Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van-e látható jele annak,...

KZitus kérdése:

Van-e látható jele annak, hogy az emberek föggetlenítik magukat Istentől?

Figyelt kérdés
Miből látszik?, miben mutatkozik ez meg?

2017. dec. 6. 10:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
A bűn a fènytől való elfordulás, a sötèt tudatlanság dicsőítèse ès hitetlensèg a jó gyümölcsöző dolgok terèn. Ha becsukod a szemed, ami befele nèz, a vágyaid fognak irányítani. Ezek a vágyak pedig hamis pèldákból ès hamis istenektől erednek.
2017. dec. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Az Ádámtól eredő bűnre gondoltál?"


Te mire gondoltál? Van e máshonnét eredő?


Persze hogy van látható jele. Nézz meg a világból érkező híreket de nézz szét a saját környezetedben is. Egyből látni fogod.

Hogy miből látszik? Talán az istentelen életből?


S nekem is van egy kérdésem.

KZitus! Benned mit végzett el Isten?

2017. dec. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
64%
Humanizmus megjelenése és végre elkezdi használni az agyát,legyőzve az elképzelt/betanított hiedelmeit...
2017. dec. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

6-os

Mert érdekelt volna a Te véleményed is:-)

2018. jan. 22. 09:02
 15/22 A kérdező kommentje:

Vidiripi


Köszönöm kérdésed:-)


"KZitus! Benned mit végzett el Isten?"

ezt:

Pál ezt írta: „A Krisztusban levő szeretet . . . kényszerít minket, mert úgy ítéltük meg, hogy e g y ember meghalt mindenkiért . . . ; és ő azért halt meg mindenkiért, hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki meghalt értük, és feltámadt” 2Korintusz 5:14, 15. A Krisztusban levő szeretet kényszerít arra, hogy többé ne önmagamnak éljek. Ez hatalmas motiváló erő! Mivel Krisztus meghalt értem, erkölcsi kötelességem, hogy érte éljek. Hiszen éppen az Istennek és Krisztusnak az irántam tanúsított mélységes szeretetéért érzett hála sarkallt arra, hogy átadjam életemet Istennek, és Krisztus tanítványa legyek.

2018. jan. 22. 09:09
 16/22 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


KZitus!


"Pál ezt írta: „A Krisztusban levő szeretet . . . kényszerít minket, mert úgy ítéltük meg, hogy e g y ember meghalt mindenkiért . . . ; és ő azért halt meg mindenkiért, hogy akik élnek, többé ne önmaguknak éljenek, hanem annak, aki meghalt értük, és feltámadt” 2Korintusz 5:14, 15. A Krisztusban levő szeretet kényszerít arra, hogy többé ne önmagamnak éljek. Ez hatalmas motiváló erő! Mivel Krisztus meghalt értem, erkölcsi kötelességem, hogy érte éljek. Hiszen éppen az Istennek és Krisztusnak az irántam tanúsított mélységes szeretetéért érzett hála sarkallt arra, hogy átadjam életemet Istennek, és Krisztus tanítványa legyek."


Ha ezt Isten végezte el benned ,mi szükséged van egy szervezetre? Akkor kérd Istent hogy vezessen el téged egy eklézsiába!

2018. jan. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Vidiripi


Pál is tartozott egy szervezethez, azért tudta a Teremtője akaratát tenni. Én ugyan ahhoz a szervezethez tartozom, ezért tudom azt tenni, amit Pál is tett.

2018. jan. 23. 19:54
 18/22 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"Pál is tartozott egy szervezethez, azért tudta a Teremtője akaratát tenni."


Pál elhívása!

ApCsel 22:6 Történt pedig, hogy amint mentem és közeledtem Damaszkuszhoz, déltájban egyszerre csak nagy világosság sugárzott körül engem az égből. 7 Földre estem, és egy hangot hallottam, amely azt mondta nekem: Saul, Saul, miért üldözöl engem?

Jézus miért ezt kérdezte Páltól? Miért nem a szervezet felől kérdezte?


