Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miert kivetelez az egyhaz a...

Miert kivetelez az egyhaz a keresztszuloseg feltetelenel egyes jovobeli keresztszulokkel?

Figyelt kérdés
Felkertek keresztanyanak.Csak elsoaldoztam,a bermalkozas kimaradt.Emiatt nem engedik h keresztanya legyek.Ellenben rengeteg ismerosom lehetett ugy h akkor volt utoljara templomban amikot megkereszteltek.Miert van ez,mit tehetnek?

2018. márc. 8. 19:47
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
A férjem úgy lett keresztapa, hogy még csak meg sincs keresztelve. He-he.
2018. márc. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Nem az EGYHÁZ, hanem a PAPOK azok, akik nem egyformán állnak a kérdéshez.


Eredetileg az a szabályos - mivel a keresztszülö a gyerek vallásos nevelésében vállal jelentös részt hivatalosan -, ha a keresztszülö meg van keresztelve (ugyanabban a vallásban), volt elsöáldozó meg bérmálkozott. Emellett követelmény (lenne) még az, hoyg a vallásának megfelelö életmódot folytasson és gyakorló keresztény legyen.

Elvileg csak azokat szabadna keresztszülönek engedni, aki ezeket a feltételeket teljesíti.


De mivel ilyen ember nem sok van, ezért nem tudnak minden feltételt betartani.


Ha olyan a pap, és tényleg komolyan veszi, akkor a szigorúbb feltételeket követeli meg, ha nem veszi igazán komolyan, akkor enged olyanokat is keresztszülönek, aki nem vallásos.


Szerintem az lenne jogos, hogy ha valaki kereszteltetni akarja a gyereket, akkor azt vallási okból tegye és ne azért, mert így nagyobb parádét lehet csinálni, és ezért a szigorúbb elbírálás lenne jogos.


De ma a legtöbben csak bohóckodásból kereszteltetik meg a gyereket, sem ök, sem a keresztszülö még véletlen sem tartja a vallást fontosnak, ezért mindegy.

2018. márc. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Azért, mert sokszor sajnos a pap nem vizsgálja meg kellő tekintettel, hogy kit akarnak keresztszülőnek.

Vagy ha látja is, inkább a békesség megőrzésében szemet huny a feladatra méltatlan keresztszülő felett.


Egyébként nem előírás, hogy legyen keresztszülő a keresztelendő gyermeknek, a nélkül is lehet keresztelni.

2018. márc. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kereszelési tanú viszont lehetsz. :)
2018. márc. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
Hivatalosan én is tanú voltam, mert a gyerek katolikus lett, én meg evangélikus vagyok. Attól még "nem hivatalosan" keresztanya vagyok. :-)
2018. márc. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5, ez érdekes, úgy tudtam, más felekzethez tartozó is lehet keresztszülő.
2018. márc. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

#6

Nem lehet, hiszen hogy segítene nevelni a gyermeket az Egyház hitében, ha mást hisz?


Egyébként sokan túlmisztifikálják ezt a keresztszülőséget, sok esetben értelmét sem látom.

2018. márc. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"ez érdekes, úgy tudtam, más felekzethez tartozó is lehet keresztszülő."


Úgy, hogy valójában nem keresztszülőnek, hanem keresztelési tanúnak írják be az anyakönyvbe. Hogy családon belül hogy hívják, az már egy másik kérdés.


Egyébként a kérdésre válaszolva is ezt tudom írni:

-vagy csak keresztelési tanúnak van beírva igazából, mert amúgy nem lehetne keresztszülő

-vagy a pap nem volt elég körültekintő és nem nézte meg, hogy alkalmas-e az illető


Nem kötelező, hogy legyen keresztszülő. A kánonjog szerint ajánlatos, hogy legyen, de ha nincs rá alkalmas, akkor nem muszáj. Nekem pl. nincs keresztszülőm. Láttam az anyakönyvemet, senki nincs beírva, mégis érvényes a keresztségem.

2018. márc. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Andizsuzsi ***** válasza:

"A férjem úgy lett keresztapa, hogy még csak meg sincs keresztelve"


Legfeljebb keresztelési tanú.

2018. márc. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!