Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi ti hogy viszonyul...

Jehova tanúi ti hogy viszonyultok azokhoz a rokonaitokoz, családtagjaitokhoz, akik nem tanúk?

Figyelt kérdés

2017. dec. 31. 12:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Ők is potenciális megtérítendő tévelygők a szemükben. Viszont ha kiközösítettek,akkor már komolyabb a helyzet,ott már szóba sem állnak velük.
2017. dec. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
2017. dec. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

én kaptam ilyen választ 1 évtizednél régebbi jehova vezetőtől:


"Jehova isten elrendelte, hogy az emberiség 2/3 at ki kell irtani es csak 1/3 megtartani

mert a teremtés ennek arányában történik.

istenfia eljövetelekor elrendelte a családon belüli háborút

legközelebbi ellenség az a családtag aki elutasítja mert becstelennek van teremtve. "


a tagoktól megkövetelik hogy feltétel nélkül vessék alá magukat a felekezet akaratának és céljainak ezt állapította meg a bíróság


így nem is csoda hogy a

bírósági ítélet: bűncselekmény lett.


" Jehova Tanúi olyan szervezet, amely családokat választ szét, gyűlöletet kelt és emberi életeket fenyeget."


én azon csodálkozom, hogy a világon még mindíg nem szüntették meg ezen egész emberiségre rendkívül veszélyes vállalkozói céget és hogy még nincsennek börtönben a tulajdonosok és a főbb vezetők. a gyilkolás nem egyből fizikai formában mutatkozik. lehet sokkal hatásosabban gyilkolni fegyverek nélkül is nem fizikai formában.

2018. jan. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 sandor76 ***** válasza:
Még lehetnek,jó lenne.
2018. jan. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 neutronstar ***** válasza:

3/4-nek


Az állításaid egytől-egyig rágalmak. Nem kívánok vitába bonyolódni, de az igazság és Jehova Isten Szent dolgai nem vita tárgyai... Nem hagyhattam szó nélkül a dolgot... Hidd el nem te vagy az egyetlen, aki valótlan dolgokkal szeretné az emberekkel elhitetni, hogy ez a bejegyzett, hivatalosan elismert vallás és tagjai valójában nem azok, akiknek mutatják magukat, ártanak az embereknek... De mindenki, akinek van szeme, láthatja, akinek van füle, hallhatja, hogy ezek az emberek (Jehova tanúi) jó erkölcsű, igaz, kedves, szeretetteljes, becsületes, dolgos, tiszta... pozitív emberek, akik Isten elvárásainak szeretnének megfelelni, szeretnék megismertetni az emberekkel a megmentő üzenetet... Mindenki előtt nyitva állnak a Királyságtermek, és a tanúk is szívesen fogadnak bárkit vendégszeretettel. Nincsennek rejtegetni valóik, nyíltak a bevételeik és kiadásaik, senkit sem köteleznek semmire... Az egyetlen olyan földi szervezet ez, ami valóban megtartja Isten parancsolatait, és elvégzi a Királyság prédikáló munkát.


Ezek amiket leírtam mind ellenőrizhető, nyílt tények. :)

2018. jan. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"De mindenki, akinek van szeme, láthatja, akinek van füle, hallhatja, hogy ezek az emberek (Jehova tanúi) jó erkölcsű, igaz, kedves, szeretetteljes, becsületes, dolgos, tiszta... pozitív emberek, akik Isten elvárásainak szeretnének megfelelni, szeretnék megismertetni az emberekkel a megmentő üzenetet..."


Ezt nem értem! Sok olyan hívő embert ismerek akikre ugyanezek a dolgok igazak és nem Jehova tanúi ,sőt soha nem voltak azok! Akkor ez most hogy is lehetséges?


"Az egyetlen olyan földi szervezet ez, ami valóban megtartja Isten parancsolatait, és elvégzi a Királyság prédikáló munkát."


