Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen bibliai igével szolgált...

Milyen bibliai igével szolgáltál legutóbb a közösséged felé?

Figyelt kérdés
S mi volt a fő üzenete ,amelyet külön kiemeltél?
2018. jan. 25. 21:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
“Boldogok a lelki szegények, mert övék a mennyek országa”
2018. jan. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Mások lelki nyomorán nyerészkedni bűn.
2018. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Timeus vak fia történetéről beszéltem.(Mk 10:46-52)

A fő kérdés az volt,hogy mit,és milyen mértékben hiányolsz az életedből.Miket kérsz Istentől?

2018. jan. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 KZitus ***** válasza:

Szia


A Máté 9:18–25

Míg ő ezeket mondta nekik, egy zsinagógai vezető odament hozzá, hódolni kezdett neki, és így szólt: „A lányom most már biztosan halott, de gyere, tedd rá a kezed, és életre kel.”

Jézus akkor felkelt, és a tanítványaival együtt útnak indult a férfival. Ekkor egy asszony, akinek már éve vérfolyásab volt, hátulról odament hozzá, és megérintette a felsőruhájának a rojtozatát, mert ezt mondogatta magában: „Elég csak megérintenem a felsőruháját, és rendbe jövök.” Jézus megfordult, és amikor észrevette őt, ezt mondta: „Bátorság, lányom! Mivel hittél, meggyógyultál.” És az asszony azonnal rendbe jött.

Mikor pedig Jézus a zsinagógai vezető házába ért, és meglátta a fuvolásokat meg a jajgató sokaságot, ezt mondta: „Menjetek innen, mert a kislány nem halt meg, csak alszik.” Erre gúnyosan nevetni kezdtek rajta. Amint kiküldték a sokaságot, ő bement, megfogta a kislány kezét, az pedig felkelt.


A rész olvasása után megbeszéltük a következő kérdéseket:

Hogyan fejezte ki Jézus, hogy törődik a beteg asszonnyal és Jairussal?

Mit érzel a királyságról szóló próféciákkal kapcsolatban, amikor ezeket a történeteket olvasod?

Hogyan bánhatunk mi is olyan szeretettel másokkal, mint Jézus?

2018. jan. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Attila_the_hun ***** válasza:
0%

A bibliából nem szoktam szolgálni, de ezt sokat mondtam már:


A vallás olyan mint a szentjánosbogár, sötétség kell ahhoz, hogy világítani tudjon.

2018. jan. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

KZitus szerintem te nem érted hogy mit jelent igével szolgálni a közösségnek!


Attila ,nagyon köszönöm a megjegyzésedet. Még jó hogy odaírtam hogy "bibliai" mert különben félreértették volna!

Csak meg kell nézni a híradót és már láthatod is hogy mekkora sötétség van az egész világban!

2018. jan. 26. 15:32
 7/17 anonim ***** válasza:

Attila_the_hun!


Te hol találtál olyan kérdést,hogy "Ki nem szolgált közössége előtt a bibliából?".


Úgy tűnik,ismét igazoltad gyengeelméjűségedet,és arra válaszoltál,amit senki sem kérdezett.


Egyébként nyilvánvalóan olyan műveletlen vagy,hogy nem ismered a"Biblia"nevű könyvet,s azt,hogy az,egy könyv címe,amit nagybetűvel kell írni.


(Nyilván van a gyökerek tahó nemecsekezése is.)

2018. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Attila_the_hun ***** válasza:

"olyan műveletlen vagy,hogy nem ismered a"Biblia"nevű könyvet"


A biblia nem tartozik az alapműveltséghez. Aki még ezt sem tudja az inkább maradjon csendben. :)


Tudod úgy van ez, hogy a Te könyved egy ocsmány frető amit még véletlenül sem engedném, hogy a gyerekeim elolvassanak. Én bibliakritikus vagyok. Ízekre szedtem a könyvedet és ijesztőnek tartom! Hazugságokkal kezdődik (teremtés története) vérfertőzéssel folytatódik (Ádám és Éva leszármazottai) aztán fajtalankodásra buzdít ( Lót és két lánya) továbbolvasva erőszakot, csecsemőgyilkosságra és bosszúra buzdít. Kösz, de nem kérek a könyvedből. Van helyette másik millió amiből való tudásra lehet szert tenni.

