Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Ószövetség miért tartozik...

Az Ószövetség miért tartozik bele a keresztény Bibliába, amikor gyilkosságra buzdítás van benne? Illetve a keresztények nem Krisztus követői? Márpedig az ő szavait az Újszövetség őrzi.

Figyelt kérdés
Nem olvastam az Ószövetséget, ezért idézni sem tudok belőle. De állítólag a hitetlenek elleni gyilkosságra buzdítás van benne. Miért nem csak az Újszövetség a keresztények Bibliája? Vagy valójában is csak az számít keresztény Bibliának?
2018. ápr. 2. 17:24
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
31%

Ez még hagyján. Jézus az Újszövetségben megbocsátásról, szeretetről, szelídségről, stb prédikál, példát is mutat.

Ehhez képest az Ószövetség Istene tömegeket gyilkol, sokszor igazságtalanul ítélkzeik, haragos, indulatos, stb.

2018. ápr. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
51%

A keresztenyek Bibliaja 66 konyve tartalmazza az Oszovetseg konyveit is,hisz Jezus vilagosan kijelentette,hogy nem celja szolgalatanak a torveny,es profetai irasok eltorlese.Jezus megtartotta az oszovetsegi bibliai torvenyeket,s erre buzditotta kovetoit is,de kritikaval fogadta a rabbinikus torvenyeket,melyeket a korabeli zsidok fole helyeytek a bibliai torvenyeknek.


Az oszovetsegi Biblia ismerete nelkul Jezus,es szolgalata,a levegoben lebeg. Nincs meg a tortenelmi alapja,azonban Isten jelleme hiteles bemutatoja egyedul Jezus.

2018. ápr. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
55%

Állítólag...


A tény pedig az, hogy nincs benne ilyen. Megkövezést egyedül azon zsidókra ír elő, akik elhagyták Istent más istenek és bálványok imádásáért, illetve erre buzdítanak más zsidókat is.


Feltettek minap egy ilyen kérdést, de ha a kérdező elolvassa az idézett verseket sima copy-paste mellett, rájöhetett volna, hogy közel sem azt jelentik, amit írt.

2018. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

A két szövetség elvalaszthatatlan egymastol, mar a neveben is ott van ha nem fogadnank el az Ószövetséget akkor miért Újszövetségről beszélnénk? Miért nem csak Szövetségről?


Masreszt az Ószövetség Jövendöleseiben tartalmazza az újszövetséget. Nem lehet egyiket se ertelmezni a masik nélkül

2018. ápr. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
45%
Mózes 5. könyve 13 és 17 kedves 3-as. A zsidóknak szólt? Akkor gondolom a 10 Parancsolat is csak rájuk vonatkozik, hiszen ugyanaz a megszólítás. :)
2018. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 követ62 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező.

A kettes válaszoló nagyon jól kifejtette a lényeget.

Csak annyit tennék hozzá, hogy pl. a proféciákat sem lehetne az Ószövetség nélkül érteni.

Maga a Biblia mondja, hogy a TELJES írás Istentől ihletett...


Azt mondod nem olvastad az Ószövetséget akkor honnan veszed az álitólagot?

Hasznos te magadnak utána járni dolgoknak.

2018. ápr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
Onnan veszem, hogy többen is mondták. nem én találtam ki, ahogy az első válaszoló is mondta, úgy másoktól is hallottam.
2018. ápr. 2. 22:18
 8/34 anonim ***** válasza:
72%

Tényleg nem olyan nehéz ennek az értelmezése:


"Ha akad valaki körödben valamelyik városban azok közül, amelyeket az Úr, a te Istened ad neked, akár férfi, akár nő, aki olyat tesz, ami az Úrnak, a te Istenednek tetszése ellenére van, 3és megszegi a szövetséget elmenvén más isteneket imádni; előttük, a nap, a hold és az ég seregei előtt leborulni, bár megtiltottam; 4ha jelentik, tarts kihallgatást és vizsgálatot, aztán ha beigazolódik, hogy valóban történt ilyen szörnyűség Izraelben, 5akkor azt a férfit vagy nőt, aki azt a gonoszságot elkövette, vitesd ki a kapuk elé, akár férfi, akár nő, és kövezzék agyon. 6A halálraítéltet két vagy három tanú vallomása alapján kell kivégezni, egy tanú vallomása alapján nem szabad megölni. 7Először a tanúk emeljék föl megkövezésre a kezüket, aztán az egész nép."


Elég jól deffiniálja, hogy hol. Isten által Izrael fiainak adott városokban. Szintén világos, hogy kikre vonatkozik; olyan zsidókra, akik megszegték az Istennel kötött szövetséget. Sőt még egy kezdetleges jogi keretet is kap a történet, legalább 3 tanú kell, sőt a tanúknak kell vetniük az első köveket.


A 10 parancs is elsősorban a zsidóknak íródott, ebben sincs nagy kunszt. Viszont ellentétben a másikkal, ezt Jézus megerősíti az Újszövetségben is.

2018. ápr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:
#8 Nem szabad meggyilkolni senkit! Hogy írhatnak ilyet egy könyvbe?
2018. ápr. 2. 22:37
 10/34 anonim ***** válasza:
44%
Újra átolvastam amit írtam, de sehol sem említettem gyilkolást. Ne haragudj, de nem értelek.
2018. ápr. 2. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!