Pál írja!

Róma 1:1 Pál, Jézus Krisztus szolgája, elhívott apostol, kiválasztva Isten evangéliuma számára,

1Korinthus 1:1 Pál, Jézus Krisztusnak Isten akaratából elhívott apostola és Szószthenész, a testvér,

2Korinthus 1:1 Pál, Isten akaratából Jézus Krisztus apostola és Timóteus testvér: Isten gyülekezetének, amely Korinthusban van, mindazokkal a szentekkel együtt, akik egész Akhájában vannak:


- Galata 1:1 Pál apostol, nem emberektől, nem is ember által, hanem Jézus Krisztus és az Atya Isten által, aki feltámasztotta őt a halálból,


Efézus 1:1 Pál, Isten akaratából Jézus Krisztus apostola, az efezusi szenteknek és azoknak, akik hisznek Krisztus Jézusban.


Sehol nem ír arról hogy egy szervezet tagja lenne! Nem egy szervezeti tag volt hanem Jézus Krisztus elhívott apostola! Ő az eklézsi tagja volt és nem egy szervezeté. Soha egyetlen szóval nem utal szervezetre. Ő mindig gyülekezetről beszél.

S ha az akkori állítólagos szervezet felügyelt mindent akkor hogyan engedhettem meg az akkori szervezet hogy a "nemesebb lelkűek kutassák az Írásokat"? (ApCsel 17:11)

Hiszen az a mindenkori vezető testület kiváltsága!


"Én ugyan ahhoz a szervezethez tartozom, ezért tudom azt tenni, amit Pál is tett."


Pált nem egy szervezet tette alkalmassá arra hogy azt tudja tenni amit tett. Had emlékeztesselek rá hogy őt Jézus Krisztus szólította meg!

Sőt nem csak megszólította hanem előképe is volt annak hogy mi is vár majd Pálra. Itt olvashatod!

ApCsel 9:15 De az Úr azt mondta neki: Menj el, mert ő nekem választott eszközöm, hogy hordozza az én nevemet a pogányok, a királyok és Izráel fiai előtt. 16 Mert én megmutatom neki, mennyit kell az én nevemért szenvednie.

hordozza az én nevemet a pogányok, a királyok és Izráel fiai előtt.


(szövegösszefüggés az ApCsel 9:5 Úr=Jézus Krisztus a félreértések elkerülése végett)

Te magad is olvashatod ezeket a saját Bibliádban! Nem én találtam ki! Pál Jézus Krisztus által kiválasztott eszköz volt.

2018. jan. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

" Pál Jézus Krisztus által kiválasztott eszköz volt." - pontosan!

És azok is azok, akik megfogadják Krisztus parancsát a Máté 28:19-20 verseiben!

Krisztus maga ígéri, hogy a világrendszer végéig sem hagyja magukra azokat, akik végzik ezt a munkát. És én ezt naponta érzem, amikor kimegyek a szolgálatba:-)

És a Királyság hírdető munka folyni fog a világrendszer végéig. Ezt maga Kriszrus garantálja.

2018. jan. 27. 18:36
 20/22 anonim ***** válasza:
0%

Vidiripi


"És azok is azok, akik megfogadják Krisztus parancsát a Máté 28:19-20 verseiben!"


Akkor miért nem pontosan azt teszi az Őrtorony szervezet ami ebben az igei részben áll?

Hol olvasol ebben olyat hogy: "Megértetted-e, hogy önátadásod és megkeresztelkedésed Jehova tanújaként isten szellemtől irányított szervezetének tagjaként azonosít téged?"

Azt írod hogy pontosan! Ez miért nem pontos? Mi alapján vették a bátorságot a megváltoztatására?


"Krisztus maga ígéri, hogy a világrendszer végéig sem hagyja magukra azokat, akik végzik ezt a munkát. És én ezt naponta érzem, amikor kimegyek a szolgálatba:-)"


Igen Krisztus ezt ígéri. Tedd azt szolgálj! De azt is tanuld meg hogy: Máté 9:13 Menjetek el, és tanuljátok meg, mit jelent ez: Irgalmasságot akarok és nem áldozatot. Mert nem azért jöttem, hogy az igazakat hívjam, hanem hogy a bűnösöket.

