Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak az Apácák tehetnek...

Csak az Apácák tehetnek fogadalmat? Aki nem apáca, és nem akar párkapcsolatot, az csakis homoszexuális lehet?! Miért gondolkoznak így egyesek?

Figyelt kérdés

A kérdéseim több éves tapasztalataim miatt vannak.

Most 30 éves vagyok. Korábban, 20 éves koromig volt két párkapcsolatom. Majd egy idő után úgy éreztem/érzem, hogy az életem további részében nem az én utam nem az, hogy férjhez menjek, gyerekeket szüljek és szép nagy családom legyen, én pedig feleség és anya legyek. Így már több éve tudatosan kerülöm a párkapcsolatokat (mert udvarlók lennének).

Nem vonzódom egyik nemhez sem. Nem fiúkat meg csajokat látok az emberekben, hanem csak egy-egy személyt a sok közül, akikkel maximum barátság lehet részemről. A szexet sem kívánom már, mióta rájöttem, hogy az én életem nem úgy alakul, mint ahogy azt a társadalom, stb. normák elvárnák.


Miután meglett ez a felismerésem, és azóta évek teltek el, ebben a meggyőződésem - egyedülállóként élem le az életem, és nem is keverek senkivel, nem akarok saját családot, de nem a nagy karrierizmuas miatt, még mielőtt ezt belemagyaráznák, hanem elég számomra a barátaim, ismerőseim - csak erősödött. Hiszem azt, hogy egy nő/lány is képes megállni a saját lábán.


Ami a hitet illeti, a reinkarnációban is hiszek, és eddig az a felismerésem, hogy az én mostani, jelen életutamban egyedül "kell" lennem, és így egyedülállóként jobban is érzem magam.



Ugyanakkor a környezetem ezt "rossz szemmel" nézi, van, aki beszólogat, hogy leszbi, homi, stb. De ennek semmi valós alapja nincs. Akit megkérdeztem, hogy mire alapozva minősít így, azok ezt hozták fel, hogy mert évek óta tudatosan kerülöm a párkapcsolatot.


Apácának kellene lennem, hogy békén hagyjanak?


2010. jún. 2. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Valószínű aszexuális vagy nincs ezzel semmi komoly gáz az a lényeg, hogy boldog legyél, amíg a boldogságod megtalálásával nem okozol fájdalmat másoknak és nem ártasz másik embernek. Azt teszel amit akarsz a te életed. Senkinek nincs joga ítélkezni az életed felett, ahogy neked sincs mások felett. Apácának meg akkor állj ha hiszel. A környezetedet meg szard le. Mért akkor mi lenne ha meleg lennél? Ugyanúgy ember maradsz ez a lényeg nálam a nemi identitás nem mérvadó abban, hogy kedvelem vagy nem.
2010. jún. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Az az emberi élet normális rendje, hogy meghazásodik és gyermekei lesznek. Úgy teljes az élet. Aki nem így tesz, az boldogtalan lesz, és valószínűleg csak későn jön rá.
2010. jún. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Ez azért elég erős kijelentés, nem hinném ennyire biztosra mondhat valamit ez elég nagy arroganciára vall. Hiszen biztos nem igaz minden emberre, mint az sem, hogy a családdal biztos boldog leszel, ellen példák tucatjait tudnám hozni ismeretségi körömből boldogtalan családokra (szerencsére pozitívakat példával is találkoztam többször). Az kétségtelen, társadalmilag normálisnak a családalapítást tekintjük, mivel a többség, így gondolja érzi helyesnek. Azonban vannak kivételek még ha elenyésző számban is, akiknek nem feltétlenül ez az út vezet a boldog élethez, én ezt elfogadom. Olyan általános következtetést amilyet ön írt nem feltétlenül tudnék levonni, persze az sem kizárt, hogy minden ember fejébe belelát és látja a boldogsághoz vezető útját. Nem kizárt csak valószínűtlennek tartom.
2010. jún. 3. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%

30 éves vagy és ilyen a környezeted, akik beszólogatnak, hogy "leszbi meg homi". Tudod szerintem neked azért nincs párkapcsolatod, mert megrekedtél az óvodások szintjén. Talán ha felnőttekkel próbálnál kapcsolatokat kialakítani és nem ovisokkal.

És akkor vagy párkapcsolatra lelnél mint a felnőttek többsége vagy pedig a kutya nem tőrődne ezzel.

2010. jún. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

19:11-kor írónak.


Kifejtenéd bővebben, amit írtál?


Köszönöm az eddigi válaszokat.

2010. jún. 3. 21:08
 6/7 anonim ***** válasza:
48%

Én megértelek és elfogadom amit mondassz. A férjem szokta mondani, ami nem az ő saját felfedezése, hogy ami az átlagtól eltér az szúrja az átlag szemét. Az emberek buták és ez az oldal egy jó példa arra, hogyan tudnak egymás torkának esni, mert képtelenek a másik véleményét elfogadni.

Ha te boldog vagy egyedül, az jó. Nem hiányzik más az életedből, harmóniában élsz önmagaddal az nagyon jó.

Sok ember fél a magánytól. Nem képesek megérteni, hogy valaki meg így érzi jól magát.

2010. jún. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nincs mit bővebben kifejtenem, szinte egy korosztály vagyunk, én 35 vagyok, a környezetemben rengeteg ismerősőm van, akik egyedül élnek. Fogalmam sincs! miért, nem is kérdeztem sosem és nem is volt téma közöttünk sosem. És sose jutott eszembe, hogy azért mert leszbikusok vagy homoszexuálisok lennének. Nem szoktam beszólogatni senkinek sem és nekem sem szoktak beszólogatni. (talán 13 éves voltam, amikor utoljára valaki beszólt nekem) Pláne nem használ senki ilyen szavakat "leszbi, homi"


Az ilyen egysíkú gondolkodás, a beszólogatás, az ilyen szavak használata, mind tini korra jellemzőek. 30 éves korában az ember önállóan él, dolgozik, családja van- nem ilyen hülyeségekkel foglalkozik, mint más magánélete, beszólogatás. Filmekben láttam ilyent, hogy végigment valaki az utcán és beszólogattak az óvodások (de még ott sem az idősebbek) és ez is talán 2 évszázaddal ezelőtt volt jellemző.

Úgyhogy furcsa ez a történet.

2010. jún. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!