Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy is van ez? (lent)

KZitus kérdése:

Hogy is van ez? (lent)

Figyelt kérdés

"Szűz Máriának valami jó is volt abban, hogy ő az Isten anyja?" - kérdezte valaki.

Ha mi valamennyien Isten teremtényei vagyunk, akkor hogyan szülhetett egy teremtmény egy Istent, ha Mária Isten anyja?

Egy teremtmény Isten anyja????

Itt a klasszikus kérdés: a tyuk, vagy a tojás?



2018. aug. 20. 15:15
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
31%
Máriá Jézus anya🤦‍♀️
2018. aug. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim válasza:
36%
*Mária előző voltam
2018. aug. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
70%

Ha hihetünk a Szentírásnak és Krisztus valóban a megtestesült teremtő Logosz, tehát az Isten, Mária pedig aki valódi édesanyja Krisztusnak, aki világra szülte, akkor Isten anyja. Természetesen csak földi édesanyja, hiszen Krisztus kezdetektől fogva létezik, miként Isten, Mária pedig csak teremtmény.

Mivel ti tagadjátok Krisztust, ezért úgy se fogod elfogadni az igazságot. Tehát ehhez azt kéne belátnotok, hogy Krisztus valóságos ember és valóságos Isten. Utána be kéne látni, hogy Krisztus két természete elválaszthatatlan egységet alkot megtestesülése óta. Tehát Mária Istenembert szült világra.


A tyúkkal és a tojással fogalmam sincs, hogy mit akarsz, azzal a mellékkérdéssel kategóriát tévesztettél.

2018. aug. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
74%
Máriát az Egyház a 431-es efezusi zsibat óta nevezi Theotokosznak, vagyis Istenszulonek. Mivel Krisztusban itt a földön születésétől fogva jelen volt az isteni és az emberi természet ezért Máriá Betlehemben nemcsak egy embert hozott vilagra hanem a megtestesült Istent.
2018. aug. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Értem én a logikátokat, csak egyik sem válasz a kérdésre.

Mária teremtmény, Isten teremtő. Akkor hogyan tud egy teremtmény megszülni az Istenét?

2018. aug. 20. 17:33
 6/41 A kérdező kommentje:

4-es

Hogy Máriából mit csinált az egyház, az a kérdéssel kapcsolatban teljesen érdektelen.

2018. aug. 20. 17:35
 7/41 A kérdező kommentje:

1-es

Az, hogy Mária Jézus anyja, az teljesen egyezik a bibliai beszámolóval.

2018. aug. 20. 17:36
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

"Mária teremtmény, Isten teremtő. Akkor hogyan tud egy teremtmény megszülni az Istenét?"

Úgy hogy Isten úgy szerette a világot, hogy kiüresítette önmagát és emberré lett értünk. Ez úgy történt, hogy Szentlélek leszállott Máriára, majd 9 hónap múlva megszületett Krisztus. Nem tudom, hogy miként lehetne érthetőbben elmondani. Ha ezt nem vagy képes megérteni, akkor nem tudom mit lehetne a dologgal kezdeni. Ennél egyszerűbben nem lehet elmagyarázni, de meghagyom, hátha másnak sikerül majd.

2018. aug. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:
"Ez úgy történt, hogy Szentlélek leszállott Máriára, majd 9 hónap múlva megszületett Krisztus. Nem tudom, hogy miként lehetne érthetőbben elmondani" - ettől egyszerűbben tényleg nem lehet, de a kérdés nem ez!
2018. aug. 20. 19:14
 10/41 anonim ***** válasza:
100%
Istennek bármi lehetséges, még az is, hogy egy ember (teremtmény) által hozza a világra a Megváltót. Így tervezte, ezzel is mutatva azt, hogy egyrészt Ő Istentől született (a Szentlélek által), mégis embertől, egészen alázatos módon, hogy csecsemőként jön erre a világra, hogy megszabadítsa az embert a bűntől. Magára vette az emberi természet gyengeségeit hogy emberfia lehessen, letéve az isteni hatalmát.
2018. aug. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!