Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tényleg összeköthető Jézus...

Tényleg összeköthető Jézus "eljövetele" az "Ószövetség"-gel?

Figyelt kérdés

Nem tudom szabad-e a Logikát "szegítségül" hívni, ha bibliai történéseket szeretnénk elemezni?


Jézus "eljövetele" előtt 400 évvel a próféták kórszaka lezárúlt, és a biblia Istene elfordult a népétől, megfáradván a sok lázadásaik, bálványimádásaik miatt. 1500 évig türelmes volt hozzájuk, de aztán betelt a pohár...


A KÉRDÉS konkrétan az lenne, hogy amikor a biblia Istene lemond arről, hogy tovább vesződjön "nyakas" népével, LÉTEZHET olyan fordulat, hogy 400 éves "szünet" után elküldi Fiát, hogy most probáljon Ő szerencsét, hátha megtérítheti maradék népét 3 éves munkássága alatt?


Ha 1500 évig ez nem ment az "Atyának", most menni fog a "Fiúnak" 3 év alatt?


Én ezért gondolom, hogy talán nincs semmi folytonosság az "Ószövetség" és Jézus "eljövetele" között. És az "Újszövetség" nem kapcsolható az izraeliták és a zsidóság hitvilágához és szent könyveik tanításaihoz...


Nem tudom más hogy lássa ezt...



2018. febr. 8. 10:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Összeköthető, sőt, kötelező összekötni, hisz az ószövetség prófétál Jézusról.


"A KÉRDÉS konkrétan az lenne, hogy amikor a biblia Istene lemond arről, hogy tovább vesződjön "nyakas" népével, LÉTEZHET olyan fordulat, hogy 400 éves "szünet" után elküldi Fiát, hogy most probáljon Ő szerencsét, hátha megtérítheti maradék népét 3 éves munkássága alatt? "

Persze. Isten tudta, hogy nem fogja megtéríteni őket Jézus, de az előretudás nem befolyásolja Istent, Ő nem csaló. Szabad akarat van, így a "forgatókönyvet végig kell játszani". (Elnézést a kifejezésért).

Az Úr Jézus nem csak Izrael miatt jött, hanem az egész világ miatt. Ő üdvözíti a világon azokat, akik hisznek benne.


"Ha 1500 évig ez nem ment az "Atyának", most menni fog a "Fiúnak" 3 év alatt? "

Ezt egyébként logikailag kizárhattad volna, hisz meg van prófétálva, hogy nem fogadják el és megfeszítik


"Én ezért gondolom, hogy talán nincs semmi folytonosság az "Ószövetség" és Jézus "eljövetele" között. "

Furcsa. Az ószövetség Jézusra mutat, Pál szépen levezeti, hogy az ószövetség, a törvények Krisztusra vezető mester (nem csak kijelenti, indoklást is ír), majd eljön Jézus, új szövetséget köt, megfeszítik: a vére által megkezdődik az újszövetség, melynek teológiájáról és gyakorlati mivoltjáról ír az Újszövetség legnagyobb része. Ha ez nem folytonosság ...

Ha kutatni akarsz olvasd el a Római és a Galata levelet, de akár az összes apostoli levelet


"Nem tudom szabad-e a Logikát "szegítségül" hívni, ha bibliai történéseket szeretnénk elemezni? "

Ezek után ezt válaszold meg magad

2018. febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Hol írja a Biblia, hogy Isten elfordult a zsidóktól Kr.e. 400 körül? Ilyet nem olvastam még benne.

Továbbá a zsidók nem imádtak bálványokat, ezért biztos nem fordult el tőlük Isten sem.


Szóval a fő probléma, hogy már az alapállításod sem igaz, amire felépíted az egészet. Ez a kártyavár összeomlott, lényegében értelmetlen a kérdés.

2018. febr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Lássa,vagy nem lássa,

az tény,hogy az ószövetségi Biblia lényege,hogy jönni fog a messiás,a megmentő.

2018. febr. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Tetszik a kérdésed! :)

Szóval. Az ószövetségi isten nem egyenlő az újszövetségivel. Azt mondta jézus: Azt cselekszem, amit az én atyámtól hallottam és láttam. Namár most ha az ő atyja az ószövetségi isten, akkor jézusnak ölnie kellett volna, hagyni az embereket szenvedni, stb.


