Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérlek vizsgáld meg magadat!...

Kérlek vizsgáld meg magadat! Könnyen ki tudod fejezni közeli hozzátartozóidnak, idegeneknek, Istennek, az irántuk érzett háládat?

Figyelt kérdés

Egyáltalán felvetődött már benned a hála adás szükségessége,igénye?


Tapasztalatom szerint,a hálaadás minden esetben jó érzést kelt bennem,még akkor is,ha az rutinná vált számomra,akár akkor is,ha az általam telefonon hívott fél meghallgatott.


Igazán rejtély számomra,hogy ezt a kiváló deszertet-életünk édes falatkáit-miért nem fogyasztják sokan,és gyakrabban!

Ezek teszik ragyogóbbá napjaimat,s ettől nézek boldogan,nyugalommal az ismeretlen homályában bujkáló holnap felé.(reményt ad)


Neked van ötleted,e rejtély feloldására?

Te rendszeresen gyakorlod a hálaadást?



2018. febr. 1. 19:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Igen, nem okoz nehézséget.

De számomra semmilyen érzés kifejezése nem nehéz.

Családban, baráti körben is természetes, hogy kifejezzük az érzéseinket egymás iránt.

Gondolom, akiknél ez nem szokás, akik nem ebben nőttek fel, azoknak nehéz, vagy nem is gondolják fontosnak.

2018. febr. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Ozmium42 ***** válasza:
65%
Ne kínozzon tovább ez a megoldatlan rejtély: az emberek sokan vannak és különbözőek. Ami neked jó, az nem mindenkinek jó, és ez a rosszra is igaz, és fordítva is.
2018. febr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ozmium42 !


Talán neked nem okoz jó érzést a hálaadás?

2018. febr. 1. 20:33
 4/13 Metionin ***** válasza:
96%
Alapvetően nehezen fejezem ki az érzelmeimet (sosem volt egy csöpögős családom), de a hálát ki szoktam. Főleg azért, mert elég kevés embernek lehetek hálás és ritka tapasztalat hogy valaki segít a bajban, nem pedig még egyet rúg az emberbe. Mondjuk nem szóban, inkább tettekkel fejezem ki, én is segítek ha szükség van rá meg ilyenek. Istennek nem, mert nincs istenem, nincs vallásom.
2018. febr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kedves Metionin!


Tapasztalatból mondom,hogy a hálaadás zamatos falatkái nem okoznak cukorbetegséget,viszont ragályosak.

Ha többször kifejezed,rákapnak környezetedben arra,hogy adjanak neked: hálát,és jót egyaránt.


A világ legkézenfekvőbb(nyelv mögött bujkáló)csemege,és TELJESEN INGYENES!Némi arclazítás(kedves mosoly),fogak szellőztetése(köszönőszavak),és néhány másodperc break time kell hozzá.

2018. febr. 1. 21:59
 6/13 A kérdező kommentje:
jav:csemegéje
2018. febr. 1. 22:01
 7/13 anonim ***** válasza:

1-2, Egyáltalán nem. Épp olvasok egy könyvet, ami ezen kérdéssel is foglalkozik, és igen elgondolkodtató, mert szomorú következtetéseim vannak.

3, Az a baj, hogy az emberek nagy része nem érti, vagy nem akarja ezt érteni, így hogyha valaki kinyilvánítja a másik felé (pl.: egy barátnak, akinek eddig még 1× sem tette meg), igencsak furán nézne rá. de ha 2 idegen ember tenné ezt egymással valami oknál fogva, akkor is ez lenne.

Ez adolog csak kisebb közösségekben vezet eredményre.

Ezen dolog megértéséhez fel kellene nőni.

4, Nem gyakorlom én sem a hálaadást, pedig kellene.

2018. febr. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy, kérdező, hogy ilyen környezetben élhetsz.

Eleve nehezen fejezek ki olyasmiket, mint érzelmek, legyen az szeretet, hála, vagy éppen harag. A környezet ugyanis, amiben felnőttem, arra tanított, hogy az érzelmek gyengévé tesznek, és ha gyenge vagy, azonnal eltaposnak.

A hálával legalább tudok mit kezdeni, de azt nem adni szoktam, és nem is mondani, hanem mutatni, és legalább annyit, ha nem többször annyit adni, mint amennyit kaptam annak a kevés embernek, akinek hálás lehetek.

Persze tudom, hogy a kérdésed nem igazán erre vonatkozott. A magam részéről hiszem, hogy Isten arról is tud, amit nem tudsz, vagy nem akarsz kifejezni, mert attól még ugyanúgy érzed.

2018. febr. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Abszolút, de még le se tudnám tagadni a hálámat:) Olyan hálásan nézhetek:) De amúgy közbe mondani is szoktam, hogy köszönöm, de szerintem anélkül is eléggé hálásan nézhetek ki:)
2018. febr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*mikor ilyen van, hogy hálát érzek valami miatt.
2018. febr. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!