Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus megváltása vajon tényleg...

Jézus megváltása vajon tényleg csak azért sikerült, mert helyesen és bűntelenül élt?

Figyelt kérdés
Ezt egy jehova tanúja mondta nekem. Hogy ezért kell helyesen élni és ha hibázok, akkor párat elnéz nekem az Isten, de nem sokat.
2018. jan. 24. 06:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Jézus a testé lett Ige.


Jézus mivel Isten, nem tud hibázni, minden ember hibázik, még a Jehova tanúi is, nincs olyan nap, hogy valaki ne kövessen el bűnt.


Ha hiszed, hogy Jézus Krisztus Megváltó, Szabadító, Gyógyító akkor a bűneid, el lesznek törölve, ha te szívből hiszel Őbnnne.

Amit elkövetünk bűnt, és észrevesszük és, ha szívből megbánjuk az jó.

2018. jan. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
25%
Csak egy párat? Tehát nekem meg kell bocsátanom egy nap 77-szer is, de ez nálamnál hatalmasabbra, aki kitalálta számomra ezt a 77-szer bocsássak meg dolgot, rá nem vonatkozik... Kettős mérce?
2018. jan. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

1 vagyok.


''Párat elnéz nekem az Isten, de nem sokat''


Jézus erre mást mondott, a kérdés, Te ki szavanák fogsz hinni!


Máté 18;21:22

Ekkor hozzámenvén Péter, monda: Uram, hányszor lehet az én atyámfiának ellenem vétkezni, és néki megbocsátanom? még hétszer is? Monda néki Jézus: Nem mondom néked, hogy még hétszer is, hanem még hetvenhétszer is.

2018. jan. 24. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Alain Delon ***** válasza:
0%
Ki is lett megváltva? Nem látod, hallod a híreket, hogy mi van a világban? Persze otthon, vagy a gyüliben ücsörögve lehet erről elmélkedni. Menj ki a való világba, majd meglátod azt a f_sza megváltást. Sok sikert hozzá! Pffff!
2018. jan. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező: Őszintén igen csak azért sikerült
2018. jan. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az én Bibliám azt írja, hogy az igaz ember hitből él. Kértem a tanút is, hogy mutassa meg nekem, hogy hol van leírva az, hogy helyesen kell viselkedni és ez elég, illetve ezen múlik a megváltás. Aki szerint a helyes viselkedés a mérvadó, az meg tudja mutatni az idevágó igét?
2018. jan. 24. 08:44
 7/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem.

Minden nap hibáztunk/követünk el bunt meg egy Jehova tanúja is.

A kerdes képesek vagyunk-e meglátni, akarjuk e tudni hogy megis milyenek vagyunk. Képesek vagyunk-e kívülről szemlélni sajat magunkat, a tetteiket.

Sokaig hittem hogy kulomb vagyok a többi embernél majd eszembejutott “meglátod mas szemében a szalkat de magadeban a gerendát nem” ezután kezdtem el kívülről szemlélni magam es amit lattam az fortelem volt. Igen nehez volt tudatosítani hogy milyen ember is vagyok, nem tagadásban élni, elfogadni hogy ez vagyok. Majd erőt meríteni hogy tegyek ellene. Es követek el bunt minden nap, akar tudatalatt, tettekkel, gondolatokkal. De lépésenként haladok most az eloiteletek, es a masok elitelesenek a leküzdésénel tartok.


Egy biztos, ha felismered hogy rosszat tennél vagy barmi ilyesmi, tedd fel magadnak a kérdést “ Jézus mit tenne?”

Soha nem lesz tokeletes/bűntelen ember, de törekedhetünk arra hogy Istem számára tetszőbb életet éljünk. :)

2018. jan. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
7# ebben egyet értünk. De a kérdésem arra irányult leginkább, hogy Jézus vajon tényleg azért tudott minket megváltani ,mert helyesen viselkedett?
2018. jan. 24. 08:55
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen
2018. jan. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 KZitus ***** válasza:

Szia


erre:

" Az én Bibliám azt írja, hogy az igaz ember hitből él. Kértem a tanút is, hogy mutassa meg nekem, hogy hol van leírva az, hogy helyesen kell viselkedni és ez elég, illetve ezen múlik a megváltás."

Minden Biblia ezt írja.

Az ember nem juthat el az igazságosságra a saját cselekedetei vagy a mózesi törvény szerinti cselekedetek által, mintha megérdemelné, hogy fizetségként megkapja az igazságosságot, mert az igazságosság a Jézus Krisztusba vetett hit által nyerhető el .Erről Pál apostol írt:

Róma 3:27, 28

" Akkor hát dicsekedhet az ember? Egyáltalán nem. Melyik törvény tartja vissza ettől? Amelyik a tetteket tartja fontosnak? Semmiképpen sem, hanem a hit törvénye. Mert úgy vélekedünk, hogy hit által nyilvánítják igazságosnak az embert, és nem amiatt, amit a törvénnyel összhangban tesz."

óma 9:30–32

"Akkor hát mit mondjunk? Azt, hogy a nemzetekből valók, bár nem törekedtek az igazságosságra, igazságosak lettek Isten szemében a hitüknek köszönhetően. Izrael azonban, bár törekedett arra, hogy betartsa az igazságosság törvényét, mégsem tartotta be teljesen. Miért? Mert tettekkel törekedtek rá, nem pedig hittel. Belebotlottak a „botlás kövébe”.

Viszont Jakab azonban azt mondja, hogy a Krisztusba vetett hitet cselekedetek kísérik, amelyek hitből fakadnak, és összhangban vannak a hittel.

Jakab 2:17–24,26

Ugyanígy a hit is, ha nem párosul tettekkel, önmagában halott.

De valaki majd azt mondja: „Neked hited van, nekem meg tetteim. Mutasd meg nekem a hitedet tettek nélkül, én pedig megmutatom neked a hitemet a tetteim által.” Ugye hiszed, hogy egy Isten van? Jól teszed. Csakhogy a démonok is hiszik, és rettegnek. De akarod-e tudni, ó, te balga ember, hogy a hitnek tettek nélkül semmi haszna? Ábrahámot, a mi apánkat vajon nem tettek által nyilvánították igazságossá, miután felajánlotta a fiát, Izsákot az oltáron? Látod, hogy a hite a tetteiben nyilvánult meg, és a tettei által lett tökéletes a hite. Így hát beteljesedett az írás, amely ezt mondja: „Ábrahám hitt Jehovában, és ezért igazságosnak tartották őt”, és Jehova barátjának hívták.

Látjátok, hogy az embert tettek által, és nem csupán hit által fogják igazságossá nyilvánítani. Bizony, ahogy a test halott szellem nélkül, úgy a hit is halott tettek nélkül.


Kérdésedre: Igen, Krisztus tökéletes embernek született, mivel nem örökölte az ádámi bűnt. A tökéletlen emberek között nőtt fel, élt és megmutatta, hogy lehet hűségesen élni minden kísértés ellenére. Tökéletes életét(mint Ádám volt a bűn előtt) adta váltságul, ezzel "kivásárolta", kiváltotta a bűnös emberiséget az Ádámtól örökölt bűnből. Ahogyan a Biblia mondja, „Így is van megírva: »Az első ember, Ádám, élő lélekké lett.« Az utolsó Ádám életadó szellemmé” 1Kor 15:45.

2018. jan. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!