Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nekem úgy rémlik, mintha a...

Kriszti12365 kérdése:

Nekem úgy rémlik, mintha a harag halálos bűn lenne vagy mégse az?

Figyelt kérdés

Jézus Krisztus egyszer dühében kikergette a pénzváltókat a templomból akkor most követett el bűnt, avagy nem?

Előre is köszönöm szépen a véleményeteket!


2018. jún. 24. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

"A harag megfoszt a józan gondolkodástól, és olyan dolgok megtételére ösztönöz, amelyeket elképzelni is nehéz. A feldühödött embernél nincs olyan bűn, amit el ne követne, és képes megölni a másikat. A haragnak óriási hatalma van."

Akit ezt írta a wikipédiára, az szellemileg visszamaradt...


Egyébként a hét fő bűnrésze. De ezek inkább csak olyan állapotok, amik halálós bűnre ösztönözhetnek.

2018. jún. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Ha a harag halálos bűn lenne, akkor mindenki elkárhozna. Bár függetlenül ettől, sehol sem írja a Szentírás, hogy haragból kergette el őket Jézus. "Tanítványainak eszükbe jutott az Írás szava: „Emészt a házadért való buzgalom.”"
2018. jún. 24. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem
2018. jún. 24. 22:14
 4/7 anonim válasza:
33%
Szerintem nem a dühösségre gondol a Biblia, mert az egy normális evolúciós reakció, önvédelemre sarkall. Ha haragszol, úgy cselekszel, rosszakaró vagy az már az. Tehát én a haragot nem dühösségként értelmezem, mert az egy érzelmi elfojtása kényszerítene. Tök jó, hogy találtál olyan részt a Bibliában, ahol Jézus dühös volt és ezt jogos önvédelemre használta (a templomot védte, ami neki fontos). Szerintem innen is látszik, hogy nem a duhossegre, jogos önvédelemre, hanem masra értette.
2018. jún. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Jézus ezzel egy róla szóló próféciát teljesített be.

Ha olvasod az után való verseket, maguk a Tanítványok is rájöttek erre. Ez pedig határozott fellépés volt, az ott üzletelők ellen, ami által a felháborodását fejezte ki.


(János 2:17) 17 A tanítványai visszaemlékeztek rá, hogy meg van írva: „A házadért való buzgalom emészt engem.”

(Máté 21:13) . . .„Meg van írva: »A házamat imádság házának fogják hívni«, de ti rablók barlangjává teszitek.”

(Zsoltárok 69:9)  9 Bizony a házadért való buzgalom emészt engem,. . .

2018. jún. 24. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%

(Efézus 4:26, 27) 26 Haragudjatok, ámde ne vétkezzetek; ne menjen le úgy a nap, hogy ingerültek vagytok, 27 és az Ördögnek se adjatok helyet.

*** it-1 893. o. Harag ***

Bár az ember adott esetben haragudhat – és olykor jó oka is lehet erre –, nem szabad megengednie, hogy a haragja a bűnévé váljon azáltal, hogy táplálja magában, vagy ingerült marad. Vigyáznia kell, nehogy ilyen állapotok között menjen le a nap, mert ezzel helyet adna az Ördögnek, hogy kihasználja őt

2018. jún. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#1 nem mindenki ismeri a leirt haragot

sokaknak van a fejeben egy kapcsolo amit bekattintanak es akkor orjongve barmit megtesznek, termeszetesen gonoszsagot bunt

2018. jún. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!