Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért állítják jehova tanúi...

Miért állítják jehova tanúi hogy a jehova szó szerepelt az eredeti Újszövetség szövegében?

Figyelt kérdés
2017. dec. 24. 16:57
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Mert az ő meghamisított Bibliájukban szerepel.
2017. dec. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%
A Görög Iratokban szerepel Isten neve rövidített formában. A Jelenések 19:1, 3, 4, 6-ban Isten neve az „alleluja” vagy „halleluja” kifejezések részét alkotja. Ez a kifejezés szó szerint azt jelenti, hogy ’dicsérjétek Jahot’. A Jah a Jehova név rövidített formája.
2017. dec. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nincs benne egyetlen helyen sem a tetragram, márpedig a tetragramra állítják, hogy annak az olvasata a jehova szó. Nincs az Újszövetségben egyetlen egyszer sem a tetragram, mégis ezt állítják. Miért?
2017. dec. 24. 18:53
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Tévedsz vagy rosszul érveltek. Nem a tetragrammaton-ra állítják, hogy az lenne a Jehova olvasata. A tetragrammaton miért is lenne benne az Újszövetségben ? Hogyan festene a Vulgata-ban a beszúrt négy héber betű ? Ez értelmetlen...

Amire Te (és ők hivatkoznak), az (hogy a Jehova szó szerepelt az eredeti Újszövetség szövegében) - és nem héber tetragrammaton alakjában, hanem görög vagy latin betűkkel - az valóban egy helyen fordul elő az Újszövetségben, mégpedig a Zoltárok 83:19-ben olvasható Isten neve. De ez is egy közkeletű tévedés.

2017. dec. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem tévedek, csak javítottam a hamis tanítást. Semmiféle jehova szó vagy arra célzó kijelentés nem található az Újszövetségben, ők mégis olyan biblia nevü kiadványt terjesztenek, amibe ezt a szót belerakták. Pluszba. Erről is ír az igazi Biblia, kár, hogy ők ezt nem veszik komolyan. Mondhatni figyelmen kívül hagyják Isten szavát.
2017. dec. 24. 21:28
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

Helló!

Úgy tudom, hogy a Jehova<->Jahve probléma abból adódik, hogy a Írásokban nem jegyezték le a magánhangzókat. Így Istent JHWH-nak írták. Mivel Isten nevét nem ejtették ki tiszteletből, csak évente egyszer a Szentek-Szentjében, ezért elfelejtődött, hogy miként is kellett kiejteni a nevet. Ebből ered a félreértés. Én úgy tudom, hogy a Jahveh a helyes kiejtési mó.

Üdv.

2017. dec. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Mert hülyék
2017. dec. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert a Jehova szó szerepelt az eredeti Újszövetség szövegében.


Ha nem szerepelt volna benne, nem állítanák.

2019. ápr. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!