Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ver az Úr több évtizede...

Miért ver az Úr több évtizede és még mindig, ha olvasom a Bibliát, nem bűnözök, erkölcsös vagyok, igazat mondok, miért mindig az erkölcstelen gonosz a boldog és sikeres, nagy?

Figyelt kérdés
Olvasom a Bibliát, néhány fejezetet akár hétszer is elolvastam már, elolvasom magyarul, meghallgatom angolul, elolvasom a tórát angolul és magyarul, a Koránt is elolvasnám, nem iszok, igazat mondok, nem drogozok, nem szegek törvényt (életem talán legnagyobb és talán egyetlen törvényszegése az volt, amikor kiskorúként eldobtam közterületen egy rágógumipapírt vagy sebtapasz lehetett, és öt perc múlva bűntudattal elmondtam a szüleimnek de már nem találtam meg hogy felszedjem. Az életem rossz, az egészségem hanyag, nincs pénzem, időm, a közösség utál, barátnő sose volt és mindigf nevetnek, megaláznak, utálkoznak, a régi ismerőseim meg k*** ****en eznek ők boldogak, szeretik őket, barátnő, pénz, nyaralás, egészség, jó ital, röhögcsélés, cigizés, ivás, trágárkodás, Úr káromlása, az én életem megy egy valag bénaság nem vagyok okos, szép se mostmár, egészséges se,nem cigizek, nem erkölcstelenkedek, mégisaz Úr engem bűntet, nem azt aki egy erkölcstelen disznó. én már rég véget vetettem volna az egésznek de a vallás miatt eddig nem, lúzernek hisznek, igazságtalankodnak velem én meg egy szerény bárány nem kapok a jóindulatból, a finom borocskákból, a mézből, a szeretetből, a becsülésből, boldogságom sincs sok. Engem ver az élet ostora, év év után, hónap hónap után ,miért?
2018. ápr. 25. 21:33
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Idős F.
2018. ápr. 25. 21:34
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
A Biblia melyik része írja, hogy már itt a Földön is a mennyország vár téged?
2018. ápr. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
56%
Isten soha nem buntet, csak igazgat az uton. Neha faj ez a vezetes mint nalad. De ne felj! Eloszor szívvel elj keresztyen eletet! Nem er semmit ha olvasod a Bibliát de sziv nelkul teszed! Es ne felejtsd el Isten nagyon szeret,te egy csodálatos ember vagy! Próbálj meg az örökkévaló dolgokkal foglalkozni es sikerülni fog. Az Ur veled!
2018. ápr. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

a kettesnek: jelenések könyve János próféta vélelmezett szavai 1. fejezet:


"Boldog aki olvassa e könyvet, és meg is tartja amik benne írva vannak, az idő ugyanis közel van." én nem vagyok boldog pedig olvastam az írást.

2018. ápr. 25. 21:55
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"Mert aki felmagasztalja magát, megaláztatik, és aki megalázza magát, felmagasztaltatik.”

(Máté 23:12)


Most komolyan, itt előadod, hogy te milyen jó ember vagy, az ismerőseid meg mind s*ggarcok. -.-


Talán nem Istent kéne hibáztatni azért, mert neked szar, hanem tenni érte, hogy jobb legyen. :) Tudod, segíts magadon, Isten is megsegít. :)

2018. ápr. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ismerőseim kiket ismerek de nem barátaim és azok akiket nem szeretek. Én erkölcsös vagyok ők meg gonoszk és boldogak ami van az nem jó úgy ahogy van e Földön.
2018. ápr. 25. 22:03
 7/17 anonim válasza:
100%

boldoggá tesz, hogy olvashatod, hogy Isten szava szerint élhetsz?

Szoktál ígemagyarázatokat olvasni vagy hallgatni templomban? Sokat segítenek, és az is ha közösségbe jársz, ahol elfogadnak és tudsz őszintén beszélni velük, akár egy gyülekezetbe, vagy délutáni csoportokba

Bizonyára van oka annak ami történik és csak Isten tudja mit miért tesz, kérdezd meg, imádkozz, kérd hogy mutassa meg

2018. ápr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%

Sajnálod az ismerőseidtől a jó életet? Lehet egyébként hogy ez csak felszínes, aki mindig boldognak tűnik annak is sok komoly problémája szokott lenni, csak nem mások előtt éli meg őket

És ne mondd hogy nem szereted őket...:(

Azt hiszem ilyet senkire sem kéne mondani

2018. ápr. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Máté 6:

"19Ne gyűjtsetek magatoknak kincset a földön, ahol moly rágja és rozsda marja, s ahol betörnek és ellopják a tolvajok! 20A mennyben gyűjtsetek kincset, ahol nem rágja moly és nem marja rozsda, s ahol nem törnek be és nem lopják el a tolvajok! 21Ahol a kincsed, ott a szíved is."


Majd amikor "eljön az idő" Isten ítélőszéke előtt fogsz állni te is, meg ők is. Inkább az a kérdés hogy neked mivel kell elszámolnod? Hányszor hazudtál, hányszor vettél el valamit ami nem a tied, volt-e már hogy nem szerettél valakit feltétel nélkül? Stb, stb...

Ha bármelyikre is "igen" a válasz, akkor ne mondd azt hogy a barátaidat gonoszak, legfeljebb azt hogy te kevésbé vagy gonosz, de ugyanúgy áthágtad Isten törvényeit.

Csak Krisztuson vezet az út a megváltáshoz, csak ő élt tökéletes életet, és halt meg teljesen ártatlanul azért hogy te élhess!

2018. ápr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%
Én is csúnya leszek veled. Talán itt a földön kevesebb időt kellene fordítani a bibliára, és többet önmagadra. Tudod a bibliában az is benne van: segíts magadon, az isten is megsegít. És könnyen lehet, hogy anélkül ő se.
2018. ápr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!