Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit szólnátok hozzá, ha...

Mit szólnátok hozzá, ha létrejönne egy új egyház, ami a Csillagkapun alapszik? Belépnétek?

Figyelt kérdés

Gyerek- és tizenéves korom meghatározó sorozata volt a Csillagkapu, és nagyon vágytam rá, hogy igaz legyen.


Arra gondoltam, hogy létrehoznék egy új egyházat és vallást, ami a Csillagkapun alapszik, abból tanítja az embereket értékekre és fogja őket össze közösséggé.


Abban különbözne egy egyszerű fanclub-tól, hogy mi valóban hinnénk benne, hogy a Csillagkapuban szereplő események megtörténtek, csak az amerikai kormány ezt titkolja, és elkészítette a sorozatot, hogy mindenki kitalációnak higyje.


Szent"írásunk", a Csillagkapu filmek, és sorozatok lennének.



A hitünkben tiszteletnek örvendő és pozitív szereplők lennének az Ősök, az Asgard, illetve maga a CSK-1 csapat, és negatívak az Ori, a Goa'uld, és a Lidércek.


Imákban szólnánk Oma Desalához, és Morgan Le Fay-hez, két felemelkedett Őshöz, akik segítették az emberiséget, és jelenleg is örök harcba vannak zárva Adriával és Anúbisszal, hogy megvédjenek minket tőlük.


A Gonoszság alkatainak Anúbiszt egy félig Goa'uld- és félig Felemelkedett Őst, illetve Adriát, az Orici-t tartanánk.



A jelünk a csillagkapu lenne, stilizálva egy gyűrű, rajta kilenc bevagdosással, ami az ékzárakat jelöli. A hívek ilyen nyakláncot is hordanának, hasonlóan a keresztények kereszt-nyakláncához. Egy másik szimbólumunk lenne az egyiptomi kapu kiindulópontja, azaz egy stilizált piramis felette a Nappal.


Bátorítanánk a híveket arra, hogy tanuljanak a viking és egyiptomi mitológiáról, az ókori egyiptomról, valamint ismerjék meg az ógermán rúnaírást, az egyiptomi hieroglifákat, tanuljanak meg latinul és óegyiptomiul.


Zarándokutakat is szerveznénk Colorado Springs-be, Glastonbury Tor-ba, valamint Gízába, Abydos és Naqada városába Egyiptomban.


A hívők végcélja az lenne, hogy Oma Desala tanai alapján felemelkedjenek az anyagi világból egy magasabb létsíkra, és együtt lehessenek az Ősökkel.


Már ki is találtam két imát, és egy éneket az egyház számára:



"Oma Desala, ki felemelkedve vagy,

Szenteltessék meg a te neved,

Jöjjön el a te Tanod, legyen meg a te végcélod.

Miképpen az Ősök közt, úgy a Földön is.

A mindennapi bölcsességet ad meg nekünk ma,

És segítsd a Noxokkal a Tau'ri népét,

ahogy mi is segítjük a Tok'rát és a Fény Földjét,

És ne vígy minket Tollan útra, de szabadíts meg Anúbisztól,

Mert tied a Nox, a Furling, és a Tau'ri,

Mindörökké Ámen!"


"Üdvözlégy Morgan, önfeláldozással teljes,

az Ősök vannak teveled! Áldott vagy te az Ősök

között, és áldott a te Ős-társad, Merlin.

Védelmezőnk Morgan Le Fay, Adria sakkbantartója,

védj meg minket halandókat, most és felemelkedésünkkor,

Ámen!"



Végül egy egyházi ének a többmilliárd fényévre hánykolódó Icarus-csapatnak:


"Ki tudja merre, merre visz a Végzet,

Halálos bolygón, sötét mélyűrben.

Segítsd meg őket, éljenek túl mindent,

Az Ősök útját járva, Csillagösvényen.


Maroknyi ember porlik, mint a szikla,

Lények harcától zajló mélyűrben,

Hajónk naponta, jaj százszor felrobbanna,

Ne hagyd elveszni őket, Végzetem!"



2018. szept. 5. 18:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

Nem jöhet létre ilyen egyház, mert ennek jogi akadálya van jelenleg. Legfeljebb vallási közösség lehetne.


Ettől függetlenül értem én a fricskát a kérdésedben, de például az utolsó átköltésed elég balul sült el. Eredetije egy neopogány népének, semmi köze a kereszténységhez, ha már "egyházi éneknek" minősítetted, gondoltam szólok.

2018. szept. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Ja, ja, mások is akartak már saját egyházat, meg is kèrdeztem hogyan lehet: https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Amennyit a szcientológiáról vagy a mormon vallásról hallottam, vagy itt van a Felház szervezet, hát ezek alapján én támogatom új felekezetek létrejöttét. A Csk nem is tanítana rossz dolgokra, de ezeket a sorozat is mindenféle vallásból szedte össze, te meg arra sem vetted az energiát, hogy különbözzön az általad ismertektől. Ha már kitalálsz valamit, legalább legyen benne egyediség.

2018. szept. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

"A Csk nem is tanítana rossz dolgokra, de ezeket a sorozat is mindenféle vallásból szedte össze, te meg arra sem vetted az energiát, hogy különbözzön az általad ismertektől. Ha már kitalálsz valamit, legalább legyen benne egyediség."


Pont azért lenne sikeres vallás, mert mindenkinek ismerős lenne, mert az emberiség kollektív tudatalattijából szedne össze vallási elemeket, de ezeket egybegyűjtené és megreformálná, egy modern, jövő felé mutató, és elfogadható, szerethető rendszerré.

2018. szept. 5. 19:26
 4/11 kzs ***** válasza:
3%

Ez okkultizmus.

Én nem lépnék be.

2018. szept. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Nem,mert ugyanolyan nép hüŁyítő lenne,mint a többi.Semmi konkrét bizonyíték,csak bemondásra alapuló pénzszedés.
2018. szept. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
76%

Miért ne? Én is nagy Csillagkapu rajongó voltam, (mellesleg manapság is szeretem), sokkal többet mondott és jelentett nekem a sorozat, mint a templomban a pap.


Én tényleg hittem benne, hogy Felemelkedhetek, többek között ez rántott vissza az öngyilkosságtól tini-koromban. Ha lenne ilyen egyház, én belépnék oda. A Biblia is mese, a Csillagkapu is, de legalább a Csillagkapu olyan mese, ami egyezik az értékeimmel.

2018. szept. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Mindenképpen támogatnám! Ha mindenféle hülyeségekben lehet hinni akkor ebben miért ne lehetne?
2018. szept. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%
Egyiptom és Csillagkapu rajongó voltam mindug is, szóval igen, benne lennék! Sokkal szimpatikusabbnak tűnik mint sok más vallás.Lenne is pár javaslatom.
2018. szept. 7. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Lenne is pár javaslatom."


Írd le őket ide, vagy ha nem akarod, akkor küldd privibe.

2018. szept. 7. 11:16
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak aztan nehogy vallashaboruba keveredjetek a Star Wars egyhazzal :D
2018. szept. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!