Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan történik a katolikus...

Hogyan történik a katolikus hitoktatás gyerekként megkeresztelt felnőttek számára, az elsőgyónásra és elsőáldozásra való felkészítés?

Figyelt kérdés

Meg vagyok keresztelve de hittanra nem jártam. Most huszonéves vagyok, és közelebb érzem magam Istenhez. Imádkozok, olvasom a Bibliát és a Youtube-on nézek miséket, párszor már a templomba is elmentem.


Szeretnék elsőgyónó és elsőáldozó lenni felnőttként. Annyit tudok a dologról, hogy ehhez valamilyen egyházi tanfolyamra kell eljárni, hogy meddig azt nem tudom, talán egy évig?


Valaki itt jártas a témában? Hogyan szoktak szerveződni az ilyen felnőtt hitoktatások, és általában mennyi ideig tart a tanfolyam?



2018. júl. 2. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz, mintha felnőtt keresztségre készülnél. Ilyen szempontból nincs különbség. (csak keresztelni nem fognak újra)

Általában minden plébánián, de a nagyobb plébániákon biztosan van felnőtt katekézis - így hívják azt a "hittant", ahol a beavató szentségekre (keresztség, bérmálás, elsőáldozás) készülő felnőtteket készítenek fel. Változó, hogy hol milyen hosszú - nyilván ez attól is függ, hogy milyen gyakorisággal vannak találkozások. De úgy kb. fél év-1 év, míg felkészülsz.

2018. júl. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
ahol szeretnél felkészítésre járni, a plébánián, mise után érdeklődj, hogy megy ezt. Valószínű a hirdetőtáblán is ki van írva, mikor van felkészítés, általában a templom hittantermében tartják, csoport részére és pár hónap. Nem baj, hogy eddig nem jártál.
2018. júl. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!