Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény felebarátaim!...

Keresztény felebarátaim! Kételkedtetek e már isten létezésében?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mi az ami visszavezetett titeket a helyes útra?
2018. ápr. 2. 04:22
1 2
 1/15 anonim válasza:
18%
Miért gondolod, hogy helyes az az út?
2018. ápr. 2. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Molyember ***** válasza:
68%
A kételkedés olyan emberi alaptulajdonság, ami csak a legkisebb gyerekekből és a legbutább, már-már szellemi fogyatékos, vagy pszichés beteg felnőttekből hiányzik. Ha valaki azt mondja, hogy sosem ingott meg a hite, az vagy hazudik, vagy az előző két kategória valamelyikébe tartozik. Semmi különös nincs a kételkedésben, ez a tanulási folyamat része. Aztán majd a folyamat végén kiderül, melyiket tekinti valaki a helyes útnak.
2018. ápr. 2. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Voltak olyan napok, amikor Istent okoltam a saját gyengeségemért, de a létezésében soha nem kételkedtem. Sőt mindig is meg voltam róla győződve, hogy Isten létezik.
2018. ápr. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Előfordult sajnos. Ami visszavezetett,az egy Bibliavers volt,ami nézelődés közben a szemem elé került. Méghozzá azért,mert anno ezt a verset kaptam egy imádkozás után. Egyik nyáron este kimentem az erkélyre és eszembe jutott néhány ismerősöm,akik nehéz helyzetben voltak,imádkoztam értük és elsírtam magam közben. Másnap délelőtt pedig teljesen random ráakadtam erre a versre interneten: " Meghallgattam imádságodat,láttam,hogy könnyeztél..". Ez a vers adta a legerősebb bizonyságot és amikor kételkedtem,akkor újra felbukkant és eszembe juttatta azt az eseményt,amikor először ilyen nyilvánvaló választ kaptam egy imára.
2018. ápr. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 követ62 ***** válasza:
100%

Nem rémlik, hogy Isten létezésében valaha is kételkedtem volna. Még akkor sem amikor nem gyakoroltam a vallásom.


Így visszanézve másként hittem benne, de hittem.

2018. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen volt már sajnos sőt olyan is amikor iszonyúan haragudtam rá mindenért sokszor "mondtam" neki hogy utálom amiért ezt az életet adta nekem. Meg ugye az is volt amikor egyáltalán nem hittem benne de valahogy mindig visszataláltam hozzá hogy hogy azt ne kérdezd nem tudom :D 18/L
2018. ápr. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenki kételkedett már.

Engem az vezetett vissza Istenhez, hogy újragondoltam az egészet, sokat elmélkedtem valláson és hiten, és arra jutottam, hogy a hit és Jézus tanításai hatalmas pluszt adnak hozzá az ember életéhez, és érdemes ennek megfelelően élni, mert sokszorosan megtérül. Már ha valaki ezt tényleg megéli. Azon vagyok, hogy én is ténylegesen megéljem.

2018. ápr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Igen, kételkedtem már annyira, hogy teljesen kétségbe voltam esve. Ami visszavezetett, az egy szentségimádás volt (azóta katolikus vagyok, azt hiszem, más felekezetnél ilyen nincs). Ott annyira erősen megéreztem Isten jelenlétét, hogy azután már akarva sem tudtam volna kételkedni benne. :)
2018. ápr. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Persze hogy kételkedtem már. Ami visszaterelt az az élettapasztalataim és a számomra meggyőző tudomány (kalám kozmológiai érv) meghát persze maga Jézus Krisztus aki megérintette a szívemet.
2018. ápr. 5. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Molyember ***** válasza:

Utolsó, ez az érv nem feltétlenül jó. (Ha hisztis vallásos vagy, ne olvasd tovább. Semmi kedvem veszekedni.) Ha mindennek szüksége van egy őt megelőző mozgatóra, vagyis okra, akkor Istennek is, hiszen ő vagy része az univerzumnak, vagy ő maga az univerzum. Ha azt mondjuk, hogy neki nem volt szüksége mozgatóra, akkor nem igaz az első felvetés, miszerint mindennek szüksége van rá. Egy kivétel már van, így lehet akár több is.

Lehet, hogy ennek az a feloldása, hogy Isten nem része ennek a világnak, de ez is elfogadhatatlan, mert akkor nem létezik számunkra.

2018. ápr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!