Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Pécsi Püspöki Hittudományi...

A Pécsi Püspöki Hittudományi Fősiskolán mik a követelmények?

Figyelt kérdés

Úgy értem, kell-e, hogy emelt szintű érettségim legyen valamiből, vagy kell-e, hogy hittanból érettségim legyen? Sok minden fent van a weboldalukon, de ezzel kapcsolatban nem találtam semmit.


Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni. :)



2018. febr. 2. 22:08
 1/6 Szadko ***** válasza:
100%
Itt megtalálhatod a követelményeket a szakokhoz: [link]
2018. febr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1, szia! :) köszönöm a válaszod. De én nem az osztatlan tanárképzésre szeretnék jelentkezni, hanem az egyszakos hittantanár képzésre, és erre nem is a felvi.hu-n kell jelentkezni, hanem külön. De azért köszönöm. :)
2018. febr. 3. 08:32
 3/6 Szadko ***** válasza:
100%

Próbáltam még keresgélni, de nem találtam használható információt. Abból kiindulva, hogy az osztatlan szakokhoz minden esetben a másik tanítandó tantárgy emelt érettségije, az alkalmassági és a felvételi vizsga a követelmények (tehát történelemtanár esetében emelt töri, az alkalmassági és a felvételi vizsga szükséges), szerintem az egyszakos hittantanári képzés esetében csak az alkalmasságin és a felvételi vizsgán kell jól szerepelni. Tehát emelt érettségi és hittan érettségi szerintem nem szükséges.

Nem tudom, hogy Magyarországon pontosan hogy megy, de itt a hasonló kifejezetten egyházi szakokhoz (például egyszakos hittantanítói, papi, ikonfestői szakok esetében) csak annyi kell, hogy ne bukj meg az érettségin. Követelmény az érettségi, de nem az alapján jutsz be, hanem a felvételi vizsgán nyújtott teljesítményed alapján. Szerintem ezen képzés esetében is így van, de a legjobb az lenne, ha kapcsolatba lépnél az intézménnyel.

Utóiratként megjegyezném, hogy nagyon szép hivatást választottál.

2018. febr. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 HaEv ***** válasza:
100%

Szadko!

Te milyen rendes vagy, hogy keresgélsz helyette! :)

Pacsi!

2018. febr. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon aranyos vagy, hogy keresgéltél,én is keresgéltem, de nem találtan nagyon semmit.


Köszönöm szépen a segítséget. :)

2018. febr. 3. 15:02
 6/6 Szadko ***** válasza:
Biztos vagy benne, hogy indul egyáltalán egyszakos hittantanár alapképzés? Az oldalon én ezt csak mesterképzésként láttam. Egyedül a katéta-lelkipásztori munkatárs szakot láttam alapképzésként feltüntetve.
2018. febr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!