Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Veletek megtörtént-e, hogy a...

Veletek megtörtént-e, hogy a tudomány és a többi (Hawking például) miatt áttértetek ateista vallásra? Hívó keresztény vagyok még mindig, de még sajnos nem vagyok megkeresztelve (Többi lent)

Figyelt kérdés

Szeretek nézni sci-fis, univerzumos,tudományos filmeket és ezek miatt már az Évás történetbe sajnos nem hiszek. Hiszek Istenben és mindenféle túlvilágban még mindig, de mi van az evolúcióval, dínókkal és a többivel? :/


19/F



2018. aug. 17. 09:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Dehogy, a tudomány nem áll szemben a hittel. Nem tudom, milyen hívő vagy, de egyik történelmi egyház sem természettudományos alappal kezeli a Teremtés könyvét. Ez egy elég komoly félreértelmezése a Bibliának, ha az adott könyveket nem az író és a műfaj szerint értelmezzük. A teremtéstörténet sosem volt természettudományos vagy történeti könyv, a szerző sem ilyen céllal írta.
2018. aug. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
A tudomány és a hit két külön dolog. Teljesen érdektelen a dinók és a többi ahhoz képest, hogy Isten gyermekei vagyunk, részesülhetünk a teremtésből. Dante, mikor megírta az Isteni színjátékot, Goethe a Faustot, Beethoven a IX szimfóniát, nem vonta el teremő-alkotó erejét a dinók feletti aggodalmaskodáson. Isten országa tibennetek van -tanította Krisztus -, ne várd hogy itt, vagy amott eljön. Valósítsd meg!
2018. aug. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%

"Nem tudom, milyen hívő vagy, de egyik történelmi egyház sem természettudományos alappal kezeli a Teremtés könyvét"


Én is ezt hittem. Csak aztán hallottam

kreacionista református lelkészt ódákat zengeni Kent Hovindról. Ráadásul egy fiatal lelkészről van szó. :/


Kérdező, a sci-fiknek valójában nem sok köze van s tudományhoz. Egyébként ahogy előttem is mondták, a teremtestörténetetet nem szó szerint kell értelmezni, mi katolikusok nem így értelmezzük, akadhatnak kis neoprotestáns gyülekezetek, ahol viszont a kreacionizmus (teremtéstörténet szó szerinti értelmezése, evolúció es ősrobbanás tagadása) elvárt dolog. Szóval ez ne ingasson meg a hitedben, semmi ellentmondás nincs itt.

2018. aug. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Először is szögezzük le, hogy az ateizmus nem vallás, hanem annak nem léte...

(Hobbid-e a bélyegek nemgyűjtése? Víz-e a kedvenc alkoholos italod? Avagy az önmegtartóztatás-e a kedvenc szexpózod? :D)


De a válaszom: NEM. Nem a természettudományok és a sci-fi voltak a kiváltó okok, az már csak hab volt a tortán.

A kereszténység és a pártpolitika összefonódása (kb. 2004-től napjainkig), majd a Világra való kitekintés, a vallások sokszínűsége és össze nem egyeztethetősége ellenben már "felnyitották a szemem". Elkezdtem találkozni a "dobozon kívüli" ellenvéleményekkel és ellenérvekkel, és egyre inkább körvonalazódott a dolog.


Ugyanakkor szögezzük le:

A természettudományos állítások (tények...) nem feltétlen mondanak ellent a keresztény világképnek...

Sok ember fogadja el a természettudományos világképet, s teszi mögé Istent, és él keresztény életet (főleg a katolikusok és "hagyományos" protestánsok. Csupán néhány, ám annál hangosabb illető kommunikálja azt, hogy ez nem így van.

2018. aug. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vagyok egyáltalán kreacionista. Na és? Sőt, a sci-fit is szeretem, a polcomon ott vannak a galaktika könyvek is a Biblia mellett.

Úgy gondolom, az univerzum teremtett, de bár hívő vagyok, nem hiszek el mindent amit olvasok, legyen az akármilyen nem keresztény tanításba beleillő könyv.

Szerintem még a legkeményvonalúbb papok is olvasnak különböző témájú regényeket, néznek filmeket stb.

Ezért ne dobd el a hitedet magadtól.

2018. aug. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Az ateizmus az istenhit hiánya, nem vallás. A tudomány pedig egy módszertan, amivel az ember a világot írja le.

Gyakorlatilag ha őszintén hiszed hogy a világot Isten alkotta, akkor a tudomány nem tesz mást mint leírja, hogyan működik az Isten által teremtett világ.


A teremtéstörténet műfaja egyébként etiológia, egyfajta egyszerűsített világmagyarázat az ókori ember szájából, nem történelemkönyv.

2018. aug. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Nem a tudomány miatt,hanem a tapasztalat (vagyis annak hiánya) miatt és nem tértem át,hanem egyelőre kételkedő vagyok,aztán ki tudja...
2018. aug. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ateista nem leszek, legfeljebb agnosztikus, bár azok közül sokan ateistának mondják magukat.

A Biblia elejét a legtöbb keresztény nem tekinti szó szerint, bár első embereknek is kellett lenniük, és bűnbeesésnek is kellett lennie (a legrégebbi ismert bűncselekményt 50 évezreddel ezelőtt követték el).

2018. aug. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
86%
Ateista nem lettem, az nekem már túl radikális, de a bibliai kereszténységből kiábrándultam ezek miatt, igen. Az evolúció és a bibliai hit ugyanis nem összeegyeztethető! A kereszténység szerint a halál az Ádám által elkövetett bűn egyenes következménye, ez pedig ellent mond a természetes kiválasztódásnak. Az ősbűn előtt elvileg nem létezett tehát halál, márpedig nagyon úgy tűnik, hogy az ember előtt több milliárd évvel már pusztultak el állatok... Ezt nem tudom, mások hogyan egyeztetik össze, nekem nem sikerült. Döntenem kellett, és a tudomány felé húzott a mérleg.
2018. aug. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
42%
A helyzet az, hogy ahogy fejlődik a tudomány, úgy kerül egyre közelebb ahhoz amit a Biblia mond. Persze ehhez hozzá tartozik az is, hogy a Biblia-értelmezésünk is változik ilyen tekintetben. Szóval azért csak ne dobjuk félre a Szentírást, mert egyszer még a kettő újra össze fog érni.
2018. aug. 19. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!