Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ézsaiás 65:20. Ti hogyan...

Ézsaiás 65:20. Ti hogyan értelmezitek?

Figyelt kérdés
"Nem lesz ott többé csupán néhány napot ért gyermek, sem vén ember, aki napjait be nem töltötte volna, mert az ifjú száz esztendős korában hal meg és a bűnös száz esztendős korában átkoztatik meg."

2018. febr. 28. 15:11
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sehonnan. Egyébként pedig a Biblia szövegösszefüggése alapján.


Az újabb fordítások a maszoréta héber szöveg alapján készültek. A fordítók most még a Biblia Hebraica Stuttgartensia 1997-es verzióját használják. Jelenleg folyamatban van egy újabb kritikai kiadás a Biblia Hebraica Quinta, amely a tervek szerint 2020-ra készül el. Ebben Ézsaiás könyvét a holland Leiden University szerkeszti név szerint Arie van der Kooij, tőle lenne érdemes megkérdezni... :-)


Üdv. Péter

2018. márc. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

"Ha tudjuk, hogy ezt nem lehet az új földre vonatkoztatni és mivel ez egy prófétai könyv, el lehet tekinteni a kontextustól?"

5-ös vagyok. Nem igazán lehet eltekinteni. Ezért írtam, hogy nem vagyok magamban biztos. Ennek jobban utána kellene néznem. Ószövetség megértéséhez sokszor nem elég csak a szöveg. Több mindent kell ismerni hozzá

2018. márc. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ha kiveszek egy konyvbol egy mondatot es kiirom ide hogy az mit jelent szerinted erteni fogjak?

Az egész részt egyuttvéve kell értelmezniz es akkot megtudod az értelmét

2018. márc. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

@13

Bocsi, azt hittem egyértelmű, hogy figyelembe kell venni a szövegösszefüggést, ezért nem írtam le külön.

De ha már itt tartunk, a teljes rész figyelembevételével mi ennek a versnek az értelme szerinted?

2018. márc. 2. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!