Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azzal többet érünk el, ha...

Azzal többet érünk el, ha panaszainkat egy felsőbbrendű lénynek mondjuk el, mintsem egy ismerősünknek?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 22. 23:34
1 2
 11/19 kzs ***** válasza:
32%

@ Kérdező kommentje


Ezt írod: "Számtalanszor foházkodtam már különböző vallások isteneihez..."

--> Igen?? Na ez itt a baj.

Mert amíg nem fogadod be Krisztust a szívedbe, nem térsz meg hozzá, hanem különböző vallások isteneihez fordulsz, addig ne is várj semmit!

Mert Jézus nem azt mondta, hogy "kövess engem és megtalálod az igazságot", hanem azt mondta, hogy "ÉN vagyok az igazság".


És sem Buddháról, se Mohamedről nem állítja azt az Írás, hogy engesztelő áldozat lett volna a bűneinkért, és hogy feltámadt és közbenjárva üdvözíthet mindenkit, aki hozzáfordul.... egyedül Jézussal kapcsolatban van ilyen.

Azonkívül Jézus itt járta és áldozata történelmi tényként is el van könyvelve.


Kezdd el a keresztény életedet azzal, hogy megtérsz hozzá: elfogadod Őt személyes Megváltónak, és kéred, hogy bocsássa meg a bűneidet.

Ezután várj bármit is.

2018. ápr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

" Ez érdekes, akkor hát miért nem segít soha senkinek? "


Más nevében ne nyilatkozz,mert szerintem nem kérdezted meg erről a világ összes emberét,hogy ezt így ki tudd jelenteni,hogy soha senkinek.

A kérdezőnek: a keresztényeknek Isten sem idegen,nem valami rideg,távoli felsőbbrendű lény,hanem legalább annyira ismerős,mint egy haverjuk,sőt...hacsak nem ateistáknak tetted fel a kérdést,akkor legalább próbáld meg azok szemszögéből látni,akikhez szegezed és ne úgy tegyél fel kérdést pl egy hívőnek,hogy közben keverni próbálod az ő gondolkodásukat egy ateistáéval. Így születnek az olyan kérdések is,hogy "a hívőknek tényleg fontosabb egy mesefigura,mint a saját családjuk?". Nekik mesefigura,meg sem próbálják megérteni,hogy a másik nem így látja,hanem úgy akarnak paradoxont keresni,hogy keverik a hívők gondolkodását a sajátjukkal. Szóval a legegyszerűbben ezt úgy érted meg,ha megpróbálod Istent úgy látni,mint az alkotódat,illetve az ismerőseid alkotóját,akik veled együtt nem is lennének,ha Isten nem így akarja. Mi hívők így látjuk és nem úgy,hogy egy "felsőbbrendű lénynek" vagy egy "mesefigurának" panaszkodunk. A másik meg,amit említett is már valaki,hogy miért zárná ki egymást a kettő? Ha Istennek is elmondom a bajom,akkor az ismerősömnek már nem? Van erre valami limit,amiről nem tudok?

2018. ápr. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%

"Más nevében ne nyilatkozz,mert szerintem nem kérdezted meg erről a világ összes emberét,hogy ezt így ki tudd jelenteni,hogy soha senkinek. "

Tudsz egyetlen esetet is mondani ami bizonyíthatóan megtörtént és bizonyíthatóan a keresztény Isten segített bárkin is?

2018. ápr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom. Az viszont bizonyos, hogy legtöbbet akkor érjük el, ha nem panaszkodunk, hanem végiggondoljuk a problémáinkat, aztán megoldjuk. Ez szinte mindig eredményes. Néha van, hogy az ember tanácsot kér, hogyan tegye. Ilyenkor azt fontolja meg, ki az az ismerős, aki képes is tanácsot adni. Mert sokan nem tudnak, sokan meg nem akarnak.
2018. ápr. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Ha Istennek mondod el a panaszaidat, azzal máris alázatot gyakorolsz, ezzel közelebb kerülsz a bűnbánathoz, ami megkönnyebbüléshez vezet. Ezáltal olyan ajtók nyílhatnak meg előtted a problémák megoldására, amikre korábban nem is gondoltál. Így segít Isten, de csak ha valóban őszinte vagy magadhoz, és Őhozzá.
2018. ápr. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 kzs ***** válasza:
66%

@ 13-as


Ezt kérdezed: "Tudsz egyetlen esetet is mondani ami bizonyíthatóan megtörtént és bizonyíthatóan a keresztény Isten segített bárkin is?"

> Igen, tudok. Az más kérdés, hogy akár neked, akár másvalakinek mi számít bizonyítéknak, és mi nem. Mindenki maga tudja az életét, ami csak rá tartozik.

Hiába mondanám "X" nevű embernek a gyógyulását (olyan gyógyulást, ami ténylegesen megtörtént), nem hinnéd el.

Akkor???

2018. ápr. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Kzs jót mondott,én is elmondhatnám,hogyan gyógyultam meg,de már próbáltam és az összes ateista egy emberként harsogta,hogy "az orvosok,az orvosok" (az nem zavarta egyiküket sem,hogy kb 4x elmondtam,hogy az orvosok semmit se csináltak,mert mikor ez történt,már lemondtam a kezeléseket és abbahagytam a gyógyszereket is,az orvosok meg csak ijesztgetni tudtak,hogy mennyire meg fogom szívni).
2018. ápr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Kedves kérdező.Most mindenki le fog pontozni,hogy nem Jézust,meg istent ajánlom,vagy akiben épp hisznek. Viszont ha ennyi problémád van,szerintem menj el egy pszichológushoz,mert Isten nem fogja a füledbe súgni a megoldást,és egy átlagember se tud ennyire mély bajokra megoldást nyújtani.
2018. máj. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
A gyógyulást elhisszük, KZS, a gyógyulás okát nem hisszük el. Ez nagy különbség. Viszont nem vonjuk kétségbe, hogy te higgy benne. Csak sajnáljuk, hogy ha súlyos beteg lennél egyszer, úgy nagy valószínűséggel meg fogsz halni. Lehet, hogy boldog emberként.
2018. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!