Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a húsvét lényege, milyen...

Mi a húsvét lényege, milyen az igazi, bibliai húsvét?

Figyelt kérdés
2018. márc. 5. 17:05
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
A bibliában NINCS húsvét!
2018. márc. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

A bibliai húsvét ünnepe lényegét,az ősi keresztény köszöntés foglalja össze:


"Feltámadott a Krisztus!",s erre a válasz:"Bizonnyal feltámadott!"

2018. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
66%
A lényege az, hogy Krisztus utolsóként a halált is legyőzte, megnyitva ezzel számunkra a mennyet.
2018. márc. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A húsvét a kereszténység legnagyobb ünnepe, Jézus Krisztus feltámadásának és vele az emberiség megváltásának ünnepe. Időpontja a 325-ben tartott első niceai zsinat döntése értelmében a tavaszi napéjegyenlőséget követő holdtölte utáni első vasárnap. Jézus halála előtt a páska vagyis a kovásztalan kenyerek ünnepére ment fel Jeruzsálembe. Ott fogyasztotta el tanítványaival a páska bárányt, ez az utolsó vacsora néven ismert este melyen új szövetséget is kötött velünk emberekkel és ránk hagyta a kenyér és bor fogyasztásával az úrvacsora szentségét.

A keresztények húsvétkor az Úr halálára és feltámadására emlékeznek csoki tojások, csoki csibék, csoki bárányok, csoki és élő nyulak és kölni víz nélkül.

2018. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!
2018. márc. 6. 12:31
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Jézus,utolsó vacsoráján,a vérét,és bűntelen testét jelképező jelképek mellett ránk hagyott egy harmadik jelképet is:


"Felkelt hát a vacsorától, levette felső ruháját, és egy törlőkendőt kötött a dereka köré. Azután vizet öntött egy edénybe, és sorban megmosta, majd a kendővel megtörölte a tanítványai lábát."...." Ha pedig én, aki Úr és Mester vagyok, megmostam a lábatokat, akkor nektek is meg kell mosnotok egymás lábát. Példát adtam nektek, hogy ti is ugyanúgy bánjatok egymással, ahogy én veletek. Igazán mondom nektek: a szolga nem nagyobb az uránál, és a küldött sem nagyobb annál, aki elküldte. Most már tudjátok ezeket, de akkor lesztek boldogok és áldottak, ha valóban meg is teszitek."(Jn 13:4,5,14-17)


Ennek a jelképnek a gyakorlását nem egy választható opcióként,hanem parancsként hagyta ránk.


Talán azért boldogtalanok,és áldások nélküliek sokan,mert a másik ember előtti alázatosságot,és annak jelképét,-egymás lába megmosását-feleslegesnek tartják.

2018. márc. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#1: A Biblia leírja Jézus halálát, és feltámadását is. Több tanítvány is látta, beszélgetett vele, sőt, együtt is ettek. Ez mind benne van a Bibliában, olvasd el!
2018. márc. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!