Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért szenvedhetett Jób? Mi a...

Miért szenvedhetett Jób? Mi a te verziód?

Figyelt kérdés
Szerintem azért szenvedhetett, mert ugyan tökéletes életet élt törvény tekintetében, mégsem volt élő kapcsolata Istennel (mert még nem is lehetett) és Isten úgy gondolta, hogy már Jób idejében kijelenti ezt az igazságot, miszerint az Istennel való kapcsolat elsőbbséget élvez az írás betartásánál.

2018. jan. 7. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem túl sokat agyalt a világon és annak sötét oldalán. Ez bizony nagy félelmet gerjeszt amivel ha nem kűzdesz kikészít és te leszel az akitől félni lehet. Gondolom ezt nem akarta és kűzdött.
2018. jan. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ha ránézünk a lelkivilágára, látszólag semmi nem volt ami azt mondta volna a Sátánnak, hogy "Állj". Isten megmondta ugyan neki, de lássuk be nem volt ott valami nagy kegyelem...


Semmi védelme nem volt gyakorlatilag az íráson kívül meg a szent életmódon kívül... amik annyit is értek az ő helyzetében.....

2018. jan. 7. 13:47
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

A Biblia alapján azért, hogy Isten bizonyítson a Sátánnak.

Már csak azt nem értem, egy elviekben szerető isten hogy lehet ilyen kegyetlen és kicsinyes.

2018. jan. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

"A Biblia alapján azért, hogy Isten bizonyítson a Sátánnak.

Már csak azt nem értem, egy elviekben szerető isten hogy lehet ilyen kegyetlen és kicsinyes."

Most akkor mégis igaz a Biblia és Istentől ihletett? Nem emberek találták ki?

2018. jan. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

"Most akkor mégis igaz a Biblia és Istentől ihletett? Nem emberek találták ki?"

Semmi sem bizonyítja, hogy igaz lenne, így szerintem nem az. Bocs.

2018. jan. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint nem modhatjuk azt,hogy nem volt Jóbnak élő kapcsolata Istennel,mivel égőáldozattal áldozott Istennek az ő fiaiért és lányaiért,mert hátha vétkeztek és gonoszt gondoltak Isten ellen.(Jób könyve 1/5)

Az,hogy Jób igaz ember volt,fedhetetlen,büngyülölő,istenfélő volt,arról olvashatunk a Jób könyve 1/1és 1/8-as fejezetében.De ahhoz hogy megértjük azt,hogy miért szenvedett Jób,el kell hogy olvassuk a következő történetet.

JÓB könyve 1/6-11



Lőn pedig egy napon, hogy eljövének az Istennek fiai, hogy udvaroljanak az Úr előtt; és eljöve a Sátán is közöttök.

7

És monda az Úr a Sátánnak: Honnét jösz? És felele a Sátán az Úrnak és monda: Körülkerültem és át meg át jártam a földet.

8

És monda az Úr a Sátánnak: Észrevetted-é az én szolgámat, Jóbot? Bizony nincs hozzá hasonló a földön: feddhetetlen, igaz, istenfélő, és bűngyűlölő.

9

Felele pedig az Úrnak a Sátán, és monda: Avagy ok nélkül féli-é Jób az Istent?

10

Nem te vetted-é körül őt magát, házát és mindenét, amije van? Keze munkáját megáldottad, marhája igen elszaporodott e földön.

11

De bocsássad csak rá a te kezedet, verd meg mindazt, ami az övé, avagy nem átkoz-é meg szemtől-szembe téged?!


Olvashatjuk ,hogy Isten nagyon büszke Jóbra,mert igaz,fedhetetlen,istenfélő és büngyülölő.Rengeteg állata vanJóbnak,népes családja van,szolgái vannak.

Sátán viszont azt mondja Istennek,hogy csak azért szeret téged Jób,mert körbe vetted gazdagsággal,és mindent megadtál neki.

És nem e fog téged megátkozni,ha elveszíti mindenét amije van?Mondhatjuk azt is, hogy sátán vádolni kezdte Jóbot Isten előtt.

1/12 Az Úr pedig monda a Sátánnak: Ímé, mindazt, amije van, kezedbe adom; csak ő magára ne nyujtsd ki kezedet. És kiméne a Sátán az Úr elől.


Azt tudnunk kell,hogy ezeket a csapásokat amik Jóbot érték a sátán végezte.A sabeusok elhajtották Jób szamarait és ökreit,Jób szolgáit pedig megölték.A káldeusok elhajtották Jób tevéit.A vihar pedig összedöntötte Jób házát,és rádőlt a ház Jób egész családjára.

Jób mindenét elvesztette.De Istenhez továbbra is hü maradt.Jóbnak nem maradt más,csak az egészsége és az élete.De sátán addig nem nyugodott amíg nem nyúlhatott Jób testéhez is.Részletesebben erről olvashatsz a második fejezetben.

De ami a lényeg.Jób könyve42/10

Azután eltávolítá Isten Jóbról a csapást, miután imádkozott vala az ő barátaiért, és kétszeresen visszaadá az Úr Jóbnak mindazt, amije volt.

12

Az Úr pedig jobban megáldá a Jób életének végét, mint kezdetét, mert lőn néki tizennégyezer juha, hatezer tevéje, ezer igás ökre és ezer szamara.

42/13

És lőn néki hét fia és három leánya.

42/ 16 Jób pedig él vala ezután száznegyven esztendeig, és látja vala az ő fiait és unokáit negyedízig.

42/17

És meghala Jób jó vénségben és betelve az élettel.

2018. jan. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Jolvan, de most ez is olyan dolog, hogy ki miben hisz, ha valaki hisz a Bibliában (ahogy én is), az elfogadja és nem kell számára videó- és hanganyag felvétel a bizonyításra...
2018. jan. 7. 15:34
 8/13 anonim ***** válasza:
Tudom hogy mit jelent a hit, kedves Kérdező. Nem is neked szólt az az írás, hanem a 41%-osnak.
2018. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"Véleményem szerint nem modhatjuk azt,hogy nem volt Jóbnak élő kapcsolata Istennel, mivel égőáldozattal áldozott Istennek"


Ha hiszed ha nem, én is minden nap áldozok, legalább 2 kutyát meg 3 macskát naponta.


Könyörgöm attól hogy valaki áldozik (ráadásul Ószövetségi előírásoknak/szokásoknak megfelelően) az még nem jelenti azt, hogy élő kapcsolata lenne az Istennel......


Sőt, Újszövetségi hívők számára nincs más Út az Istennel való közösséghez Jézus Krisztuson kívül.....


Ezen gondolkozzál már el, mielőtt ekkora hülyeségeket írsz.

2018. jan. 7. 15:38
 10/13 anonim ***** válasza:

Jób pátriárka idejére,az istenismeret súlyosan eltorzult,s így Jób is félreismerte Őt.(Korára azt gondolták,hogy a szenvedést is Isten adja az emberekre.)


A könyv tanulsága Jób,és Isten közti beszélgetésből derül ki.

2018. jan. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!