Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valóban, sok probléma éppen...

Valóban, sok probléma éppen úgy oldódik meg, hogy nem teszünk semmit, vagy minden probléma megoldásához tennünk is kellene valamit?

Figyelt kérdés
Antoine de Saint Exupéry a következőt állitja: "Tudom, hogy sok probléma éppen úgy oldódik meg, hogy nem teszünk semmit". Egyébként a francia iró "A kis lépések művészete" - cimű imádságában található ez a kijelentés.
2017. nov. 24. 06:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megolddni megoldódik, csak lehet, hogy baromira nem fog tetszeni a megoldás. Valójában meg a problémákat akkor tudod jól megoldani, ha a lehető leghamarabb aktívan elkezded, és áltlaában igaz, hogy az elromlott dolgok kezeletlenül csak tovább romlanak.
2017. nov. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
szép, nem ismertem, kösz. Nyilván nem minden oldódik így meg, de valóban van ilyen, nekem tapasztalatom - talán úgy mondanám - a megoldás irányában nem tettem semmit, a főirányban, hanem mellékutakon bolyongtam - és egyszerre csak szembejön a megoldás :)
2017. nov. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Az a probléma, ami megoldódik "magától", mert Te nem teszel semmit, az azért oldódik meg, mert más tesz valamit. Rossz a felvetésed, mert alapjában úgy értelmezed, mintha a problémákat csak neked lehetne vagy, kellene megoldani. De attól hogy megoldódik, az nem azért oldódik meg, mert nem tettél semmit, hanem azért, mert valaki más tett valamit.
2017. nov. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A problémák pont azért vannak,hogy megoldjuk azokat.

Passzivitásunkkal igyekszünk kitérni a problémáink elől,de azok,mint az árnyékunk követnek,azért,hogy a legkellemetlenebb időben ránk törjenek.

2017. nov. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A rosszul megoldott problémáink is megoldottak,és hasznosak.Megtanulhatjuk azokból,hogy mi volt helytelen a megoldásunkban.
2017. nov. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 KZitus ***** válasza:
66%

Szia


Van alapja ennek az állításnak. De inkább annak van, amit a Biblia ír:„amit vet az ember, azt fogja aratni is” Galácia 6:7


Tehát ha nem tesz semmit, annak is van eredménye, csak nem biztos, hogy az egyénre nézve az jó.

Prédikátor 11:4 "Aki a szelet figyeli, nem vet, és aki a felhőket nézi, nem arat."

2017. nov. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a problémákkal foglalkozni kell. Ignorálni azokat nem szerencsés. Az olyan Micimackós hozzáállás, ami egy felnőtt részéről gáz.
2017. nov. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7-esnek ajánlom, nagyon jó

[link]

2017. nov. 24. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
76%
Való igaz,hogy sok esetben jobban jár az ember,ha megül a s.g.gén,és nem akar mindenáron önmaga megoldást.Csak meg kell figyelni alaposan,lehetőleg minél ítélkezés mentesebben a problémát,és látni előre a dolog lefolyását a spontán megoldásig.
2017. nov. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!