Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hogy közölnétek az abszolút...

Ti hogy közölnétek az abszolút ateista szüleitekkel, hogy rendszeresen el szeretnétek menni a közeli buddhista közösségbe meditálni?

Figyelt kérdés
Oké, tudom, h a buddhizmusban nincs isten, de az ilyen spirituális dolgok mindig is kínos téma voltak nálunk. Szóval az ilyet hogyan tudnám nekik tálalni? (17 vagyok)

2018. márc. 4. 13:06
1 2 3
 11/21 Metionin ***** válasza:
93%
Nálunk mindenki ateista de le is szarják hogy mások miben hisznek, hova járnak. Én annyit mondanék hogy elmentem meditálni, csá.
2018. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

"az ateisták megengedőbbek szoktak lenni" noss ha a kérdező már kiírta a kérdést akkor látható hogy a szülei nem azok a fajta ateisták akik nem hisznek semmiben de amúgy nyitott emberek, épp ellenkezőleg, én is ilyen családból vagyok, és ez a fajta ateizmus éppen olyan fasisztává teszi az embert mint bármelyik szekta, ha nem jobban


gondolom mindenki ismer olyan embert aki gyerekkorában azt mondta otthon elmegy valami templomi összejövetelre vagy szertartásra, de ment a haverokkal kocsmázni aztán este magyarázkodhatott hogy miért csatak részeg "ja hát a sanyinak születésnapja volt ,utána felugrottunk hozzá, nem is ittam annyit csak éhgyomorra" stb


na nekem pont fordítva kellett, már bele törődtek hogy néha-néha részegen megyek haza, és mikor azt mondtam haverokkal megyek kocsmázni mentem templomba, és magyarázkodhattam hogy "á csak egy sört ittunk", aztán mikor kiderült hogy mivan anyámnak mondta egy barátnője(szintén ateista, csak nem ilyen), hogy ugyan hát csak jobb a gyerek jobban tanul, nem pofázik annyira vissza kevesebbet iszik ,stb erre anyám "ez nyilván jó, de milyen áron!" és mielőtt valaki megkérdi nem hitgyüliről vagy jehova tanúiról van szó hanem egy teljesen átlagos mainstream református templomról

2018. márc. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Legfontosabb, hogy te legyél teljesen meggyőződve és stabil akarattal efelől, hogy ezt szeretnéd.


Ha ez megvan, akkor nem fog tudni senki sem kibillenteni ebből.


Ha a szülők kóstolgatnak emiatt, akkor le is érvelheted, hogy kíváncsi vagy, addig nem tudod, hogy milyen, amíg el nem mentél. Illetve azzal, hogy ez tényleg egy teljesen ártalmatlan és jóhiszemű, békés dolog, sokkal jobb, mintha rossz társaságba keverednél, vagy tivornyázni járnál.

2018. márc. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
12%

Kedves Kérdező,


Semmi értelme a buddhista meditációnak, ennek a vallásnak az alapítója tudod hogyan halt meg? Gombakihívás által: azt állította, hogy ezt a gombát, csak ő, a magasztos, a kiválasztott tudja megemészteni. Megfőzték neki a gombát, megette, majd véres hasmenés jött rá, és meghalt.

2018. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Talán ha nem a buddhizmus meg a meditáció szót használod, hanem azt, hogy szeretnél eljárni olyan emberek közé, akiknek a gondolkodásmódja érdekel, attól nem fognak megijedni. Ha azt kérdezik, valami istenes dologról van-e szó, teljesen nyugodt szívvel tudod mondani legalább, hogy isten az nincs benne. Aztán később, amikor már látnak pozitív változást az életeden, akkor úgyis kíváncsiak lesznek rá, hogy hova jársz.

Ha a tisztelet nem kölcsönös, akkor meg úgyis mindegy, mit mondasz - de azért a kérdésedből nem ez derül ki. Örülök, hogy közölni akarod ezt a szüleiddel - ez azt jelenti,hogy van kapcsolatotok egymással, és ez nagy dolog a mai világban! Még akkor is, ha bizonyos dolgokról másként gondolkoztok. Sőt ezzel a képlettel már kifejezetten ritkaságnak és ezért nagyon értékesnek számít!

2018. márc. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
11%

Jézus Krisztus az eggyetlen, ne pazarold az időd másra.

Gyere Jézushoz amíg lehetőséged van.

Nem tudom mennyire ismered de ö az az Isten aki emberré lett hogy kifizesse az árat a bűneinkért. Altala út készült a mennybe.

"Mert ugy szerette Isten az embert hogy egyszulott fiat adta, azert hogy az aki hisz Ö benne ne vesszen el, hanem Örök élete legyen".

2018. márc. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Haver te ott a gombás kihivásoddal hadd tapsoljalak meg ennél nagyobb hülyeséget még nem hallottam xD mármint tudom hogy sokan nem tudnak semmit se erről a vallásról de azért ez súlyos...

kedves kérdező a buddhizmus nem hisz istenben a gyakorlati dolgokban es a tapasztalásban hisz ennyi szóval ez némileg közel áll az ateizmushoz közelebb mint a kereszténység és jotékony hatású lehet ez az utad isten ezért teremtett több vallást hogy mindenkinek legyen olyan ami hozzá illik szoval csináld teljes szivvel azt a meditáciot

2018. ápr. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

az én apukám ateista, és buddhista.

Írj privit, és részlezetem :D

2018. máj. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

mármint én a buddhista.

Előző voltam.

2018. máj. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Van itt pár fájdalmas válasz
2018. nov. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!