Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarországon van olyan pap,...

Magyarországon van olyan pap, egyházi személy, aki rendelkezik ördögűző képesítéssel?

Figyelt kérdés
A Vatikánban most indul tanfolyam.

2018. febr. 28. 12:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%
Ekszöszájzbúúk....
2018. febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Középút ***** válasza:
24%

Jak 4:7 Vessétek tehát alá magatokat az Istennek, álljatok ellen az ördögnek és elfut tőletek.

... ergo bárki lehet ördögűző :-))


Persze itt a "diabolosz"-t (Átejtő) fordította a fordító "ördögnek" miközben az ördögűzés alatt leginkább a démonocskák (daimonidesz) kidobását (ekballo) szoktuk érteni.


Krisztus tanítványai, akikről tudjuk, hogy démonokat dobáltak ki, biztosan semmilyen vallási tanfolyamot nem végeztek. A kudarcaikra azt az eligazítást kapták, hogy az a "fajta" nem megy ki csak ima és böjt által, vagyis ott se hangzott el semmilyen papi képzés.


A Rítus című filmet merem ajánlani ezügyben, ugyanis elég szemléletesen kihangsúlyozza, hogy az esetlegesen megtanult szöveg vagy szertartás értéktelen, de a Hit hatalma legyőzi a gonoszt.

2018. febr. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, hogy ez neked jó vagy rossz hír, de nincsenek démonok vagy ördög. Sőt isten sincs. Egyik sem a sokezerből. És 12. válaszoló... én azt hittem az emberiségben van fény. De te rácáfoltál.
2018. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Hivatalos ördögűző van például Pécsen, katolikus pap.
2022. ápr. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!