Miért nincs prófécia erről a szervezetről?

S a kérdés az hogy akkor az apostolok halála után és a szervezet létrejöttéig Isten semmit nem tett azért hogy igéje és ezáltal az ő akarata megvalósuljon a Földön?

Isten tétlenné vált volna?


"Ezek amiket leírtam mind ellenőrizhető, nyílt tények."


neutronstar te magad is ellenőrizheted hogy azok a dolgok amiket felsorolsz és jellemzed velük Jehova tanúit nagyon sok más egyházhoz tartozó hívő emberre is igazak! És nagyon szépen kérlek hogy ne általánosíts mert az nem lehhe korrekt dolog a hívő emberekkel! Pont úgy nem ahogyan sajnálatos módon Jehova tanúiról is állítanak valótlanságokat!

Viszont azt állítani hogy csak Jehova tanúi a - "jó erkölcsű, igaz, kedves, szeretetteljes, becsületes, dolgos, tiszta... pozitív emberek, akik Isten elvárásainak szeretnének megfelelni, szeretnék megismertetni az emberekkel a megmentő üzenetet."

Azt állítani hogy ez csak J.T. igaz az nem állná meg a helyét! S ez tényekkel alátámasztható ha az illető időt szán arra hogy meggyőződjön róla!

2018. jan. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

neutronstar nak írom :


"Az állításaid egytől-egyig rágalmak."


sajnos valóság.

ismétlem, hogy nálam van a jehova vezető aki 10... éve az, nekem küldött emailje, amiben a fenti bemásolt sorokat tettem, amiben szerepelnek ezek a rettenetes parancsok amiket írt, hogy ki kell irtani az emberiség nagy részét,családon belüli háborút, ..

az email nálam van hogy milyen embereket kiirtó álláspontot képviselnek a jehovák !

én amit írok mindenért vállalom a felelősséget törvény előtt is én nem csak irogatok ezt azt.


továbbá írod "nyíltak a bevételeik és kiadásaik "


én azt tapasztalom, hogy a jehova tagok 999% sem tud , tudott arról, hogy évtizedek óta fegyvergyártáshoz !!! ,

ismétlem jól írtam fegyvergyártáshoz , ugy tűnik köze van!!!!!

mindenki letagadja addig amíg meg nem tekinti a teljes részletes információkat róla. jehovák sokan félnek a valósággal szembesülni és nem merik meg sem vizsgálni!

50 éve jehova szerinte mindenbe belelátó vezetőnek elküldtem mert merte elkérni és csak néznek nagyokat a társaival hogy ...

2018. jan. 22. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 neutronstar ***** válasza:

Egy e-mail nem bizonyít semmit! Beregisztrálok egy levelező rendszerbe Ferenc pápaként, és akkor az e-mailt már ő írta? :) Nem azt írtam, hogy a tanúk a kizárólagos jó emberek, sem azt, hogy csakis őket szereti az Isten...

Nem szeretem amikor kiforgatják a szavakat!

2018. jan. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 neutronstar ***** válasza:

Jehova tanúi lelkiismereti okokból Szentírási alapelvek miatt megtagadják a katonai szolgálatot. Ma itthon már nem köteleznek senkit katonaságra, de ismerek olyan személyeket, akik azért mentek börtönbe, mert nem vonultak be katonának, mivel nem hadakoznak. Jehova Isten nem a harc Istene, hanem a szeretet és béke Istene.

"...mindazok, akik kardot fognak, kard által vesznek el." (Máté 26:52)


"Hallottátok, hogy megmondatott: »Szeresd felebarátodat, és gyűlöld ellenségedet. Én azonban azt mondom nektek, hogy szeressétek ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket, hogy égi Atyátok fiainak bizonyuljatok..." (Máté 5:43-45)


"És ahogy akarjátok, hogy az emberek veletek bánjanak, ugyanúgy bánjatok ti is velük." (Lukács 6:31)


Ezek alap parancsolatok.


