Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megtért hívők! Ti hogyan...

Megtért hívők! Ti hogyan jutottatok arra, hogy átadjátok életeteket Jézusnak?

Figyelt kérdés

Mit éreztetek akkor, amikor ez megtörtént? Már akkor éreztetek változást vagy csak később? Illetve hogyan töltekeztetek be Szentlélekkel?

Olyanok véleményét kérném, akik válóban átadtál életüket Jézusnak. Köszönöm!



2018. júl. 23. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Nincsen nagyon fordulatos megtérős sztorim, ha ilyesmire gondolsz. :)


Hívő katolikus családban nőttem fel, gyerekként ministráltam, hittanra jártam, voltam elsőáldozó, ezeket akkor nagyon élveztem, tiniként kezdtem megkérdőjelezni a hitemet, nem volt elég a szülőktől kapott vallásosság, és az osztálytársaim nagy része sem hitt, a vallast butaságnak tartották, stb... de végülis tavaly tavasszal elkezdett újra érdekelni a téma, anyával többször elmentünk dicsőítésre, tavaly nyáron elmentem a Lelkes Napok táborba, ez a katolikus karizmatikus megújulás nyári tábora fiataloknak, ott tértem meg, ott fordult meg minden, ott töltekeztem be Szentlélekkel az egyik este, egy dicsőítő szentségimádás alkalmával, és ott adtam át életem Jézusnak, és az alkalom után azonnal megkerestem egy papot, és hosszú idő óta meggyóntam, letettem a bűneimet Isten elé.

Akkor éreztem változást, de a táborból hazaérve nagyon nehez volt megtartani ezt az állapotot. Voltak és vannak olyam időszakok, amikor nem megy úgy az imádkozás, nem tudom rávenni magam, hogy Bibliát olvassak, de máskor meg szuper imaéletem van. De az azért megnyugtató, hogy pl. Illés prófétának, vagy nagy szenteknek is voltak olyan időszakai, amikor alábbhagyott a lelkesedés. De próbálok folyamatosan fejlődni.


Lényegében ennyi. :)

2018. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

Folyamatosan, napról napra kell egyre mélyebben elköteleződni Jézus mellett. Ez nem egy pillanat döntése. Vagyis lehetnem komolyabb fordulópontok, de igazából a "megtérés" egy életen át zajlik.

"Illetve hogyan töltekeztetek be Szentlélekkel?" A szentségek által.

2018. júl. 23. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%

Közösségek által nem működik annyira - legalábbis nálam.


Spontán fordulat azonban már volt korábban... elhalványult régi emlék, ezért nem tudom részletezni.

2018. júl. 24. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem "töltekeztem be" Szent lélekkel, mert nem pünkösdi karizmatikus vagyok, megtérésem történetét itt írtam le:

[link] >> Bizonyságtétel

2018. júl. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%
#4, nem csak a pünkösdi-karizmatikusoknak kell betöltekezniük a Szentlélekkel, hanem minden egyes kereszténynek. A kereszténység, keresztény élet Szentlélek nélkül nem megy. :)
2018. júl. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

5, értem mit mondassz, csak a "betöltekezni" kifejezést nem szeretem. Az apostoli hitvallás értelmében, hiszek Szentlélekben (Biblia alapú), hiszek a Szentlélek ajándékaiban, szellemi vezetésében. Aki hívővé lesz a Szentlélek "pecsétjét" kapja.

Efezusi levél

1,13 Akiben ti is, minekutána hallottátok az igazságnak beszédét, idvességetek evangyéliomát, a melyben hittetek is, megpecsételtettetek az ígéretnek ama Szent Lelkével, [Kol. 1,5. Csel. 19,2-5.2,37.38.8,12. Ján. 3,5. Eféz. 4,30. Csel. 2,16-18. Jóel. 2,28.29. Zak. 12,10.]

2018. júl. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én azért tértem meg mert féltem a pokoltól meg az istentől. De azóta már megkáromoltam azt a kretĕn szentlelket és megtagadtam az istent, aki maga a gonosz.
2019. szept. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7.Mitől fèltèl,hat nincs pokol.

Kèsz pokol az aki elkezdte,ès folytassa.

Mi az,valami örökkè èg,ès soha el nem èg?

Ez milyen fizika?Lèlek fizika?

Esetleg hazug fizika?

Ègjen annak a kèpe aki ezt hazudja.

2020. febr. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!