Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy sikerült a karácsonyi...

Hogy sikerült a karácsonyi ünnepség a JW királyságterembe? Milyen ajándékokat adatok egymásnak?

Figyelt kérdés
Mt 2,10-11 !!!
2017. dec. 29. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Te is tudod, hogy nem tartanak karácsonyt, sőt ők ezt pogány szokásnak tartják, ami miatt a jehova nőnemű szó majd jól mérges lesz.
2017. dec. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%

Troll! Figyelj, ha csak 200 éve éltél volna, akkor sem lett volna az a karácsonyod, ami ma. Karácsonyfa sem volt. December 24-ének (,25,26) meg az égvilágon semmi köze nincs JÉzus születésnapjához, tehát hazugsággal ünnepelni az igazat szerintem sem korrekt. Megjegyzem, nálunk itt a karácsonyfa, és adtunk ajándékokat is egymásnak. Csak azt mondom, hogy a karácsony úgy kamu, ahogy van. A pénzköltésről szól, a főzésről, a karácsonyfáról, az ajándékokról, persze ennyi mérget egy kis mázba teszünk azzal, hogy együtt a család, és mindezt egy valóban kamu dátum alatt.

Summa summárom, miért bántasz valakit, aki nem tart egy olyan kamu ünnepet, mint amilyet te? Amit Te tartasz, az szent, és bűnös, aki nem tartja? Komoly? Így gondolod, és ezért érzed, hogy jogod lenne bántani azokat, akik másképp vélekednek erről? Jogod van számon kérni Tőlük? Nem gondolod, hogy kissé nagy az arcod?

2017. dec. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
52%

Nem az a baj, ha valamit nem tudsz, de tanulni akarsz és hajlandó vagy,

A baj az, ha te mások piszkálása miatt kitalálsz valamit és tudatlanul igaznak tartasz.

Különben is, kinek mi köze ahhoz, hogy ki, kitől, milyen ajándékot kap.

2017. dec. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

" December 24-ének (,25,26) meg az égvilágon semmi köze nincs JÉzus születésnapjához, tehát hazugsággal ünnepelni az igazat szerintem sem korrekt. "


Érdekes,hogy hazugságnak nevezed,holott milliószor leírtuk már,de sem te,sem a tanúk nem szeretik felfogni végre,hogy tudjuk nagyon jól,hogy nem akkor született,de mi akkor emlékezünk meg róla. Tudod,mint amikor egy embernek a szülinapját 2 héttel később tartják,mert mondjuk akkor ért csak rá a családdal lenni. Úgy hazugságnak nevezni valamit,hogy már 640x el lett magyarázva,elég nevetséges. Gondolom most sem fogsz vele foglalkozni és fújod majd tovább,hogy "de nem 24.-én van",azért tettem egy kísérletet.

Magával a kérdéssel viszont én sem értek egyet,tekintve,hogy eléggé népszerű téma,hogy ők nem karácsonyoznak,így elég provokatív szaga van a kérdésnek.

2017. dec. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%
Merete, tudom, hogy az ég kék, de én pirosként hirdetem. Azzal, hogy elmondtam, hogy nem valós, hogy piros, mégis úgy hirdetem, ezzel még nem lett igazabb. Attól még hazugság, hogy az ég piros. Kvázi, hiába mondom, hogy nem december végén született Jézus, a születését mégis egy pogány ünnep kiváltása érdekében akkor tartjuk. Főleg annak a születésének a napját, aki igazabb mindenkitől, duplán hazugság. Ha hülyeséget csinálsz, nem lesz kevésbé hülyeség, mert kijelented, hogy tudod, hogy hülyeség. Idézlek félig: "Gondolom most sem fogsz vele foglalkozni és fújod majd tovább,hogy "nem hazugság december 24-én tartani egy születésnapot, ami nem is akkor történt",azért tettem egy kísérletet. "
2017. dec. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:

@5: te tényleg nem érted meg, hogy nem Jézus születésnapját ünnepeljük, hanem megemlékezünk arról, hogy Isten eljött az emberek közé? És azt sem, hogy teljesen mindegy, hogy ezt melyik napon tesszük? És mivel már az ókeresztény időktől kezdve ekkorra esik ez az ünnep, így semmi értelmét nem látom annak, ha áttennénk bármely más napra. De semmi akadálya nincs annak, hogy bármely más random naptári napon emlékezzünk meg erről -ahogy értelme sem lenne.

Jelentősége sem...

2017. dec. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak egy kis érdekesség, hogy a zsidó hagyomány szerint a nagy próféták halálának és fogantatásának napja egybeesik.

Jézus halálának a napját március 25-re (vagy április 6-ra) számolták ki a korai keresztények. Így ehhez hozzáadva 9 hónapot lett december 25 (vagy jan. 6 epifánia).


Persze a pontos dátumot nem tudjuk, de nem is fontos. Viszont azt sem lehet mondani, hogy kizárt a dec. 25. A lényeg az, hogy Isten Fia emberré lett értünk, hogy megváltson minket.

2017. dec. 31. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!