A tanúk betartják, tisztelik, elismerik a törvényeket.

"Mindenki rendelje alá magát a felsőbb hatalmaknak, mert nincs hatalom, csak Istentől. A létező hatalmak Istentől kapták a viszonylagos hatalmukat." (Róma 13:1)


A viszonylagos hatalmuk nélkül a jelenlegi földi hatalmak képtelenek lennének rendet tartani és rosszabb lenne a helyzet, mivel a bűn mégjobban elhatalmasodna. Ám, ha egy törvény ellent mond annak, a Szentírási alapelveknek, mint ahogy a katonai szolgálat is, úgy lelkiismereti okokból a tanúk megtagadják azt és inkább elszenvedik a szankciót.

Voltak olyan tanúk, akik az életükkel fizettek azért, mert megtagadták a katonai szolgálatot és nem voltak hajlandóak fegyvert fogni, vagy megtagadni a hitüket.


"...„Mint uralkodónak, Istennek kell inkább engedelmeskednünk, semmint embereknek." (Cselekedetek 5:29)

A tanúk és a szervezet nem támogat semmilyen fegyverkezést, háborút! Ime itt egy felderített magyar vonatkozás:


[link]


A kérdezőnek pedig azt javaslom továbbra is maradjon objektív és mindig mindennek járjon maga a végére. :) Maga Jehova Isten hozta létre a család intézményét, mikoris Évát feleségnek adta Ádámnak és azt a parancsot adta nekik, hogy szaporodjanak, töltsék be a földet... Isten tudja a legjobban, hogy mire van szükségünk, hiszen Ő alkotott bennünket, tudja milyen érzéseink vannak, milyen igényeink vannak... A szeretet Istene nem akarja, hogy a családtagok elkülönüljenek, elváljanak egymástól! Sőt! Arra int, hogy tartsuk nagy becsben szeretteinket, és utánozzuk Őt a szeretetében...

2018. jan. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

neutronstar-nak


életemben nem találkoztam egyetlen fórumon sem annyi egymás szavait megkérdőjelező emberrel összesen, de igazából sehol sem a világon az elmúlt 21 év internet használatom alatt, mint a itt a gyakorikérdések jehova oldalakon az elmúlt par napok alatt.

nem tudom miért van ez?!


- aki az emailt írta nekem azzal egy városban lakok és több emailt is váltottam. és az valóban igaz hogy a jehova.org könyvtárában a 1/3 és a 2/3 is és a család nem tagok ellenessége is szerepel mint ahogy a bibliában is mindkettő, csak nem egészen ennyire erősen írva mint ahogy Ő értelmezte nekem. megtalálod mert jehova internet könyvtárban olvastam !!!

és az email és valós személye az tény és én teljes felelősséget vállalok az általam és ő általa leírtakért.

de ez teljesen normális számomra , hiszen mi értelme van

bárkinek is bármit hazudnia egy fórumon. ?! gyerekek csinálnak olyat.


és a fegyvergyártáshoz sem a tagok közét írtam,

hanem a központ vállalkozásét és 2003 tól folyamatosan

2014 ig rengeteg usa állami okmányokon szerepel.

hogy hamisak e ?! nem jogi diplomám van ,

csak gyanítom nem mind az. ez nem titok a világon.


meg kell szakértőkkel vizsgáltatni az adatokat :


nemzetközi infó, hogy valóságos hadiipari befektetések folynak évtizedek óta. ?!

ez működik biztosan , www nélkül .

kijelölni és bemásolni felülre és bejönnek az oldalak.


exjt.hu/wtwarhu.html


media.sermonaudio.com/mediapdf/927151845511.pdf


watchtowerlies.com/linked/watchtower_investments_in_armament_companies.pdf


watchtowerlies.com/watchtower_owns_warfare_technology.html

-------

2018. jan. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!