Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudnátok ehhez a témához...

Tudnátok ehhez a témához idézeteket vagy történeteket a Bibliából? Vagy a való életből?

Figyelt kérdés
Tehát azzal kapcsolatban, hogy valaki a társadalom foglya. Van benne egy megfelelési kényszer. Pl.: Fontos Isten az életemben, de ha az igaz utat járom, nem lesznek barátaim, mert kitaszított leszek. Én leszek a "szentfazék". stb. Így az illető elmegy bulizni/inni, ha tudja is hogy nem helyes, mert fél, hogy különc lesz. Általában tinik érzik ezt, de akár felnőttek is, csak más helyzetben.
2018. márc. 2. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
75%

Mutatok neked egy elég "kemény" idézetet, ami nem fog neked tetszeni, sőt bosszantani fog:


"Ne szeressétek a világot, se azokat, amik a világban vannak. Ha valaki a világot szereti, nincs meg abban az Atya szeretete.

16

Mert mindaz, ami a világban van, a test kívánsága, és a szemek kívánsága, és az élet kérkedése nem az Atyától van, hanem a világból.

17

És a világ elmúlik, és annak kívánsága is; de aki az Isten akaratát cselekszi, megmarad örökké."


1 János 2: 15-17


-----


Bibliai történet:


Legelőször Péter jutott az eszembe. Azon az éjszakon amikor Jézust keresztre feszítették háromszor is megtagadta.


----


Ui: A bulizás meg alkohol fogyasztása NEM FELTÉTLENÜL bűn. Nem egy olyan dolog ami Istent kifejezetten szolgálná, és könnyen bűnbe tud esni az ember, de ha csak annyi a történet hogy megittál egy koktélt és táncoltál egy kicsit az még nyilván nem bűn...

2018. márc. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Ha az igaz utat járod, nem lesznek barátaid? Miért nem? Azok a barátok akik cserbenhagynak a vallásod miatt, azok nem igazi barátok, nem is lesznek azok.

Tudom miről írsz, mert amikor vallásos lettem, a régi osmerőseim nagy része elkopott, ha nem is egyik napról a másikra, de már nem nagyon tartom a kapcsolatot senkivel az előző életemből. Van aki szabályosan meggyűlölt azmiatt amilyen "szánalmas idióta " lettem, és megkért hogy ne lásson többé. Na az ilyen embereket érdemes lekoptatni. Szereztem hozzám hasonló barátokat, akik között nem vagyok "különc" ahogy írtad.

Buli, ivás meg rajtad múljon, akkor menj, ha akarsz, ne a barátaid miatt, hisz te sem hivod oket templomba

2018. márc. 3. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
"Aki tehát vallást tesz rólam az emberek előtt, arról majd én is vallást teszek mennyei Atyám előtt, aki pedig megtagad engem az emberek előtt, azt majd én is megtagadom mennyei Atyám előtt." (Máté 10:32-33)
2018. márc. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindnekinek! :))
2018. márc. 9. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!