Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Most akkor az édenben a...

Most akkor az édenben a Sátánnak volt igaza?

Figyelt kérdés

Ugye Isten azt mondta, hogy aznap mikor Ádámék esznek a fáról, meg is halnak. Az ördög szerint nem.

És hát még jó sokáig nem is haltak meg.


2018. febr. 25. 18:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
38%
Az ember agonizálása,a bűnbeeséskor kezdődött.
2018. febr. 25. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
56%

Nem, hiszen amint ettek a gyümölcsből, tehát amint az ember bűnbeesett, meghalt. Természetesen nem fizikai, hanem szellemi értelemben.

Ennek a megértéséhez persze olvasnod kéne a Szentírást, hogy megtudd; mit jelent az élet és mit a halál.

2018. febr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
63%
A sátánnak köszönhetően írhatod ki a kérdésed, és én is neki köszönhetően írhatok válaszkommentet. Ha nincs a sátán, akkor a málészájú Ádám még most is az Édenben unatkozna Évával együtt.
2018. febr. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem a 3. hozzászólónál a pont, persze erről sosem fogják meggyőzni egymást az emberek. Jókat vitáztam már emberekkel arról, hogy Éva rosszat cselekedett-e (szerintem a lehető legjobbat, semmi értelme az ember képességeivel angyali engedelmes butaságban élni, muszáj volt küzdeni és fejlődni).


Nekem semmi szellemi meghalás nincs abban, hogy valakinek megjön az esze.

2018. febr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
47%
A 3#-mas és 4#-es tökéletesen megfogalmazta.
2018. febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

Olvasom a Bibliát, mert érdekel. De vannak részek amiket nem értek. Pl ez.

Azt hol írja a Biblia hogy itt nem testi halálról van szó? Illetve ezt hogy kell érteni, miben más egy szellemileg halott egy normál embertől?

2018. febr. 25. 19:17
 7/29 anonim ***** válasza:
27%

Jézus azt mondta, hogy a halottak temessék el a halottakat. Tehát Isten szemében nem az a halott, aki szerinted az, és nem az az élő, aki szerinted az. Jézus azt mondta, hogy Ábrahám, Izsák, Jákob élők, és nem halottak, holott a szemedben évezredek óta halottak. Mt 22,32

Mt 10,30

Néktek pedig még a fejetek hajszálai is mind számon vannak.

Ha meg is haltok, Isten szemében Ti élők vagytok, ha Isten számon tartja még a hajatok szálait is. De Ádámék aznap halottak lettek. A szemedben nem, de azt kit érdekel?

2018. febr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm mindenki válaszát, de keresztényi szempontból érdekel a kérdés.
2018. febr. 25. 19:18
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

"Olvasom a Bibliát, mert érdekel. De vannak részek amiket nem értek. Pl ez.

Azt hol írja a Biblia hogy itt nem testi halálról van szó? Illetve ezt hogy kell érteni, miben más egy szellemileg halott egy normál embertől?"


Akkor most már csak az összefüggéseket kéne látnod. Mit mond Krisztus? Ő a feltámadás és az élet, aki benne hisz nem hal meg soha. Tehát Isten maga az élet. A bűn pedig mindaz, ami elszakít Istentől, tehát az élettől. Ezért mondta Isten, hogy amint vétkezel ember, meghalsz. Ez pedig meg is történt, amint az emberiség bűnbe esett, úgy elszakadt Istentől. Ezért mondjuk, hogy csak Krisztusban van életünk.

2018. febr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

#9

Na ez így most nem igazán lett tisztább.

Akkor Ádám és Éva még éltükben elkárhoztak?

2018. febr. 25. 19:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!