Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mózes 3-4 könyve tele van...

Mózes 3-4 könyve tele van különféle áldozatokkal, amikor elégítik az állatokat. Ha ennyi állatot kinyírtak, akkor mit ettek? Nem ezért eheztek?

Figyelt kérdés

2017. dec. 22. 01:06
 1/4 anonim ***** válasza:
nem is éheztek... ha átolvasod mégegyszer figyelmesen magad is láthatod majd hogy valójában 1-2 állatot vágtak le és ritkán, a szöveg nagyrésze inkább a hogyant és mikort taglalja, azti s megtalálod a szövegben hogy ezeket a levágott állatokat is az esetek többségében megették, tehát ez sem vész kárba!
2017. dec. 22. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KZitus ***** válasza:
48%

Szia


Az állatáldozatokkal nagyon fontos dolgot tanított/értetett meg Isten a népével. Az emberek akkor közeledhettek Istenhez, ha megbánták a bűneiket és az áldozatokkal engesztelést szereztek.

A Héber iratokban ez a fogalom azokhoz az áldozatokhoz kötődik, melyeket azért mutattak be az emberek, hogy közeledhessenek Istenhez, és imádhassák őt. A mózesi törvény hatálya alatt áldozatokat ajánlottak fel – különösen az évenkénti engesztelés napján –, hogy az egész nép vagy az egyes emberek megbékélhessenek Istennel annak ellenére, hogy bűnösök. Ezek az áldozatok Jézus áldozatára mutattak előre, mely teljesen elfedezte az emberiség bűneit egyszer s mindenkorra, illetve lehetővé tette, hogy az emberek megbékéljenek Jehovával.

3Mózes 5:10; 23:28; Kolossé 1:20; Héberek 9:12.

2017. dec. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
41%

Amint Zitus írta,minden állatáldozat Krisztus áldozatát előképezte,melyet minden alkalommal gyakorolni kellett,hogy Isten elé járulhasson valaki.


Mennyivel hatékonyabbak lennének imádságaink,ha minden imádságunkat bűneink megvallásával,a Megváltó helyettesáldozatába vetett hitünk megvallásával kezdődne,s ezzel utat készítenénk mondandónknak!

2017. dec. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


Kb. egy hete kezdtem olvasni, de szerintem nem értem, illetve felreértem amit olvasok.

2017. dec. 23. 20:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!