Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mik vagy kik azok a sephirotok?

Mik vagy kik azok a sephirotok?

Figyelt kérdés
a kabbala vallás vagy tanban találkoztam ezzel és ugye addig világos hogy van 4 világ ami egyfajta menny de ezeket a sephirotokat nem izgazán értem

2017. dec. 26. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Üdv.


Elmondanád, hogy miért tartod jónak a kabbalát?(Gondolom ez kérdés, így nem degradáló vagy sértő )

2017. dec. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem igazán tartom jónak csak meg lattam a neten és érdekel igy vagyok a többi kisebb nagyobb vallással:) az olyan ember aki csak 1 vallást ismer az nem is latja hogy ezek a vallások mind kapcsolódnak egymáshoz valamilyen téren akar csak egy kis részletben is de egyeznek
2017. dec. 27. 13:23
 3/3 anonim válasza:

Én vallásos zsidó vagyok, de a kabbalával nem nagyon foglalkozom. A judaizmusban järtas zsidóknak is nehezére esik a megérteni a kabbalát, ezért is mondták a bölcseink, hogy aki tapasztalatlanul beleveti magát a kabbala rejtelmeibe, az bele is bolondulhat.

Na de akkor a tíz szféra:cheszed (jóság) – a jobb kéz; gövuro (szigor, erő) – a bal kéz; tiferesz (szépség) – a törzs; necách (örökkévalóság, győzelem) és hojd (ragyogás) – a két comb; jöszojd (alapzat) – a törzs alja, a szent Szövetség jele; málchusz (királyság) – a száj; amelyet a Szóbeli Tannak is nevezünk; chochmo (bölcsesség) – az agy, azaz a benne születő gondolatok; bíno (értelem) – a szív, melynek révén a szív megért; az utóbbi két szefirá-t illetően pedig írva van[1]: „Az elrejtett dolgok az Örökkévalóé, a mi Istenünké”; a mennyei keszer (korona) a királyság koronája, amellyel kapcsolatban pedig ez áll az Írásban[2]: „Már a kezdet kezdetén megmondta, mit hoz a vég”; és a koponya az [amelyre] a tfilin-t [helyezzük].

2017. dec. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!