Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallásos hittel tényleg nem...

A vallásos hittel tényleg nem összeegyeztethető, hogy gyakorlatilag az ember is egy állatfaj?

Figyelt kérdés
2018. máj. 9. 20:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A fizika tanárom mondta, hogy az ember egy ló, egy igavonó állat. Ilyen értelemben tényleg igaza van, mert most a magyarok ilyen fejlettségi szinten vannak.
2018. máj. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Én a magam részéről az embert is egyfajta állatnak tartom. És bár kétségkívül rendelkezik olyan tulajdonságokkal, melyekkel egyéb állatfajok nem, ezekből adódóan egy teljesen sajátos rendszerben él, de akkor is egy "állat" a sok közül. Ezt mondom keresztényként. Természetesen ezen gondolkodásmódommal nem az emberi fajt kicsínylem le. Sokkal inkább az állatok életének tiszteletét eredményezi bennem.
2018. máj. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Na most én nem vagyok vallásos. De számomra se összeegyeztethető. Van egy kis apróság, ami elválasztja az embert és állatot. Ezért ez nem olyan, ahogy a rózsa egy növény.
2018. máj. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
72%

Az ember erkolcsi leny: van ontudata vagy maskeppen lelkiismerete. Kepes kulso kenyszerito eszkozok jelkul is belatni azt hogy mi helyes es mi enm.

Jo pelda erre az, hogy a babaknak mae 6 honapos kortol van igazsagerzetuk amit nem tanulnak sehonnan.

2018. máj. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
14%
Nem, nem összeegyeztethető. A vallás egy kitalált hülyeség, pont úgy, mint a teletabbik, csak ezt még a felnőttbek nevezett emberek is beveszik. És nem csak „gyakorlatilag”, hanem állatok vagyunk. Igen. Homo Sapiens. Te meg én meg Pista, meg az afrikai őslakosok is. Filozófiával, meg művészettel meg mehetnek a sunyiba, mert ezek nem olyan dolgok, amik így elhatárolnának minket bármitől, bárkitől is. Mi is csak a Világ része vagyunk, emberek, akiknek az evolúció úgy hozta, hogy az agyuk, a gondolkodásuk lett fejlett. Ebben nincs semmi „emberi lelki filozófiai aztamicsodahűhadejók vagyunk”, mert „gondolkodunk”. A többi emlős állat is gondolkodik, sőt még a kullancsok is. Csak ők máson. Ja, mellesleg megjegyzem, hogy egyetlen közös őstől származunk mindannyian, a legkisebb vírustól az anyósodon és rajtad keresztül, a fűcsomóig, amire reggel rálépsz. Állatok vagyunk. Gerincesek (kivétel politikusok) ugyanúgy az evolúció, az élővilág, a Föld, a Világegyetem részei, mint minden. Mint akármi.
2018. máj. 11. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
31%

Egy fajnak nevezzük azokat az élőlényeket, amelyek hasonló alakúak, közös származásúak és egymással termékeny utódot képesek létrehozni.

Sem vallásos hittel, sem nem vallásos hittel: az ember nem egy állatfaj. Legalább is én nem tartozom közéjük. Aztán, hogy ki hová tartozónak érzi magát, magánügy.

2018. máj. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

"az ember nem egy állatfaj"

Inkább érzed magad gombának vagy növénynek?

2018. máj. 11. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!