Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent Krisztusnak az...

Mit jelent Krisztusnak az alábbi mondata?

Figyelt kérdés
"Vigyázzatok, ne vessetek meg egyet sem e kicsik közül. Mert mondom nektek: angyalaik a mennyekben mindig látják Atyám arcát, aki a mennyekben van." (Mt 18,10)

2018. máj. 5. 11:06
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Azt, ami le van írva: Istennek különleges védelme és szeretete van a kisgyermekeken, hatalmas őrző feladattal rendelkező angyaluk van.
2018. máj. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Ezért nem érdemes megvetni, vagy kárt okozni a kisgyermekeknek, mert Istennel kerülnek szembe az elkövetők.
2018. máj. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ennyit én is értek, de hogy értelmezitek "angyalaik a mennyekben mindig látják Atyám arcát".

Teológiai értelemben mit jelent ez?

2018. máj. 5. 11:40
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyáltalán mit jelent a "kicsik"? Lehet, hogy nem is a gyerekekről van szó. Tudod ahány fordítás annyi jelentés. 999999 ember 999999 jelentéssel értelmezi a biblia szövegeit. A Károli és a később fordított biblia is eltér más a fordítás és így más a jelentés is.


Ami pedig az angyalos részt illeti az szerintem az, hogy az angyalok mindig ott vannak mindenki körül és az Atyával kapcsolatban vannak. Így látják, hogy te mit teszel a másik emberrel és jelzik az Atya felé.

2018. máj. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kicsik közül egyértemüen gyerekeket érti mint a második verseben.
2018. máj. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 6. Vers szerint azokr a akicsijre gondol Jezus "akik enbennem hisznek". Szerintem ezek az orzoangyalok a leghatalmasabbak akik Isten elott allhatnak, es ok felugyelik esetleg angyali osztagokon keresztul a hivo kisgyerekeket. Ez a het tronangyal akit a tobias konyve is emlit bar a tobias nem korrekt forras, viszont zsido felfogas szerint is leteznek ezek. 2-t emlit az ujszov.
2018. máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké... mondhatjuk azt, hogy ezek az angyalok közbenjárnak Istennél a rájuk bízott gyermekekért?
2018. máj. 5. 13:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Látni Az Atya arcát szerintem annyit jelent, hogy ismerni az Atyát. Azaz ismerni az Igazságot.

Közvetlenül lehet úgy érteni, hogy az angyalok tudni fogják ha "megvetettek" egyet is a kicsik közül.

A kicsik a gyermekeket jelentik az előző versszakok alapján.

Az alapkérdés (amit a Jézus tanítványai tettek fel) viszont az volt, hogy ki van/lesz előrébb a mennyek országában.

Erre válaszul "állította elő" a gyermeket Jézus.

Az egész összességében egybecseng a nyolc boldogság tanításával, és szerintem lényegében így értelmezendő:

A gyermekek még ismerik az igazságot, még közel állnak az atyához. Angyalaik, azaz a hírhozók, a küldöttek még folyamatosan éltetik bennük az Atya igazságát. Üzenetüket a gyermekek tisztaságuk miatt jól értelmezik még (később a "szennyezett, bűnös" világban ez elvesztik), azaz látják ők is az Atya arcát, az igazságot.

Ez az amit nem szabad megvetni!

2018. máj. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Yoda m. ***** válasza:

Az utolsó (8) értelmezése áll a legközelebb a valósághoz. (szerintem)


"A gyermekek még ismerik az igazságot..." Tapasztalatból mondom, így van. (Magam is unokázok ~6 éve)

A "kicsi", aki még nincs elrontva, spontán és őszinte. Egy darabig! Aztán a szocializáció "ártalma" (mert az is van), hogy szép lassan megtanulnak hallgatni, elhallgatni (tehát már nem spontán)... illetve megtanulnak elhazudni is (nem őszinte), mert ha "érvényesülni" akar, ahhoz ugye az kell. Apa, Anya, iskolai társak, szomszédok, az "utca" arra tanítja: lopj, csalj, hallgass, hazudj... ne sokat egyszerre, csak annyit, ami által esetleg följebb emelkedhetsz a kortársaid között. Hogy kiemelkedhess a pórnép közül...


Mondok egy napjaikban igen gyakori, így jellemző átverést:

Azt sugallják a "nagyok" ugye, hogy tanulj, légy szorgalmas, legyen hasznos szakmád (ha lehet), legyen diplomád, ha teheted, akár kettő is, mert csakis így tudsz érvényesülni az életben, így boldogulhatsz, azaz csakis ÍGY LEHETSZ BOLDOG! Ez idáig rendben is volna... Az átverés ott van elrejtve a szavakban(!), hogy

amennyiben nem így teszel, ha nincs nagy tudásod, nincs rengeteg pénzed, akkor bizony BOLDOGTALAN leszel! Ilyen a szavak "kettős természete". Hogy ti. egy cselekvés állításában felkínál valamit, de annak elmaradása esetéről már nem szól. Hát látjuk azt, hogy nem mindenkiből válik milliomos. Persze azt is, hogy nem mindenkiből válik koldus, szerzetes.

De, hogy pl. melyik a boldogabb: a milliomos, vagy a koldus, a szerzetes... azt igazából nem lehet tudni.



Szóval remélem jól értitek a szavak kettős természetét. Csak egy hangyapics..nyi különbség, s totál más jön ki belőle... és így van ez a fordításokkal is, valóban kedves #4-es.

Másik jellegzetes hiba: (két kijelentés)

- De hülye vagy! - vs. - De hülyén viselkedsz - óriási a különbség. Hiszen az elsőben a SZEMÉLY-re mondtam ítéletet, a másikban a cselekedetére, s nem Őrá.

Ha őrá mondom, akkor ítélkezem. - Ne tedd! - írja a Biblia (is).

Ha a cselekedetére, akkor meg az az egyéni szubjektív véleményem arról, ahogyan én azt a cselekedet látni véltem.

Ami persze lehet téves is. Mert nem voltam ott az előzményeknél, így nem tudhatom, mi váltotta ki belőle azt, mi volt az OK. Én már csak az OKOZATOT konstatáltam, h. ti. "hülyén viselkedett".


Bár elvileg egy nyelvet beszélünk (most is), de mégsem ugyanazt értjük egymás szavaiban, amit a másik gondolt, s fogalmazott meg. Ezért is kellene törekedni a legegyszerűbb, megfogalmazásra, beszédre. (Sokaknál ez nem igazán megy, s ezt még a médiában közzé is teszi!)


A Bibliával, a hegyi beszéddel is épp az a gond, hogy legtöbben csak olvasmányosan esetleg elraktározzák a szavakat, de valójában azt kellene, hogy sugallja a TANÍTÁS: Próbáljátok ki! ÉLJÉTEK MEG!


A "S.E. - Kis Herceg" dettó ugyanaz.

A Bhagavad Gíta... az tényleg szinte emészthetetlen. Pláne, hogy fordítás fordítása..

Viszont a Weöres S. által fordított Tao Te King /Lao Ce/ egészen jó. (Az összes fordítás között nekem ez jön le a legjobban)


No, az ERŐ legyen Veletek!

2018. máj. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!