Jézus irgalmasságot akar. Nem én találtam ki.

Amikor szolgálatban vagy és találkozol más felekezethez tartozó hívő emberekkel - nem vallásos emberekkel ,hanem hívő emberekkel - érezted már azt hogy ez az ember a testvérem a Krisztusban?

"Ebben a gondokkal teli világban a keresztény gyülekezet egy igazi szellemi oázis — olyan menedékhely, ahol békére és szeretetre lelhetünk. Ha jelen vagy az összejöveteleken, te is tapasztalhatod, hogy milyen igazak a zsoltáríró szavai: „Ímé, mily jó és mily gyönyörűséges, a mikor együtt lakoznak az atyafiak!” (Zsoltárok 133:1)."

Olvasható az egyik Őrtoronyban. Érdekes módon ez a szó nem található meg a legújabb Ú.V.F.-ban! Miért nem? Pedig...

1Korinthus 8:6 mindazáltal nekünk egy Istenünk van, az Atya, akitől van a mindenség, és mi is érte vagyunk, és egy Urunk, Jézus Krisztus, aki által van a mindenség, és mi is őáltala.

Ez viszont megtalálható benne. érdekes hogy nem nevet ír hanem azt írja hogy Atya. De miért írja ezt Pál Jézus Krisztus elhívott apostola? Hát nem tudja hogy mi az Istenének a neve?


"És a Királyság hírdető munka folyni fog a világrendszer végéig. Ezt maga Kriszrus garantálja."


Hogy a hirdető munka folyni fog a világrendszer végéig az nem vitás számomra sem. De ismét csak Pált idézném.

1Korinthusz 1:17 Mert nem azért küldött el engem Krisztus, hogy kereszteljek, hanem hogy hirdessem a jó hírt, de ne tanult emberek szavaival, hogy hasztalanná ne legyen Krisztus kínoszlopa.

18  A kínoszlopról szóló tanítás ugyanis bolondság azoknak, akikre pusztulás vár, de nekünk, akik megmenekülünk, Isten ereje. 19 Mert meg van írva: „Semmivé teszem a bölcsek bölcsességét, és elvetem a műveltek intelligenciáját.” 20 Hol a bölcs? Hol az írástudó? Hol van ebben a világrendszerben az, aki vitázik? Hát nem tette Isten bolondsággá a világ bölcsességét? 21 Mivel a világ a saját bölcsességével nem tudta megismerni Istent, ő bölcsen úgy látta jónak, hogy a hívőket azzal a bolondsággal mentse meg, amelyet hirdetnek.

Neked bolondság a kínoszlopról szóló tanítás? Hited szerint ez az Istennek az ereje? Azzal a bolondsággal mentse meg a hívőket amit hirdetnek. Te mit is hirdetsz KZitus?

Az idézetek az Ú.V.F.-ból vannak! Te magad is olvasd el a saját Bibliából.

Aztán térj meg! Térj meg az Úr Jézus Krisztushoz és hirdesd azt a "bolondságot" amiről az ige szól!

Olvasd ezt is!

1Korinthusz 1:23  mi viszont az oszlopra feszített Krisztust hirdetjük. Ez a zsidóknak ok a botránkozásra, a nemzeteknek pedig bolondság. 24 Az elhívottaknak azonban, zsidóknak és görögöknek egyaránt, Krisztus az Isten ereje és az Isten bölcsessége.

Isten ereje és bölcsessége és a megmentés!

1Korinthus 15:1-5

Kolossé 1:19-23

Kolossé 1:19 Mert Isten jónak látta, hogy a Fia mindenben teljes legyen, 20 és általa békéltessen meg magával minden mást, akár a földön levőket, akár az égben levőket. Ez az ő kínoszlopon kiontott vére által lehetséges.

2018. jan. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!