Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A nagy világvallások közül...

A nagy világvallások közül melyik a legrégebbi?

Figyelt kérdés
Ti (röviden) melyikben hisztek és miért?

2018. máj. 24. 21:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
47%
A judaizmus csakugyan világvallás, de a (hivatalos) statisztikai adatok alapján nem tartozik az 5 "nagy" közé. A "kisebb" világvallások sorában is megelőzi a szikhizmus (úgy korban, mint követők tekintetében), majd követi a bahaizmus és a dzsainizmus.
2018. máj. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
42%
#11 ismét: Elnézést, elírtam! A szikhizmus nem régebbi, mint a judaizmus; a dzsainizmus viszont - akárcsak a hinduizmus -, igen.
2018. máj. 25. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
21%

Végül is benne van a nevében. "Világ vallás"


Ennek a világnak vannak vallásai. Ami nem összekeverendő, azzal, amit Jehova imádatának gyakorlása jelent.

Jézus nem véletlen mondta, hogy e világ istene, sokak elméjét megvakítja, ha kell a vallások által.

2018. máj. 25. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
24%

"Melyikben hiszel"?


Nem világ vallás, jól lehet keresztény életet kell élni ma már.Hiszen Jézus mint az új szövetség követe, helyre állította, az igaz Istennek járó imádatot.


Miért? Mert Jehova Isten nem ok nélkül íratta le a szavát. Hanem azért hogy az emberek ne találgassanak, hanem ahhoz viszonyítva éljenek, amit Ő kér.


Ő nem titkolózik, feltár mindent ami szükséges nekünk, nem egy elvont misztikus lény, hanem érzésekkel, intelligenciával rendelkező személy.

Egy Istentől pedig ha szereti a teremtményeit, ezt el is várhatjuk.

Azért is, mert amit kijelentett, vagy elmondott, az minden úgy lett, és ezután is úgy lesz. Ennélfogva bízhatunk benne, nem csap be senkit.

2018. máj. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
82%

"Meglepődtem, hogy"

re #9: a zsidó vallás nagyon zárt, csak de genere lehet(ett) benne ember, ezért nem világvallás, nem is akar az lenni, és nem is az volt a szerepe a világ szellemtörténetében. Egy fészek - amelyből kirepült a madár (Szentlélek) - amely minden ember számára a világon egy lehetséges úttá válhat származástól függetlenül.

A Brahmanizmus a hinduizmus másik neve.

az Univerzizmus = a Taoizmus - amely csodálatos ősi létszemlélet a mai napig áthatja a kínaiak sokaságát, minden politikai eseménytől függetlenül élő metafizikai tradíció.

Tao - Út a fordításokban. A szent könyvük a Tao te king Weöres értő szép fordítása elérhető.


Az út, mely szóba-fogható,

nem az öröktől-való;

a szó, mely rája-mondható,

nem az örök szó.

Ha neve nincs: ég s föld alapja;

ha neve van: minden dolgok anyja.

Ezért:

aki vágytalan,

a nagy titkot megfejtheti;

de ha vágya van,

csak a dolgokat szemlélheti.

E kettő mögött közös a forrás,

csupán nevük más.

Közösségük: csoda,

s egyik csodától a másik felé tárul

a nagy titok kapuja.

2018. máj. 25. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

Vagy úgy, szóval Univerzizmus = Taoizmus.

Megnyugodtam, az utóbbiról már hallottam egyet, mást.

2018. máj. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A nép hiteője ***** válasza:
42%
Az se tudjak hany zsido el pontosan a vilagon es valoszinu meglepodnenek ha kideeulne a pontos szamuk. 400 ev alat egyetlen parbol ~ 1,5 milloan lettek. Khm...
2018. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
80%
Hinduizmus a legrégebbi szerintem is.
2018. máj. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
57%

A zsido vallast azert lehet vilagvallasnak tekinteni, mert a keresztenyseg es az iszlam alapjat kepezi.

Konkretan a keresztenyseg Oszovetsege ugyebar szo szerint (es nyelv szerint is) ugyanaz, mint a Tora.

Tehat az emberiseg kozel fele sokmindemt ismer egy apro 15 millio fos nepcsoport tortenelmebol a zsido vallas es a belole derivalhato vallasok miatt. Igy a vilagra gyakorolt hatasa felbecsulhetetlenul hatalmas.

Masreszrol pedig ahogy az elozo mondatokban pedzegettem, hatalmas mennyisegu ember ismeri, pl Europaban a Torat minden egyes kereszteny olvasta, vicces, de igy van.

Innentol, bar a hiveinek a szama alacsony, de igenis vilagvallas. Nem gyakorolt kisebb hatast, sot inkabb nagyobb hatast gyakorolt a vilagra mint a fent emlitett tobbi vallas. Ezert butasag nem megemliteni a nagyok kozott.

2018. máj. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
91%

Masodik kerdesedre a valasz - zsido szarmazasu de nem zsjdo emberkent hozzam a legkozelebb a zsido vallas all.

Nem hiszek Istenben, de felek tole. Ahogyan Descartes mondta: inkabb hiszek, es ne legyen igaz, minthogy me higyjek, es igaz legyen.

Nyilvan Europaban szocializalodott emberkent az egyistenhit kozelebb all hozzam mint barmely politeista vallas, es a semi vallasok kozelebb mint a hinduizmus vagy buddhizmus.

En ugy gondolom, hogy ha a harom legnagyobb sémi vallas kozul egy igaz, akkor az a zsido vallas lesz. A tobbi a szememben epp ugyanolyan kulturaátvétel volt, mint amikor a rómaiak átvették a görögök vallását, es testreszabtak. Az, amelyikszerintem biztos nem igaz, pedig az iszlám. Más tortenetek, mint a Tora tortenetei, ha legalabb egy az egyben atvette volna az Ó- es Ujszovetseget, de nem igy lett.

Ui:remelem senkit nem sertettem meg, nem az volt a cel. Velemenyt kerdeztek, ami nekem ez, nem pedig a valosagot, ami lehet, hogy nem igy van.

2018. máj. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!