Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ugye, hogy a gyűlölködés/harag...

Ugye, hogy a gyűlölködés/harag kitörés nem jó gyümölcs?

Figyelt kérdés
Azért írom ezt, mert sok válaszoló kommentjéböl árad az agresszió és képes a másikat nem megválogatott szavakkal minősíteni, szerintem ha valaki Isten félőnek tartja magát akkor az ilyen viselkedés távol kéne álljon tőle. Itt nem azonnal kell válaszolni semmire, van idő átgondolni a választ, ha esetleg rosszul érint valamilyen kijelentés. A szeretet nem válik ingerülté. Ti hogyan látjátok ezt, mit tanácsolnátok ez ügyben?

2018. ápr. 15. 00:51
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Bocsánat, félre olvastam.
2018. ápr. 15. 12:27
 12/16 anonim ***** válasza:
Engem nevezett mindennek, és ő nem hitehagyott. Bár ezek után felmerül bennem, hogy sosem volt hitben, hogy hitehagyottá válhasson.
2018. ápr. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Ezt majd megítéli az akié az Itélkezés.
2018. ápr. 15. 18:16
 14/16 anonim ***** válasza:

Ahogy azt is, amit a kérdésben felvetettél. De ha így tudod a választ, hogy majd úgy is Isten ítél, akor miért kérdezted, miért foglalkoztat a téma?


Picit olyan érzésem van, mintha nem egyenlő mércével mérnél.

2018. ápr. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Attól tartok nem értelek. Már a kérdésben is felvetettem, hogy nem a miénk az ítélkezés. Ahogy engem úgy téged is és őt is megfogják ítélni, ez nem mérce. A kérdésem önmagában is erről szól, hogy ez nem jó gyümölcs, ez tény. Viszont, h hitehagyott e az agresszor vagy volt/van e hite azt szerintem mi innen ismeretlenül nem tudjuk megállapítani, de nem is a mi dolgunk.
2018. ápr. 15. 22:00
 16/16 anonim ***** válasza:
#4 Csak azt felejted el, hogy mi nem látunk a szívekbe, mint Jézus. Ezért nincs jogunk senkinek sem ilyeneket mondani.
2018. ápr. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!