Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az útja felismerni, a...

Mi az útja felismerni, a Bibliában rejlő teljes igazságot?

Figyelt kérdés
A "szent hagyomány",az Őrtorony,EG White,nagy tanítók,vagy a Vígasztaló Szentlélek?

#igazság #félrevezetés #Őrtorony #EG White #nagy tanítók
2017. nov. 3. 17:44
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

Kiegészítés a kérdéshez:


A mindenütt jelenlévő Vigasztaló Szentlélek minden embert igyekszik megszólítani,vagy csupán egyes általa kiválasztott személyeket?

2017. nov. 3. 17:49
 2/27 anonim ***** válasza:
28%
Esetleg megpróbálhatnál önálló véleményt alkotni róla.
2017. nov. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
Ez nyilván költői kérdés, és az utolsó a helyes válasz. De azért nem hiszem hogy ne lett volna olyan "nagy tanító" akit a Szentlélek vezetett volna.
2017. nov. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

"A mindenütt jelenlévő Vigasztaló Szentlélek minden embert igyekszik megszólítani,vagy csupán egyes általa kiválasztott személyeket?"


Ezt én nem tudom megmondani (van véleményem, de ha nálam okosabb emberek közt is akad vita ezen akkor kit érdekel az én véleményem), de mivel az előbbi nézet az elterjedtebb, mutatok egy részt ami az utóbbit támasztja alá Róma 9-ből:


"11

Mert mikor még meg sem születtek, sem semmi jót vagy gonoszt nem cselekedtek, hogy az Istennek kiválasztás szerint való végzése megmaradjon, nem cselekedetekből, hanem az elhívótól,

12

Megmondatott néki, hogy: A nagyobbik szolgál a kisebbiknek.

13

Miképpen meg van írva: Jákóbot szerettem, Ézsaut pedig gyűlöltem.

14

Mit mondunk tehát: Vajjon nem igazságtalanság-é ez az Istentől? Távol legyen!

15

Mert Mózesnek ezt mondja: Könyörülök azon, akin könyörülök, és kegyelmezek annak, akinek kegyelmezek.

16

Annakokáért tehát nem azé, aki akarja, sem nem azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.

17

Mert azt mondja az írás a Faraónak, hogy: Azért támasztottalak téged, hogy megmutassam benned az én hatalmamat, és hogy hirdessék az én nevemet az egész földön.

18

Annakokáért akin akar könyörül, akit pedig akar, megkeményít.

19

Mondod azért nékem: Miért fedd hát engem? Hiszen az ő akaratának kicsoda áll ellene?

20

Sőt inkább kicsoda vagy te óh ember, hogy versengsz az Istennel? Avagy mondja-é a készítmény a készítőnek: Miért csináltál engem így?

21

Avagy nincsen-é a fazekasnak hatalma az agyagon, hogy ugyanazon gyuradékból némely edényt tisztességre, némelyt pedig becstelenségre csináljon?

22

Ha pedig az Isten az ő haragját megmutatni és hatalmát megismertetni kívánván, nagy békességes tűréssel elszenvedte a harag edényeit, melyek veszedelemre készíttettek,

23

És hogy megismertesse az ő dicsőségének gazdagságát az irgalom edényein, melyeket eleve elkészített a dicsőségre, mit szólhatsz ellene?"

2017. nov. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

3.Hsz!


Jól értem,hogy szerinted,CSUPÁN kiválasztott embereket vezet Isten Lelke?


Ha igen,te,vagy mások,honnan tudhatják,hogy kik azok a kiválasztott"szent emberek"?

2017. nov. 3. 19:09
 6/27 A kérdező kommentje:

3.Hsz!


Azok a kiválasztott emberek,akiket Isten Lelke vezetett,képesek voltak TÖKÉLETESEN közvetíteni a Lélek hangját?

2017. nov. 3. 19:12
 7/27 A kérdező kommentje:

4.Hsz!


Engem mindenképpen érdekel a te személyes meglátásod.

Ezért írtam ki a kérdést.

2017. nov. 3. 19:14
 8/27 anonim ***** válasza:

"Azok a kiválasztott emberek,akiket Isten Lelke vezetett,képesek voltak TÖKÉLETESEN közvetíteni a Lélek hangját?"


Amikor Isten lelke vezette őket, akkor igen. Elvégre a Bibliát is emberek írták.


"Jól értem,hogy szerinted,CSUPÁN kiválasztott embereket vezet Isten Lelke?


Ha igen,te,vagy mások,honnan tudhatják,hogy kik azok a kiválasztott"szent emberek"?"


A gyümölcseikről ismered fel.


"Engem mindenképpen érdekel a te személyes meglátásod.

Ezért írtam ki a kérdést."


A Bibliában döntően több verset találtam, ami az eleve elrendelést támasztja alá. Ezt nem érzelmi okokból írom, csak megállapításként. Illetve a bibliai történeteknél is jellemzően az ember önmagától a bűnt választja, és Isten az aki megszólítja.


De nálam Bibliában járatosabb teológusoknál nem akarok okosabb lenni, mivel valahogy szintetizálni kell a verseket, nem önmagában nézni őket.

2017. nov. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Mi a gyümölcs? Arról ismerszik meg. És kizárólag a Lélek tud tanítani mindenkit, de főleg azt, aki kéri.
2017. nov. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
hát még csak nem is kiválasztott, hanem a kiválasztottak kiválasztottja kb. Nem ő akarta ezt, de lényegében sokat tett érte, végül mégis csak magátol hullik az ölébe, kicsit elöbb, mint szeretnéd. A Buddha szerint nincs ember, nincsenek emberek, van egy tartalom, azt meg kell osztani és oszt jó lesz. A Buddhának nincs alvás, hogy még a világ tulsó felén levő legtovább kitartó emberek is megkaphassák azt, amit akarnak. Irása nem a valóságot mutatja meg, de az is mögötte van. Az érthetetlen rész az eljövendő valóságot mutatja meg, azzal is be lehet találni, hogy hiteles legyen. Ezt csak egy Buddha tudja tökéletesen megtenni, pl neve sincs ennek. Minden fuzio és plazma végén ott van a végső kinézet, még a kezdőknek is, mert átnyulik falon, téren stb. Buddhai az, késöbb nektek kell, de most a Buddha ereje tartja fel. és arról ir amiről akar, mindegyik betalál, de kiválasztja azt, melyik talál be legjobban meg ilyenek
2017. nov. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!