Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet szeretni a gyilkoso...

Hogy lehet szeretni a gyilkosokat?

Figyelt kérdés
Csak gyűlöletet érzek, pedig Jézus nem ezt tanította. Hogy szeressem a gyilkosokat is?
2017. dec. 13. 15:02
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
Ne így kezdj neki. A hívőnek a saját szűk környezetében kell gyakorolni, hogy nem gyűlöl senkit, csak a bűnt
2017. dec. 13. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Nem megy. :( Még mindig összekötöm az embert és a bűnt. Nem tudom hogy csináljam. :(
2017. dec. 13. 15:04
 3/23 imakommandós ***** válasza:
97%

Milyen gyilkosokról van szó?


Szerintem próbáld ki, hogy legalább egy hétig nem nézel hiradót és nem olvasol semmilyen hirt.

Meglátod jobban lesz a lelked.

(II.Péter 2:7)

2017. dec. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Próbáltam kerülni, de véletlenül beleszaladtam megint a témába és újra feljött bennem. De vajon tényleg az a megoldás, ha kerülöm? Inkább meg kéne tanulni nekem is a bűnt és az embert külön választani. Nem?
2017. dec. 13. 15:43
 5/23 anonim ***** válasza:
39%
Legyél hálás, hogy Isten eléd hozta a gyengeséged
2017. dec. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. Ez egy olyan dolog, ami engem pusztít és ebből van kiút. Igen, hálás vagyok. Köszönöm az észrevételt.
2017. dec. 13. 16:07
 7/23 Mansour ***** válasza:

"Csak gyűlöletet érzek, pedig Jézus nem ezt tanította"

Szerinted Jézus azt tanította, hogy ÉREZZ szeretetet mindenki iránt? Akkor lehetetlent kért volna...

2017. dec. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Azt mondta szeressek mindenkit. Azt pedig érzelem nélkül nem tudom tenni
2017. dec. 13. 16:18
 9/23 anonim ***** válasza:
67%

"Azt mondta szeressek mindenkit. Azt pedig érzelem nélkül nem tudom tenni"

Szerintem az Úr nem az érzés szeretetről tanít, hanem a gyakorlati szeretetre, bár nyilván fontos, hogy belül ne fortyogjunk. De nézd Jézus szeretetét. Ő sem ajnározott senkit, keményen odaszólt, mégis tökéletes, hibátlan szeretetet mutatott be a gyakorlatban.

Egyelőre kezd azzal, hogy nem rovod fel nekik a bűnüket, és próbálsz nem megemlékezni a bűneikről, és rábízod Istenre a dolgot

2017. dec. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Mansour ***** válasza:
73%
Az érzelmeknek nem lehet így parancsolni, meg értelmetlen is volna. Arról szól a dolog, hogy aki iránt haragot vagy gyűlöletet érzel, afelé is szeretettel fordulj oda. Ne akarj bosszút, ne akarj neki direkt rosszat. Ez sem könnyű, de legalább nem lehetetlen.
2017. dec. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!