Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szektasodott katolikusok...

Szektasodott katolikusok Magyarorszagon, lehetseges ilyen?

Figyelt kérdés
2017. nov. 13. 14:18
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:

Hát, én ilyenről még nem hallottam, hogy az oltás ellen így tiltakoznának magukat konzervatívnak tartó katolikusok. Biztos van ilyen, de elvétve.


"Igen ez is valami hasonlo ervrendszer ha jol ertettem. A papok akik maszkalnak hozzajuk,valoszinuleg skizmatikusok,nagyon harsany a katolikus maz, de kileptek az egyhazbol. Nem veszelyesek ezek az emberek amugy????"

Nyilván egyénfüggő, hogy ki mennyire veszélyes, de önmagában, ha valaki nem ért egyet a modern áramlatokkal, az nem lesz veszélyes. Persze, a pápától való elszakadás hiba, de amúgy sok ilyen volt már az egyházban.

Szerintem sokkal veszélyesebb az, ami egyes helyeken megy, hogy protestánsokkal közös "istentisztelet" van és katolikus papok megáldoztatnak az Oltáriszentséggel protestánsokat is...

2017. nov. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
72%

#21

Ha ilyet látsz vagy tudomást szerzel róla, jelenteni kell a helyi püspöknek azonnal.

2017. nov. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

"Ha ilyet látsz vagy tudomást szerzel róla, jelenteni kell a helyi püspöknek azonnal."

22-es, csak hallottam hasonlóról, nem Magyarországon volt.

2017. nov. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 A kérdező kommentje:
Ez lehet kamu is.
2017. nov. 14. 11:51
 25/26 -a- ***** válasza:
A Bokor közösség is különös történet.
2017. nov. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
55%

"Ez lehet kamu is."

Sajnos cikk is van róla, a torinói érsekség újságából: [link]


Itt kb. arról van szó, hogy ez a közösség szerint nem az számít, hogy különbözőt gondolunk az Eucharisztiáról, hanem csak az számít, hogy "mindenki tiszteljen mindenkit a saját gondolatáért". És Jézus sem mondta, hogy csak egy adott felekezet felszentelt papja szolgáltathatja ki a szentséget az adott felekezetűeknek - írják ők...

Na ez az, ami szerintem károsabb egyes csoportoknál.

2017. nov. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!