Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus miért nem...

Jézus Krisztus miért nem vetett követ a házasságtörő nőre?

Figyelt kérdés

- Neki is volt bűne?

- Nem ítéli el a házasságtörést?

- Nincs szükség bűntetésre a földön, a börtönöket el kell törölni?

Vagy?



2018. júl. 29. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

...mert nem azért jöttem, hogy elítéljem a világot, hanem azért, hogy megmentsem. (Jn 12,37-50)


Kedves Luc Feri, nem hiszem, hogy nem tudod.

2018. júl. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

#1 Vagy mégis?


Sok beszélni és ítélni valóm van felőletek: de igaz az, a ki küldött engem; és én azokat beszélem a világnak, a miket tőle hallottam vala. [Jn 8:26]

És monda Jézus: Ítélet végett jöttem én e világra, hogy a kik nem látnak, lássanak; és a kik látnak, vakok legyenek. [Jn 9:39]

2018. júl. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Egyedül neki lett volna követ dobni rá, de nem tette. Nekünk mutatott példát vele.

A börtön a közveszélyes bűnözők elzárására van, a parázna asszony nem volt veszélyes a közre, isteni törvény ellen vétett.

2018. júl. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%

Ez a része betoldás a Bibliának. Ilyen soha nem történt meg.

A Codex Sinaiticus és a Codex Vaticanus nevű kéziratok, továbbá a sínai szír kódex kihagyják a János7:53. verstől a 8. fejezet 11. versig terjedő részt.


Jézus betöltötte a törvényt.

2018. júl. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
65%
Ilyenkor miért utal vissza egy jehovista olyan iratra, amit viszont alapvetően semmibe vesz, hisz számára csak az őrtorony förtelmes fordítása a szent?
2018. júl. 30. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

#4

Mégis szerinted Krisztus, azaz a megtestesült Isten kinek a törvényét töltötte be? A farizeusokét vagy a sajátját, ami ő maga?

2018. júl. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Alex Fly ***** válasza:
100%

Vagy.

Jézus egyszerűen megbocsátott neki. Mivel ő Isten, minden joga megvan hozzá. És ezzel a cselekedetével mindenki számára egyértelművé tette, ki is ő valójában.

2018. júl. 30. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#1 Inkább ezt…


„Ne gondoljátok, hogy azért jöttem a földre, hogy békét hozzak! Nem azért jöttem, hogy békét hozzak, hanem hogy kardot. Azért jöttem, hogy szembeállítsam a fiút apjával, a leányt anyjával és a menyet anyósával. Saját háza népe lesz az ember ellensége.”

2018. júl. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#1 Inkább ezt…


„Ne gondoljátok, hogy azért jöttem a földre, hogy békét hozzak! Nem azért jöttem, hogy békét hozzak, hanem hogy kardot. Azért jöttem, hogy szembeállítsam a fiút apjával, a leányt anyjával és a menyet anyósával. Saját háza népe lesz az ember ellensége.”


Ez nem az ítélkezésre vonatkozik,hanem arra,hogy Jézus egyesek számára felkavaró dolgokat,pl.őszinteséget hozott az emberek közé.


Lucinak:

Valószínűnek tartom,hogy Jézus felismerte az ószövetségi törvényben a torz gondolkodású emberek furfangosságát;Ugyanis egészséges lelkű ember nem gondolhatja komolyan azt,hogy az Isten valóban olyan parancsot adott,hogy halálra kell kövezni valakit azért,mert paráználkodott.

Aki ilyen törvényt hoz,az viszont nyilván nem fogja beismerni,hogy nem az Isten bölcsessége,hanem a birtoklási vágy és az irigység beszél belőle.


Aki majd lepontoz,írjon ésszerű ellenérvet is.Köszönöm.

2018. júl. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!