Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyermekkoromban sokat jártam...

Gyermekkoromban sokat jártam templomban, de a vörösök eltérítettek? Most Újra járok, de nem gyónok. Magamhoz vehetem a szent ostyát? Látom rengetegen kimennek, de kizárt, hogy ennyien gyóntak volna.

Figyelt kérdés
Gyónás,áldozás,ostya

2018. jan. 14. 13:31
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
93%

Nem úrvacsorát, hanem Eukarisztiát akar venni.


A linkelt oldal messzire kerülendő, a bibliasuli egy adventista oldal. Bár ezt elfelejtik jelezni a saját oldalukon.

2018. jan. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
31%

11.Hsz!


Teljesen megdöbbentettél!Ezt írtad:


"A linkelt oldal messzire kerülendő..."


Miért nézed az embereken infantilisnek?Nincs egy embernek elég esze,hogy különbséget tegyen jó,és rossz között?Netán varázserővel rendelkeznek a weboldal szerkesztői?


Hadd döntse el mindenki maga,hogy mit hajlandó elolvasni,és mit nem!


Senki sem bízott meg inkvizíciós feladatokkal!


Érdekes!

Amikor a teológiára jártam,kimondottan javasolták tanáraim,hogy ismerjünk meg különböző felekezeteket,lelkészeket,és papokat.Nem rettegtek attól,hogy majd egy katolikus pápistát csinál belőlünk,vagy egy JT,tanut.

2018. jan. 18. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%

Nézd, legfeljebb az az oldal néz másokat hülyének, hiszen rejtegeti mely teológiai irányt képviseli.


Mivel a kérdező teológiai ismeretei nagyon csekélyek, ezért igen, minden szektás oldalt érdemes kerülni. Például a jehovások oldalát is kerülje messzire, mert kellő ismeret nélkül könnyen átejthetik.

2018. jan. 18. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
6%

13.Hsz!


Meg persze a pápista oldalakat,hisz sok millió hiszékenyt vernek át,tartanak szegénységben,hogy a vatikáni billiárdok szaporodhassanak,és politikai diktatúrájukat fenntarthassák.

2018. jan. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%
14es nem sikerült megérteni a katolicizmus lényegét. A sok karitászról meg nem akarsz tudni. Te mit tettél a szegényekért? Teréz anya mit tett?
2018. jan. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
87%

"A Biblia szerint nem fontos földi papnak gyónni, elég, ha a Jóistennel (Mennyei Főpap) megbeszéled a dolgaidat és vehetsz Úrvacsorát."


Akkor lehet, hogy ez a rész nektek kimaradt:

"A hitből fakadó ima megszabadítja a betegeket, és az Úr talpra állítja. Ha pedig bűnöket követett el, bocsánatot nyer. Valljátok meg tehát egymásnak bűneiteket, és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok." (Jak 5,15-16)


"Ezekkel a szavakkal rájuk lehelt, s így folytatta: „Vegyétek a Szentlelket! Akinek megbocsátjátok bűneit, az bocsánatot nyer, s akinek megtartjátok, az bűnben marad.” (Jn 20,22-24)


Nem mellesleg elképzelem, hogy milyen lelkiismeretet eredményezhet az hosszú távon a "csak megbeszélem a Jóistennel és minden oké" hozzáállás a bűnökhöz. A bűnöknek vannak súlyosságai is és nemcsak a Jóistent bántjuk meg vele, hanem a keresztény közösségünket is.


A Kérdező pedig nem "úrvacsorázni" szeretne, hanem a Legszentebb Eucharisztiát szeretné magához venni.

2018. jan. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
9%

15.Hsz!


Egyáltalán nem lényegtelen,hogy Krisztus követői nem birtokolnak billiárdokat dollárban,és euróban,hanem egyszerűségben élnek.

Ezzel szemben Vatikán,a szegény emberektől kicsikart pénzeken kincseket gyűjtenek,és fényűző életet folytatnak.


Természettesen tudom,hogy vannak(voltak) olyan keresztény emberek,mint Teréz anya,de a szegényekre költött vagyonokat NEM Vatikán adta oda nekik felhasználásra,hanem a többi keresztény.

2018. jan. 19. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Keresztény voltam,még a börtön után is keresztény leszek.( Bár virtuálisan ortodox,meg muszlim is vagyok) .Templomba már azért is járok ,hogy gyönyörködjem az építészeti-művészettörténeti örökségben. Nem megyek el úgy templom mellett ,hogy egy rövid imára be ne térnék.( ha nem rohanok )
2018. jan. 19. 09:05
 19/20 anonim ***** válasza:
91%

18 jó úton jársz, jó hallani

- legyen nálad egy kis vázlatfüzet, és a templom csendjében rajzolj, írd le a gondolataid, hasznodra válik a szellemi utadon, ne törődj azzal, milyen, hogy sikerült, nem az a lányege ennek. Hasznos naplót is írni, rendezi a gondolataid, lelkedet tisztítja. Jó a szent liturgia, a szakrális szertartás kell, ezt minden időben a világ minden helyén tudták az emberek. A "vörösök " leröhögték a szakrális liturgiát, üldözték is, de megcsinálták a maguk profán szertartásait - ami Istennel ellenkező irányba visz (ez is egyik célja volt) Minden párttitkár irodájában ott lógott a falon a "Szentháromság" helyett Marx-Engels-Lenin...


És nagyon jó a csend a tudat kiüresítése, a csendben lehet meghallani Istent. Ahogy a fényben lehet meglátni a jelenségeket, a csendben leehet meghallani azt, ami szól. Érdemes lenne egy csendes lelkigyakorlatra is elmenned, ahol segítséget is kapsz lelki-vezetőktől.

2018. jan. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Az én Istenem áldjon meg minden jóakaratú embert !
2018. jan. 20. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!