Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet tudni, melyik az...

Mit lehet tudni, melyik az emberiség legősibb istenképe?

Figyelt kérdés

2017. dec. 11. 11:39
1 2 3
 11/28 Pietrosol ***** válasza:
100%

Bocs..


A ma élő vallások közül a hinduizmus istenképe a legősibb.

2017. dec. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
8%

"De csak röviden, ha valaha is bizonyítható lett volna csak egyetlen isten létezése is, akkor nem hitnek hívnánk. "

Az Istenben való hit nem csak a létezésében, hanem a szavában való hitet is jelenti. Gondolom ezt sem tudtad:) Nekem nem kell hinnem Isten létezésében, mert tudom, hogy van. Ún. jogi bizonyítékok tömkelege van erre.


"Az "ami nem cáfolt, az igaz" állításod pedig még mindig marhaság, csak magadat égeted vele, ha tovább erőlteted.

Csak hogy okosodj is egy kicsit, ez fordítva működik. Ami bizonyított, az igaz."

Ilyen gondolkodással nem csoda, hogy azt hiszed, nincs Isten:) Ami nem cáfolható, az az igaz, de ilyeneket te nem tudsz felfogni. Ha utánanéznél, persze beláthatnád, de nem fogod.

A brékelős szellem nagy pofára esés volt részedről. Nagyobb, mint az elején az ellentmondásod.

2017. dec. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:
Pietrosol, köszönöm a válaszod, de azért kérhetnék valami igazolást is az állításod mellé?
2017. dec. 11. 13:38
 14/28 A kérdező kommentje:

"Az Istenben való hit nem csak a létezésében, hanem a szavában való hitet is jelenti. "

Hogy elhidd, hogy létezik olyan, hogy isten szava, ahhoz eleve el kell hinned hogy létezik isten.

Tehát ez egy hibás körkörös érvelés.


"Ami nem cáfolható, az az igaz, de ilyeneket te nem tudsz felfogni"

Felfogtam, és egy példával cáfoltam is. De akkor ki is egészítem. A szellem az egy elhunyt ember ittmaradt lenyomata, akit mi emberek nem is látunk, nem is hallunk, de ők látnak minket, és mozogni is tudnak, csak persze láthatatlanul.

A te logikád szerint ez mind így igaz, hisz cáfolni lehetetlen.

2017. dec. 11. 13:41
 15/28 Pietrosol ***** válasza:

Szívesen.


[link]

2017. dec. 11. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
19%

"Hogy elhidd, hogy létezik olyan, hogy isten szava, ahhoz eleve el kell hinned hogy létezik isten.

Tehát ez egy hibás körkörös érvelés. "

Ok, akkor olvasni, vagy értelmezni nem tudsz? Vagy mind2


Istenről tudok (jogi bizonyíték), a szavában pedig hiszek. Na? Nem érted, mi?:)

Várj, egy egyszerűbb: brékelő szellemek


"Felfogtam, és egy példával cáfoltam is."

Brékelő szellemmel és hülyézéssel. Marha nagy cáfolat:)


"A szellem az egy elhunyt ember ittmaradt lenyomata, akit mi emberek nem is látunk, nem is hallunk, de ők látnak minket, és mozogni is tudnak, csak persze láthatatlanul. "

Figyi, az nem indoklás, hogy hasraütésszerűen mondasz mindig valami marhaságot:) Vagy általános iskolás vagy? Akkor nem szóltam. Láthatatlan lenyomat, egyre jobb:)


"A te logikád szerint ez mind így igaz, hisz cáfolni lehetetlen."

Még mindig: szellemi világban nincs mozgás és lenyomat sem, de látom ezt nem érted. Hány éves vagy?


Brékelő szellemek, lenyomattal:)))) Ez marhajó:))) Te jó ég. Nem csoda, hogy benyaljátok a törzsfejlődést

2017. dec. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

"Istenről tudok (jogi bizonyíték)"

Oké, mutasd ezt a bizonyítékot!


"Figyi, az nem indoklás, hogy hasraütésszerűen mondasz mindig valami marhaságot"

Pontosan, épp ezt akartam bemutatni! Ezért értelmetlen már az az alap állításod is, hogy ami nincs cáfolva, az igaz.


"Még mindig: szellemi világban nincs mozgás és lenyomat sem, de látom ezt nem érted"

Erre pedig te válaszolsz saját magadnak!

"Figyi, az nem indoklás, hogy hasraütésszerűen mondasz mindig valami marhaságot:) Vagy általános iskolás vagy? Akkor nem szóltam"

Így leesik végre, miért bukta az egész gondolatmeneted?


Pietrosol, neked köszönöm, érdekesnek ígérkezik a videó!

2017. dec. 11. 14:22
 18/28 imakommandós ***** válasza:

Ugyan nem ismerem a hinduizmust de biztos vagyok benne, hogy nem a legrégibb. :d

Annál még az egyiptomi is régibb...


A legősibb istenképek mind politeisták, ezek közül a legősibb mitosz (mitosz = irásbeliség előtti vallási elbeszélések, olyan költemények amelyek kezdetben élőszóban terjedtek) a suméreké állitólag i.e. 4. évezredben. A sumérektől egyébként a legtöbb eposz származik. Náluk a legrégebbiben a főisten "Enki" egy pásztor isten, aki Dumuzinak (jelentése "igaz fiú") hűtlensége miatt elvette annak feleségét, Inannát a szerelem, termékenység és háború istennőjét.

A sumér eposzt követte időben a babiloni, ahol a bibliában is szereplő Nimród volt az atya istenség, felesége Szemiramisz istennő, akiről maradt is fenn szobrocska karjában a fiával Tammúzzal, a fiú istennel. Ez a pogány "szentháromság" előképe volt, a Biblia szerint az özönviz előtti időből származik, mert Nimród valóságos személy volt még Noé előtt.

2017. dec. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 imakommandós ***** válasza:
Ja úgy irta Pietrosol, hogy a mai vallasok közül, így már helyes amit írt csak nem ez volt a kérdés.
2017. dec. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Képnek nem nevezném, inkább érzésnek.
2017. dec. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!