Viszont a bibliai istenek elhagyták az embereket. Nincsenek csodák, fentről jövő segitség, semmi. A biblia elbukott.

2018. febr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Akárhogy is látod a dolgot. Az Ószövetségben sok utalás van az Újszövetségre és fordítva is ez a helyzet! Tartalmi és szövegi összefüggés az biztosan van! És az sem vitás hogy vannak zsidók akik még mindig várják a Messiást!

2018. febr. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tisztelt 1/5.


"Ha 1500 évig ez nem ment az "Atyának", most menni fog a "Fiúnak" 3 év alatt? "

Ezt egyébként logikailag kizárhattad volna, hisz meg van prófétálva, hogy nem fogadják el és megfeszítik - "Például a héber Bibliában a Zsoltárok könyve 22:17. helyes fordításban így hangzik: „Körülvették kezemet és lábamat, akár egy oroszlán”[2], utalva ezzel Dávid királyra és az őt üldöző ellenségeire, akiket Dávid több helyen is oroszlánhoz hasonlít[3]. Amikor azonban ezt a sort szövegkörnyezetéből kiragadva olvassák és ráadásul félrefordítják: „átlyukasztották kezemet, lábamat”, ahogyan ez sok keresztény Bibliában megjelenik[4], a passzus készakarva Jézust juttatja az olvasó eszébe."

[link]


"Az ószövetség Jézusra mutat, Pál szépen levezeti, hogy az ószövetség, a törvények Krisztusra vezető mester "

Kérlek mikor lesz időd, olvasd el a fent idézett oldalt és az alábbit, és lássuk a "próféciákat" melyek az "ószövetségből" Jézusra "utalnak"... a legtöbb vélt Prófécia inkább a férefordításoknak köszönheti a kereszténység... A legismertebb ószövetségi "próféciák", amelyeket a kereszténység taní, mind féreértelmezett, fére fordított, csakhogy az "újszövetséget" a régihez ccsatólhassák, de nem tudom minek?


[link]


Most késő este van, csak ennyire tudtam reagálni a feleletekre, melyeket köszönök szépen!


Sokszor, mi, keresztények azt hisszük, hogy jobban ismerjük a Tórát, a Prófétákat, az Írásokat az "ószövetségből", mint a zsidóság és a Rabbik...

2018. febr. 8. 22:13
 7/13 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező!


Szerintm próbáld meg elolvasni a Bibliát, mert anélkül az okoskodásod nem logika, csak találgatás a ... nem tudod, hogy miről.


I-ten nem egy sértődős úriasszony, nem ötletel:


"De még akkor is, mikor lesznek ellenségeik országában, nem vetem és nem utálom rneg őket, hogy végkép megsemmisítsem őket, hogy megbontsam velük való szövetségemet, mert én vagyok az Örökkévaló, az ő I-tenük." ( Mózes harmadik könyve, 26. fejezet, 44. vers )


Érted?

Már 1000 évvel a babiloni számüzetés előtt megmondta, hogyha rosszalkodás lesz, bünti lesz, DE NEM BONTJA MEG SZÖVTSÉGÉT.

És persze, ugyanez vonatkozik a későbbire is.


Hogy Maleakhi ( Malakhiás ) után nem volt több próféta, az egyszerűen azt jelenti, hogy az már egy más korszak.

Ahogy nem volt próféta a Teremtéstől Noéig ( csaknem 1000 év ) és Noétól Ábrahámig sem ( szintén csaknem 1000 év ).


Mindenesetre, legalább Maleakhi ( Malakhiás ) könyvét olvasd el, az egész alig több, mint 3 oldal, abból, kivált a végéből megérted, mennyire képtelenség az "ötletedf".

2018. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
77%

"Sokszor, mi, keresztények azt hisszük, hogy jobban ismerjük a Tórát, a Prófétákat, az Írásokat az "ószövetségből", mint a zsidóság és a Rabbik..."

Azt tudod, ugye, hogy Pál írástudó farizeus volt?

Apcsel 18,28 Mert hatalmasan meggyőzi vala a zsidókat nyilvánosan, bebizonyítva az írásokból, hogy Jézus a Krisztus.


Az írás világosan kimondja, hogy hit nélkül lepel volt a zsidók értelmén, így nem érthették meg az Írásból, hogy Jézus a Felkent.


