evangelizálni, deha valakinél érdeklődést fedezek fel, akkor beszélek az általam megismert Istenről, és bátorítom az élet megélésére, a figyelmét igyekszem felhívni a kerülendő dolgokra:

(másoknak megengedni, hogy akár tévedjenek, ha azt akarnak, ha láthatóan nem hallgatnak az intő szóra, hogy merjenek dönteni, és döntésük értelmében megélni a következményéket, akkor is ha azt éppen rossznak élik meg, óvom az ítélkezéstől, bosszúállástól, másoknak való rossz kívánásától, a múlton való merengéstől, légvárak építésétől...az élettl, önmagukkal, szeretteikkel, önmagukkal szembeni objektivitásra hívom fel a figyelmüket, és annak belátására, hogy bizony nincsen ember bűn nélkül, hiába gondolja bárki emberfia azt, hogy ő bizony nem követett el Isten ellen való vétket,és Isten akarata szerint éli az életet...olyankor megkérdezem, biztos-e abban, hogy ismeri valóban az Istent, az Ő akaratát, és hogy miért nem hisz az Ő SZAVÁNAK, amelyben el is mondja mindenkinek, hogy minden ember bűnből való, és szabadulás nincsen, csak a MEGVÁLTÓ KRISZTUS a Jézus által, Aki képes minden embert elvezetni az IGAZSÁGRA, és ezáltal MEGVÁLTANI HIT által.


...szóval ilyesmik, de nem mondhatnám, hogy sikerrel járnék...csakis azoknál lehetséges, akiknek maga az ÚR nyitja meg a fülét, hogy meghallja, hogy IGAZSÁGOKAT beszélek, és maga ISTEN teszi szavaim mellé az Ő bizonyságát erről az illető embernek...persze ha mindez együtt is volna, még akkor is nagy bátorság kell ahhoz, hogy meghallja, hogy odafigyeljen és a bizonyságtételre támaszkodni merjen (mert Isten bizonyságtétele személyre szóló) és merje elhagyni a "széles utat" (mint például vallási csoport, saját hiedelmek,illúzióvilágot eldobni, esetleges tévhiteket fölcserélni az először fájdalmas IGAZSÁGOKKAL...az ÚT hosszú, és nehéz, göröngyös, sokszor elbukunk, de az ÚR mindannyiszor fölemel, ha BENNE bízunk, és rá támaszkodunk...


amen, amen

2018. máj. 6. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 követ62 ***** válasza:
Leginkább úgy, hogy látszódjon rajtam, mert jobban szeretem, ha kérdeznek. Akkor elmondom a meggyőződésem és általában ez újabb kérdést eredményez.
2018. máj. 6. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!