Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ferenc Pápa szerint tényleg...

Ferenc Pápa szerint tényleg nincs pokol és a bűnösök megszünnek létezni?

Figyelt kérdés

2018. máj. 12. 14:57
1 2
 11/15 Molnár Sándorné ***** válasza:
56%

Szervusz!

A 'tüzes pokol' valóban nem létezik. A Biblia világosan közli velünk, hogy mi történik a halál után. Isten maga a 'szeretet'. Büntethet, mert jogában áll, de soha nem kinozott senkit. De ha elgondolkodunk ezen, akkor teljesen nyilvánvaló lesz a téma. Az ember átlag életkora 70-80 esztendő. Ami bünt ez alatt az idő alatt elkövet, nem állna arányba a büntetés nagyságával.

A Biblia valóban emlit 'gyehennát, és a Jelenések könyvében a 'kénköves tüzes tavat'. Ezek a helyek nem fizikailag létező helyek, hanem 'szemléltetések'.

A gyehenna pl. az ókori Jeruzsálem városfalain kivüli szeméttelep neve volt. Ide hordták ki a város szemetét, és azoknak a bünözőknek a holttestét, akit nem tartottak méltónak a temetésre. Itt a szemetet egy égést elősegitő anyaggal állandóan locsolták. Ami ide került, az totálisan megsemmisült. A 'kénköves tüzes tó' szintén szemléltetés. Mindkét hely azt jelenti, hogy aki oda kerül, az soha többé nem kap lehetőséget az életre, vagy is nem lesz számára feltámadás.

Ahogy a válaszom elején irtam, a Bibliában elolvashatjuk, hogy mi lesz a halálunk után. Aki meghalt, egyszerüen megszünt létezni. Visszatér a 'porba, ahonnan vétetett'.

Mielőtt megfogant volna még nem létezett. És miután meghalt, nem létezik tovább.

Ha bármi kérdésed van, nyugodtan irjál, de akkor privátba. Üdvözlettel: Judit!

2018. máj. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
28%

"A Biblia világosan közli velünk, hogy mi történik a halál után."


Ahogy mondod kedves előttem szóló, a Szentírás nagyon világosan fogalmaz ennek tekintetében, félre sem lehet érteni. Bár sajnos sokan próbálják félremagyarázni.


"Jaj a nemzeteknek, melyek fölkelnek népem ellen, az Úr, a Mindenható megbünteti őket az ítélet napján. Tűzzel és féreggel veri testüket, fájdalmukban örökké jajgatnak."


"Akik a föld porában alszanak, azok közül sokan feltámadnak, némelyek örök életre, mások gyalázatra, örök kárhozatra."


"Ezek örök büntetésre mennek, az igazak meg örök életre."


"Örök kárhozattal fognak bűnhődni: eltaszítva az Úr színe elől és távol fönséges hatalmától"


"Gyötrelmének füstje felszáll örökkön-örökké, és nem találnak nyugtot sem éjjel, sem nappal, mert leborultak a vadállat és képmása előtt, s viselték nevének bélyegét."


"A sátánt, aki félrevezette őket, kénköves, tüzes tóba vetették - itt fog gyötrődni a vadállattal és a hamis prófétával éjjel-nappal, örökkön-örökké."


Igyekeztem idézni az Ószövetségből, Jézustól személyesen és az Újszövetség leveleiből, valamint a Jelenések könyvéből is.


Ennél világosabban már tényleg nem írhatná le a Biblia.

2018. máj. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
25%

"A sátánt, aki félrevezette őket, kénköves, tüzes tóba vetették - itt fog gyötrődni a vadállattal és a hamis prófétával éjjel-nappal, örökkön-örökké."


Tényleg világos? Akkor mit jelent a "kénköves, tüzes tó"??? Vagy mit jelent "gyötrődni éjjel-nappal, örökkön örökké"???


Ha szó szerint szemezgetsz e szavakból és tetszés szerint kiválasztasz bizonyos szörnyűnek hangzó kifejezéseket, akkor belemagyarázhatsz ilyen "örökké tartó pokol kínjait" is, de ha alaposabban utána nézel a kérdésnek, ki fog derülni, hogy az ihletett írók még véletlenül sem azt értették, amit ma ez alatt értenek!


Vedd a fáradtságot, hogy áttanulmányozd az alábbiakat. Ha meg tudod cáfolni, csak hajrá! Legalább lesz sikerélményed:


[link]


[link]


Nem a szó szerinti "örök kínzásról" van szó, hanem az örök pusztulás jelképe.


Mi a "tűz tava"?


[link]

2018. máj. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
49%

#13

Nézd, én vettem a fáradtságot és a Szentírást tanulmányoztam, nincs szükségem az őrtorony írásaira hozzá.


Azt kérdezed, hogy mi a tüzes tó? Hiszen amit idéztem vers, tökéletesen megmagyarázza. Az a hely, ahol a sátán és követői szenvednek és gyötrődnek majd örökké.


Tudod a Szentírás képes önmagát magyarázni, nem kell hozzá őrtorony


"Vagy mit jelent "gyötrődni éjjel-nappal, örökkön örökké"???"