És nem csak egy-két prófécia vonatkozott Jézusra:

[link]

2018. febr. 9. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
39%

7.-es

Az, hogy értelmezzük is, de másként mint te (azaz ahogy tanítják), nem azt jeleni, hogy nem olvassuk. pl:


"De még akkor is, mikor lesznek ellenségeik országában, nem vetem és nem utálom rneg őket, hogy végkép megsemmisítsem őket, hogy megbontsam velük való szövetségemet, mert én vagyok az Örökkévaló, az ő I-tenük."


Ezzel te magad támasztod alá, hogy az Új szövetség más Istennel köttetett, hiszen a templom kárpitjának szétrepedése Jézus halálakor a régi szövetség végét jelenti. (Teológiailag mindenhol így magyarázzák). Nem is beszélve a könyv címéről: Új Szövetség. Tehát a régi már csak volt.


Ezen kívül logikailag teljesen nonszensz, azon erősködni, hogy ha "ismernénk a bibliát, Ó szövetséget akkor látnánk, hogy Jézus tanítása azzal összhangban van"

Ki ismerné jobban az Ó szövetséget mint a nép, akié? Ők saját szent irataikra és hagyományukra alapozva nem fogadják el máig Jézust, és az Új Szövetséget, amit felkínál. Mi miért erőltetjük?


Nyilvánvaló, hogy Jézus folyton az Ó szövetségre hivatkozik, hiszen az Ó szövetség népe közé ment tanítani. Senki nem figyelt volna rá, ha azzal kezdi, hogy "rossz Istent követtetek eddig". Az első alkalommal agyoncsapták volna, és most nem volna miről vitatkoznunk. Azért ment oda tanítani mert ott volt rá a legnagyobb szükség. Az is érthető, miért utálja a kiválasztott nép. Tulajdonképpen fantasztikus ügyességgel hivatkozik hagyományukra, forgatja ki azt és tanítja az ellenkezőjét. Nem véletlen, végül is Isten. De még Isten is csak ilyen kerülő úton tud beavatkozni az általa adott szabad akartba.


Én is várom azokat az Ó szövetségi igehelyeket melyek meggyőznének arról, hogy Jézust prófétálták ott. Hidd el ismerem a szokásos érveket.

2018. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy jobban is megfogalmazhattam volna a kérdésemet, meg pontosabban, de a lényeg, hogy mi vett rá erre a kérdésre és témára (hogy az "ószövetség" hozzá csatolható-e az "Új-hoz" és fordítva), éspedig az általam, fentebb megadott két cikk (link fentebb)!

Keresztény szempontból tudom nagyjából a föbb ószövetségi"próféciákat", melyek állítólag Jézusra utalnak, de végre a zsidóság szempontjából is, rabbiktól megtudhattam, mi az ők látásuk és véleményük ezekről a próféciákról, és látható, hogy sok pontatlan idézéssel idézik a próféciákat a keresztények az ószöv. íratokból...


Legalább most nézzük meg erre a rabbi-válaszra mit tudunk mondani mi keresztények:


"...A Messiás apai ágon lesz Dávid király leszármazottja (Genesis 49:10, Jesája 11:1, Jeremiás 23:5, 33:17; Ezékiel 34:23-24). A keresztény tanítások szerint Jézus szűznemzéssel fogant, tehát nincs apja, így nem teljesítheti ezt a feltételt sem." - nagyon egyszerú itt a "képlet". Mit lehet erre válaszólni, keresztények?!


Sok ószövetségi történet van, ahol nők nem estek teherbe, de addig imádkoztak, bőjtöltek, hogy gyermekkel ajándékozta meg őket Isten... De sehol nincs olyan szituáció, vagy írásos utalás, hogy valaha is Isten Maga fog MAJD megtermékenyíteni egy nőt, és így jön el a Messiás...


(Egy-sze-rű: "A keresztény tanítások szerint Jézus szűznemzéssel fogant, tehát nincs apja, így nem teljesítheti ezt a feltételt sem." -MIK voltak a FELTÉTELEK ószövetségi írások szempontjábólt, ezt kevésbé ismert keresztény körökben... Keresztény szempontból mást nem tudunk felmutatni, mint ószövetségi "próféciákat" hibás, rossz fordítással... ha ezek tényleg így vannak, akkor nemsokára nem lehet Jézust "bizonyítani", mint ószövetségi Messiás is, csak "keresztényi".)

2018. febr. 9. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!