Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szentháromság gyakorlói,...

A Szentháromság gyakorlói, miért nem fogadják el az Egyedüli igaz Istent?

Figyelt kérdés
1Korint.8rész 5,6."Még ha vannak is,akiket Istennek neveznek,akár az égben,akar a Földön,mint ahogy van sok isten és sok úr,6 számunkra valójában egy Isten van,az Atya,akiből van minden,és mi őérte:és egy Úr van,Jézus Krisztus,aki által van minden,és mi Őáltala".

#Szentháromság #gyakorlói #Istent.
2018. ápr. 10. 22:38
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
100%
Elfogadják. A kérdés egy hamis állítást tartalmaz.
2018. ápr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 anonim ***** válasza:
100%
καὶ ὃς ἐὰν εἴπῃ λόγον κατὰ τοῦ υἱοῦ τοῦ ἀνθρώπου, ἀφεθήσεται αὐτῷ· ὃς δ᾽ ἂν εἴπῃ κατὰ τοῦ πνεύματος τοῦ ἁγίου, οὐκ ἀφεθήσεται αὐτῷ οὔτε ἐν τούτῳ τῷ αἰῶνι οὔτε ἐν τῷ μέλλοντι.
2018. ápr. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/79 A kérdező kommentje:

1.Akkor miért Szentháromság?

Benne van a nevébe!

Továbbá igy tanultam Atya Isten,Fiú Isten,Szentlélek Istent.

Most már vagy egy,vagy három.

Vagy a felelet függ a kérdezőtől.

2018. ápr. 11. 07:26
 4/79 anonim ***** válasza:
100%

"Kezdetben volt az Ige, az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige."


„Annyi ideje veletek vagyok, és nem ismertél meg engem, Fülöp? Aki engem lát, látja az Atyát. Hogyan mondhatod te: Mutasd meg nekünk az Atyát? Talán nem hiszed, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van? Azokat a beszédeket, amelyeket én mondok nektek, nem önmagamtól mondom; az Atya pedig bennem lakozva viszi végbe az ő cselekedeteit. Higgyetek nekem, hogy én az Atyában vagyok, és az Atya énbennem van; ha pedig másért nem, magukért a cselekedetekért higgyetek.”


Én Jézusnak hiszek, aki ezeket a szavakat halála előtt az utolsó Vacsorán mondta, amikor megmosta a tanítványok lábát és testét és vérét adta nekünk. Én ennek a Jézusnak hiszek, és nem a Jézus után fellépett ilyen-olyan "tanítóknak", "prófétáknak", "vallásalapítóknak".

2018. ápr. 11. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 szp72 ***** válasza:
100%

@ "Igaz, beszélnek istenekről, az égen és földön, mivel sok istenük és uruk van,"


A pogányoknak sok istent és urat tisztelnek. Az úr és az isten ugye szinoníma, hiszen minden isten úr, s minden égi úr isten.


@ "nekünk mégis egy az Istenünk: az Atya, ... egy az Urunk, Jézus Krisztus,"


Pál ugye a sok angyalt nem számítja sem istennek, sem úrnak, viszont az Atyát és a Fiút igen, s egy meg egy az kettő. S mivel a Bibliából egyértelműen kiderül, hogy az Atya is úr, s Jézus is isten, így valójában a Szentháromság tagadó keresztényeknek szükségszerűen két uruk és két istenük van. Ők a két isten vallása, tehát valójában politeisták.


Nekünk Szentháromsághívő keresztényeknek viszont valóban csak egy ura és egy istene van, mert az Atya és a Fiú bár két különböző személy a Szentlélek által mégis csak egy Isten és egy Úr.


Ők két istent vallanak, mi háromszemélyű egyetlen Istent.

2018. ápr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 anonim ***** válasza:

Szervusz!

Mi 8ngerelt teged erre a kerdesre?

Szerinted ali Osten ellen harcol annak lesz-e resze az eljovendo vilagban?

2018. ápr. 11. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/79 anonim ***** válasza:

"Mi 8ngerelt teged"

nyolchengeres ingerküszöb motorinzultáció

2018. ápr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 anonim ***** válasza:
100%
Hallod,még mielőtt provokáltok,tanuljátok már meg megszólítani a másik embert normálisan,már ezerszer kértem! Mi az,hogy " Szentháromság gyakorlói"? Mit lehet a Szentháromságon gyakorolni? Ez,meg a "háromság szószólói" meg a "háromságimádók" kifejezéseitek kezdenek kicsit irritálni. Bezzeg ha esetleg egy tanút jehovistának merek hívni,akkor kitör a III. világháború.
2018. ápr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/79 A kérdező kommentje:
6.nem értelek,fejtsd ki jobban.
2018. ápr. 11. 12:36
 10/79 anonim ***** válasza:

Szervusz!

Ez olyan kerdes akurol hiabavalo vitatjouzni.


1Tim 3:16 És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben....

2018. ápr. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!