Ha 1 db kérdőjelet írsz is tudom, hogy kérdezed.

Mit jelent gyötrődni éjjel és nappal, örökkön örökké? Azt jelenti, ami le van írva; szenvedni örökké.


Miért mit jelent, hogy a megváltottak Krisztussal fognak uralkodni örökké? Gondolom azt, ami le van írva. Csak remélni merem, hogy a Szentírásban nem változik ellentétére az "örökké" szó jelentése minden második sorban.


"tetszés szerint kiválasztasz"


Ne haragudj, nem tetszés szerint, hanem a témához kapcsolódva hoztam idézeteket. Sose ragadtam ki a szövegkörnyezetből, idézhetem akár sokkal bővebben is. Az a baj, hogy sokan Isten szava fölé helyezik az emberi okoskodást, ami nem az üdvösség, hanem a kárhozat felé taszítja az embert.

2018. máj. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
40%

"Sose ragadtam ki a szövegkörnyezetből, idézhetem akár sokkal bővebben is."


Igen, a Biblia képes önmagát megmagyarázni, ebben egyetértünk, de a módszerben nagyon nem!

Öreg hiba, hogy előítéletből és BÜSZKESÉGBŐL nem vagy hajlandó elolvasni és értelmezni, amit linkeltem, mert ezzel nagyon megvezeted magad. Tudod örök tanulság, hogy mindenkitől lehet tanulni, MINDENKITŐL. Amikor lenézel valakit, vagy valakiket, egyrészt messze nem vagy keresztényi szellemben, másrészt elbizakodottá tesz.


Még hogy sose ragadtál ki semmit a szövegkörnyezetéből! Akkor ez most mi:


TŰZ TAVA


Ez a kifejezés egyedül a Jelenések könyvében szerepel, és egyértelműen jelképes értelemben. A Biblia maga magyarázza meg, hogy mit jelképez: „Ez jelenti a második halált: a tűz tava” (Je 20:14; 21:8).


A Jelenések könyvében a kifejezés szövegkörnyezete még inkább alátámasztja azt, hogy a tűz tava szimbolikus értelmű. A Szentírás feltárja, hogy a halál ebbe a tóba vettetik (Je 19:20; 20:14). A halált természetesen nem lehet szó szerint elégetni. Emellett a Biblia azt írja, hogy az Ördögöt is ebbe a tóba vetik, és mivel ő egy láthatatlan szellemteremtmény, nem lehet benne kárt tenni betű szerinti tűzzel (Je 20:10; vö.: 2Mó 3:2; Bí 13:20).


Mivel a tűz tava nem más, mint ’a második halál’, és mivel a Jelenések 20:14 szerint „a halált és a hádeszt” is ebbe vetik, ezért nyilvánvaló, hogy nem jelképezheti azt a halált, melyet az ember Ádámtól örökölt (Ró 5:12), sem a hádeszt (seolt). Következésképpen a tűz tava bizonyára egy másfajta halált jelképez, olyat, mely visszafordíthatatlan, ugyanis a Szentírás sehol nem beszél arról, hogy ez a ’tó’ kiadná a benne lévőket, ellentétben az Ádámtól örökölt halállal és a hádesszel (seollal) (Je 20:13). Tehát azok, akiknek a neve nincs beírva „az élet könyvébe”, akik megbánást nem tanúsítva szembeszegülnek Isten uralkodásával, a tűz tavába vettetnek, ami örök pusztulást jelent, a második halált (Je 20:15).


Az előbb említett írásszövegek egyértelműen rávilágítanak, hogy a tűz tava jelképes értelmű, ennek ellenére néhányan ezzel a kifejezéssel azt a hitnézetet próbálják alátámasztani, hogy létezik a tüzes gyötrelem helye. A Jelenések 20:10-et hozzák fel érvként, melyben az olvasható, hogy az Ördögöt, a vadállatot és a hamis prófétát „éjjel-nappal kínozni fogják. . . örökkön-örökké” a tűz tavában. Ez azonban nem jelenthet valódi kínzást, olyat, mely során az, akit kínoznak, a tudatánál van. Akiket a tűz tavába vetnek, azoknak a vége ’a második halál’ lesz (Je 20:14). A halál öntudatlan állapot, ezért a halottak nem éreznek fájdalmat, és nem is szenvednek (Pr 9:5).


Kötheted az ebet a karóhoz, hogy "de a lélek halhatatlan", csakhogy egyrészt a "lélek" és "halhatatlanság" sehol a bibliában nincs együtt említve, össze nem illő fogalmak, másrészt akik itt szó szerint "örökké kínoztatott", öntudatuknál lévő "lelkekről" beszélnek, azok elfelejtik, hogy az egész érvelésük csak légvár, mert a Biblia a "tűz tavát" is csupán JELKÉPESNEK veszi, és semmi többnek. Ehhez a fenti ésszerű érvelés szerint kétség sem fér!


Tehát mindenfelől zsákutca azoknak, akik a szós szerinti pokol örökké kínoztatásában hisznek a szeretet Istenével. Nem kicsit istenkáromlás ilyent feltételezni Istenről!

2018. máj. 15. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!