Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szentháromsában igaz, hogy...

A Szentháromsában igaz, hogy három Isten van, Atya Isten, Fiú Isten, Szentlélek Isten?

Figyelt kérdés

Ha ezek mind istenek,melyikhez kell imádkozni?

Ha mindháromhoz,akkor nem lesznek féltékenyek egymásra?

Ha egyhez a másik kettő,nem lessz féltékeny?



2018. jún. 12. 15:35
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
24%
Nem igaz, hogy 3 istenek. A keresztények mindig féltékenyek mindenkire. Még egymásra is.
2018. jún. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
76%
Nem. Az Atya, Fiú és Szentlélek ugyanazon egy Isten három megnyilvánulása, nem pedig három külön Isten.
2018. jún. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
63%

Na megkérkezett az e heti "háromságos" kérdés, nem tudtam mi hiányzott.


Ha valóban érdekel (erősen kétlem), javaslom nézd meg a zsinati egyházatyák döntését róla:

[link]

2018. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 A kérdező kommentje:
Na jó mert azt gondoltam három Isten van,de most már megtudtam,hogy csak az Atya az Isten,a másik kettő nem.
2018. jún. 12. 16:11
 5/38 anonim ***** válasza:
39%

"Na jó mert azt gondoltam három Isten van,de most már megtudtam,hogy csak az Atya az Isten,a másik kettő nem"

Megint mellé. Az Atya csak az egyik megnyilvánulása a Bibliai Istennek. Olvasd újra az előbbi kommenteket!

2018. jún. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
11%

Olvasd el, és könnyebben megérted.


[link]

2018. jún. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
12%

Tisztelt kérdező, a 4-es válaszod nem volt rossz. Nem a kommenteket (az enyémet sem) kell alapul venned, hanem a bibliai érveket, elsősorban csakis azt, amit a Biblia tanít erről. Abban pedig csak azt találod, hogy semmiféle háromszemélyű istenség nincs említve. Ha kicsit gondosabban vizsgálódsz, még úgymond "belehallani" sem lehet, amit pedig gyakran a háromsághívők szoktak felhozni utolsó elkeseredett érvként.


Itt találsz nagyon alapos kutatást a témában, teljes egészében a bibliát véve alapul (1-4 rész):


[link]


[link]


[link]


[link]

2018. jún. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
17%

Akkor ez a biblia vers nem igaz? Ézsaiás.43:10."Ti vagytok az én tanuim,jelenti ki Jehova,igen szolgám,akit kiválasztottam,hogy megismerjetek,és higyjétek bennem,és megértsétek,hogy én ugyanaz vagyok.Előttem nem volt Isten,és utánam sem lett egy sem".


Ezek szerint csak egyedül az Atyára lehet mondani Isten,másra senkire.

2018. jún. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
55%

Na, újabb jehovista trollkérdés.


Hitünk szerint EGY Isten van, aki Atya, Fiú, és Szentlélek. Egy Isten, aki három személy. Nem, nem féltékenyek egymásra, Isten nem olyan, mint az emberek. Mindháromhoz lehet imádkozni, szoktam úgy kezdeni az imát, hogy "mennyei Atyám", úgy is, hogy "Uram Jézus", de azt is szoktam mondani, hogy "Jöjj Szentlélek".

2018. jún. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
0%

Igen, a háromság hívei mindig azzal jönnek, hogy "Jézust nevezi a Biblia Istennek" (nem Ő saját magát, hanem a Biblia írói használják rá IS ezt a rangot jelentő szót). Ez szerintük "bizonyíték" arra, hogy Jézus "egyenlő" az Atyjával, JHVH-val. Pedig a Biblia szinte minden élő teremtményt és élettelen tárgyat nevezhet Istennek, bárki és bármi isten lehet, amit az ember annak gondol, még a hasunk is.


Maga az "Isten" szó rangot és címet kifejező megszólítás, és nem váltja ki az egyetlen, Isten által önmagára kinyilatkoztatott tulajdonnevét, a JHVH-t (Jahve, Jehova). A legtöbbször magára a Mindenhatóra érti az Írás, de gyakran emberre, angyalra, tárgyi bálványokra, de még Sátánra is alkalmazza a Biblia. Miért? Azért, mert a bibliai Isten kifejezés kiválóságot, magas rangot jelölő szó, nem pedig szigorúan vett tulajdonnév, vagy olyan, amit csak és kizárólag a Mindenhatóra lehet alkalmazni.


Az említett Ézsaiástól vett versben Jehova persze egyértelműen fogalmaz, magára mutat, akinek ténylegesen nincs párja, hiszen Ő a végső entitás, aki felett már nincs senki. Ő az EGYETLEN MINDENHATÓ ISTEN, senki előtte nem volt és senki utána sem lesz ebben az értelemben Isten.


Ezzel az isteni kijelentéssel is tökéletesen összevág amit Pál apostol mondott az 1Kor 8:6-ban:


"számunkra valójában egy Isten van, az Atya, akitől van minden, mi pedig őérte vagyunk, és egy Úr van, Jézus Krisztus, aki által van minden, mi pedig őáltala vagyunk."

2018. jún. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!