Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szeretnék megkeresztelkedni,...

Szeretnék megkeresztelkedni, és gyakorolni a pravoszláv hitet?

Figyelt kérdés

Világ életemben materialista voltam, de így 20 évesen megérintett valami, és szeretnék megkeresztelkedni. Aki esetleg pravoszláv hitű, tudna segíteni ebben?

Azért döntöttem a pravoszláv mellett, mert nekem olyan misztikus, és ősi a pravoszláv egyház.


2017. dec. 3. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért szeretnél egy olyan egyházba keresztelkedni, amelynek hitét nem tudod gyakorolni? Ha tévedek és van közelben ortodox templom, amit heti rendszereséggel tudsz látogatni, akkor elnézést. Az ilyen elég ritka.


Mellesleg nem mondtad, hogy melyikbe. Az ortodoxia sok egyházból áll, nálunk is több működik, Így vannak szerb, orosz, román, bolgár ortodoxok is, melyek teljesen külön egyházat alkotnak.

2017. dec. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Van orosz, és szerb is a környéken. A szerbet kicsit közelebbinek érzem, mert voltak szerb őseim. De elég kicsi a szerb közösség, és a templom sincs mindig nyitva.


Csak egy olyan embernek mint én, nehéz egyedül kitapasztalni ezt az utat, hogy hogyan kell ezeket a dolgokat elvégezni. Csak menjek oda mise után a paphoz, hogy "Üdv, xy vagyok, megtudna keresztelni engem?"

Mondták ismerősök, hogy "jajj gyere a református pap megkeresztel 5 ezerért" De hát milyen ez már...

2017. dec. 3. 17:58
 3/11 anonim ***** válasza:

Amelyiket meg tudod közelíteni, abba menj be és kérj tanácsot. Szerintem jól érzed, ott van még erő.

https://www.youtube.com/watch?v=XzK5YEVMHn4

Ha görög-katolikus van a közeledben, azt is érdemes megnézni.

2017. dec. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

amit 2-ben írtál, nem igaz. Ha valaki csatlakozni akar. először meg kell ismernie, mihez akar kapcsolódni- és utána léphet be ez az ortodoxnál még erősebben érvényesül.

https://www.youtube.com/watch?v=JG_9qs_ZPZE

2017. dec. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%

Ha valós az elhatározásod, akkor itt nem lesz szó gyors 5e Ft-os keresztelésről.


Azzal kezdik, hogy katekumen leszek (nálunk katolikusoknál ez a neve, ortodoxiában nem tudom mi), ami többnyire egy évig tart és rendszeresen oktatásra kell járnod. Utána veheted csak fel a keresztség szentségét. Mivel már felnőttként keresztelkedsz, egyből bérmálnak is és áldoztatnak. Noha e két utóbbi ortodoxoknál csecsemőkorban is megtörténik.


Azonban az "olyan misztikus" kicsit gyenge érvként hat. Inkább azt kéne megnézned, hogy amit tanítanak mennyire helyes és biblikus. Hogy példát is írjak, ilyen a péteri primátus elvetése, szemben Krisztus ezt mondja:

"Én is mondom neked: Péter vagy, erre a sziklára építem egyházamat, s az alvilág kapui sem vesznek rajta erőt."


Esetleg tényleg érdemes megnézni a görög katolikusokat is, az ősi misztikus érzést ott is megkapod, de tanításban helyesebbek szerintem.

2017. dec. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

jav.:

katekumen leszel*

2017. dec. 3. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A református vallás a legkevésbé misztikus, de a hit nem is erről szól. Az igaz Isten imádathoz miért van szükség misztériumra vagyis titokra, rejtélyre? Isten nem egy misztikus nagyobb hatalom akiről fantáziálhatunk, hanem egy valóságos Teremtő aki megismertette magát az emberekkel a Biblián keresztül. Ködösíteni, titkolózni a Sátán szokott, hogy félre vezessen.
2017. dec. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Jó neked, hogy már színről-színre ismered Istent, mi még nem vagyunk a Szentháromsággal ilyen szinten, pusztán véges emberi elménkkel igyekszünk felfogni amennyire lehetséges.
2017. dec. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

jelina: a misztika és a ködösítés nem ugyanaz. A misztikusok tapasztalati nagy kincs nekünk.

Meister Eckhart a legnagyobb köztük. Olvasd el a beszédeit, írásait, sok már magyarul is van.

[link]

[link]

Ám a kérdező nem egészen jól fejezte ki magát - még kezdő. A misztika nem egészen ideillő szó. Az ortodox vallás a legtradicionálisabb és ma a legerősebb is ezért, mert tartotta magát, ellenállt a modernitásnak. A görög kat. sokat megőrzött ebből / ám az ortodox és a római kat.hoz is mindkettőt nézve szakadár

2017. dec. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Van lehetőség a megkeresztelkedésre igazából bármikor, a kor nem akadály.

Viszont részt kell venni a keresztségre való felkészítőn. Javaslom, hogy keresd fel a templomot (meg döntsd el, hogy melyik ortodox egyházhoz tartoznál) és beszéld meg a pópával. Sok helyen van hivatali idő, mikor külön tudnak fogadni ilyen és hasonló ügyekkel, de ha nem találsz ilyet a neten, akkor liturgia után menj oda.

2017. dec. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!