2018. jan. 27. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"A biblia nem tartozik az alapműveltséghez. Aki még ezt sem tudja az inkább maradjon csendben."


Ha nem tartozik az alapműveltséghez ,akkor hogy lehet hogy szerepel az értségi tételek között és úgy általában a középiskolai tananyagban?


"Tudod úgy van ez, hogy a Te könyved egy ocsmány frető amit még véletlenül sem engedném, hogy a gyerekeim elolvassanak."


Ezt csak úgy tudnád biztosítani 100% ha a gyerekeid nem tanulnának meg olvasni! De ez kizárt dolog így meg van az esélye hogy elolvassák. Akár titokban hogy te nem is fogsz tudni róla. Nem te fogod eldönteni hogy ők elolvassák vagy ne olvassák el ezt a könyvet!


"Én bibliakritikus vagyok. Ízekre szedtem a könyvedet és ijesztőnek tartom!"


Ijesztőnek? És a világot azt nem tartod ijesztőnek?


"Hazugságokkal kezdődik (teremtés története) vérfertőzéssel folytatódik (Ádám és Éva leszármazottai) aztán fajtalankodásra buzdít ( Lót és két lánya) továbbolvasva erőszakot, csecsemőgyilkosságra és bosszúra buzdít."


Vérfertőzés napjainkban is van és még csak nem is kell hozzá a Biblia. A híradóban folyton vannak ezzel kapcsolatos hírek. Azokat is ízekre szedhetnéd. Fajtalankodásra pedig nem buzdít a Biblia. Leírja hogy mi történt de az nincs oda írva hogy ezt a példát kell követni és ha még is csak úgy valaki buzdításnak venné a dolgot akkor igen csak gyenge buzdítás mert egyetlen egyszer van ilyesmiről szó. Ezzel szemben más dolgokról jóval többször írnak benne. Pl. azt hogy ne félj! Ha valamit többször leírnak akkor az már buzdító lehet hiszen ismételve van. De amit csak egyszer az nem valami buzdító. Persze én ezt értelemszerűen gondolom így.

Csecsemőgyilkosságra sem buzdít. De leírja azt hogy vannak olyan emberek akik a hatalom megtartása érdekében nem rettenek vissza a csecsemőgyilkosságtól sem!


"Kösz, de nem kérek a könyvedből."


De hiszen te magad írod hogy: "Én bibliakritikus vagyok."

Ahhoz hogy ténylegesen tudd kritizálni olvasnod kell belőle. Tehát foglalkoznod kell vele. Nem kérsz de még is kapsz belőle. Azért mert nem zárod ki az életedből.


"Van helyette másik millió amiből való tudásra lehet szert tenni."


Milyen könyvekre gondolsz? Mondjuk a kínzás története vagy a bombagyártás kézikönyve? Mert ilyen témájú könyvek is vannak. És ezekből is szert lehet tenni valós tudásra!

És a helyzet az hogy amikor a gyerekeid felnőnek és kirepülnek a családi fészekből akkor bármikor bekövetkezhet az amitől rettegsz. Az hogy olvasni fogják a Bibliát és hívő emberek lesznek belőlük. Nem biztos hogy így lesz ,egyáltalán nem biztos ,de meg van rá az esély.

Hívőből is lett már ateista és megrögzött ateistából is lett már hívő! Nem befolyásolhatod egyik oldalt sem teljes bizonyossággal!

2018. jan. 27. 23:11
 10/17 anonim ***** válasza:

Kedves Attila_the_hun!


Felvilágosítlak,hogy attól nem leszel "bibliakritikus",ha ismeretlenül kritizálod a Bibliát,csak kókler,amint az az ember,aki egy olyan színdarabot kritizál,amit sosem látott.


Az,egy másik dolog,hogy egy alacsonyan művelt ember,már tudja,hogy a Bibliával összeköthető dolgok nélkül a művészetek európai történelmét egy fél oldalba össze lehetne gyűjteni.


Ha jelen vagy egy "vallás"rovatban,és valóban istentelen vagy,akkor elismered,hogy az"istentelenség" egy vallási irányzat gyűjtőneve,vagy kimondottan kötekedni,provokálni jársz ide.


Egyébként téged senki sem kérdezett,ha nem szolgáltál mostanában a Bibliából.

2018. jan. 28. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!